A kihagyott büntető után szétesett odahaza az MTK

2023.10.22. 13:05
Fotó:Török Attila<br />
Bár a mérkőzés nagy részében az MTK Budapest birtokolta többet a labdát, a helyzeteket és a gólokat a Puskás Akadémia szállította, s így 5–0-s győzelemmel távozhatott a fővárosból a labdarúgó NB I 10. fordulójában.

LABDARÚGÓ NB I
10. FORDULÓ
MTK Budapest–Puskás Akadémia FC 0–5 (0–2)
Budapest, Új Hidegkuti Nándor Stadion, 2625 néző. Vezette: Antal Péter
Gólszerző:
Batik (10.), Gruber (38.), Corbu (64.), Nagy Zsolt (74.), Favorov (90+1.)

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Ezek nem az MTK hetei… Mikael Soisalo második perces kezezése, és hosszú percek VAR-ozása után Stieber Zoltán révén elkezdhetett volna kimászni a fővárosi klub a Ferencváros (6–1) és a Fehérvár (3–0) elleni két vereség okozta gödörből, ám a korábbi válogatott támadó a lécre lőtt a megítélt büntetőből.

Néhány perccel később már a Puskás Akadémia ünnepelhetett, amely előbb egy kapu előtti kavarodás után szerezhetett volna gólt, majd az ebből következő szögletből Batik Bence góljával meg is szerezte a vezetést. A mérkőzés nagy részében az MTK birtokolta többet a labdát, és annak ellenére, hogy a felcsútiak térfelén játszottak, a vendégek alakítottak ki veszélyesebb lehetőségeket. A 38. percben Gruber Zsombor, a 65. percben Corbu Marius lőtt gólt Varju Benedek kicselezése után, a 74. percben pedig már 4–0-ra vezetett a Puskás Akadémia, Nagy Zsolt volt eredményes.

Az MTK esetében pozitívum, hogy a négygólos hátrány és a szurkolók elégedetlensége ellenére nem állt vissza védekezni a csapat, elveit nem feladva továbbra is támadott, és folyamatosan zavart okozott Markek Tamás kapuja előtt. A zavarból persze gól nem született, sőt, Artem Favorov állította be az 5–0-s végeredményt a 91. percben. Ha a mérkőzés képe alapján kissé túlzó is az eredmény, hatékonysága miatt teljesen megérdemelten nyert a Puskás Akadémia, amely így négy ponttal eltávolodott a zsinórban harmadik kiütéses vereségét elszenvedő MTK-tól.