Megverte a Lokit a Paks, Böde top10-es játékos lett

2023.09.27. 17:35
A labdarúgó NB I 2. fordulójából szerdán bepótolt mérkőzésen a Paks 2–0-ra megverte odahaza a DVSC-t.

Fotó: Kovács Péter

LABDARÚGÓ NB I
A 2. FORDULÓBÓL ELHALASZTOTT MÉRKŐZÉS
Paksi FC–Debreceni VSC 2–0 (Windecker 14., Könyves 61.)
Paks,
Paksi FC Stadion, 1890 néző. Vezette: Bognár T.

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Eredetileg a második fordulóban került volna sor a Paks–DVSC bajnokira, amelyet azonban a debreceni klub Európa-konferencialiga-kötelezettsége miatt elhalasztottak, hogy aztán szerdán bepótolják. A két együttes jó néhány emlékezetes meccset vívott egymással, és itt most nem feltétlenül a 2020. június 27-én rendezett bajnokira gondolunk, amely drámai körülmények között 1–1-re végződött, és arról döntött, melyik klub búcsúzik az élvonaltól (a DVSC).

Az időben elég visszamenni az előző idényig, amikor is a 19. fordulóban rendezett találkozón a Paks úgy szenvedett 2–1-es vereséget a Nagyerdei Stadionban, hogy még a 91. percben is vezetett – a vereség Waltner Róbert vezetőedző állásába került, a következő héten már Bognár György ült (újra) a paksiak kispadján. Ugyancsak nagy jelentőségű volt a két csapat májusi összecsapása: négy fordulóval a befejezés előtt a Paks egy ponttal vezetett a negyedik helyezett riválisa előtt, győzelemmel nagyot lépett volna a bronzérem megszerzése felé, a találkozó vége aztán nulla-nulla lett, és mint tudjuk, végül a Loki zárta a dobogón az évet.

A most zajló bajnokság furcsasága, hogy előfordulhat, egy csapat öt hazai bajnokival kezdi az évet (DVSC) a másik pedig legalább kilenc idegenbelivel (Kisvárda) tegyük hozzá, senki sem tehet arról, hogy Kisvárdán a gyepet gombás fertőzés támadta meg, hogy a nemzetközi kupakötelezettségek miatti halasztásokat már ne is említsük.

BÖDE TOP10-ES LETT
Böde Dánielnek ez volt a 450. NB I-es meccse, a Nemzeti Labdarúgó Archívum kimutatása szerint ezzel az örökranglista 10. helyén áll. A 36 éves támadó 2006. szeptember 19-én, a DVTK elleni hazai találkozón (2–1) mutatkozott be, amikor csereként 26 percet kapott. Azóta 144 gólt szerzett és 62 gólpasszt adott az élvonalban.

Az első idegenbeli meccsén az előző fordulóban Diósgyőrben 3–1-es vereséget szenvedő DVSC bátor futballal kezdett, Dzsudzsák Balázs a jobb és a bal szélről is szabadrúgásból ívelhetett a hazai kapu elé, márpedig az ő rúgótechnikáját ismerve, ez sohasem jelent egyet az életbiztosítással.

Majd' negyedórára volt szükség ahhoz, hogy a Paks először veszélyes támadást vezessen, és azonnal meg is szerezte a vezetést: Kovács Krisztián a jobb szélről tanárian ívelt középre, Varga József feje fölött átszállt a labda, Windecker József pedig fejjel nem hibázta el a ziccert. Mondhatjuk, Bognár György vezetőedző jó érzékkel állította be a kezdőbe az előző héten a Puskás Akadémia ellen csak tíz percet játszó Kovács Krisztiánt, aki megtehette volna, hogy hagyja a labdát szögletre gurulni, ám a gyengébb (bal) lábával is elvállalta a beadást, és gólpassz lett a jutalma.

A találat érezhetően megfogta a Lokit, a labda hátulról nem igazán jutott el Dzsudzsák Balázshoz, az előretolt Bárány Donáthoz pedig pláne nem. A házigazda a 32. percben növelhette volna előnyét, ám Kinyik Ákos beívelése után Windecker kapásból kecsegtető helyzetből nem találta el a kaput. A félidő végén Haraszti Zsolt lövése adott munkát Marko Milosevicsnek – ahogy mondani, írni szokás: soha rosszabb első félidőt.

A szünetben Bognár György belső védőt cserélt (Szélpál Norbertet Lenzsér Bence váltotta) alighanem kényszerből, hogy aztán bő negyedórával később szóljon a vastaps: Haraszti Zsolt jobb külsővel remekül ugratta ki Könyves Norbertet, aki egyedül húzhatott kapura, és korábbi csapata ellen nem hibázta el a ziccert.

Mindkét futballistának az volt az utolsó megmozdulása, Bognár György lecserélte őket, és pályára küldte Hahn Jánost, valamint a 450. NB I-es meccsét játszó kedvencet, Böde Dánielt. Az eredménykényszerben lévő DVSC nem tudta olyan nyomás alá helyezni a hazai együttest, amellyel legalább szorossá tudta volna tenni az állást.

A Paks harmadik hazai bajnokiját is kapott gól nélkül hozta le, Bognár pedig elmondhatja magáról, hogy paksi vezetőedzőként három döntetlen és egy vereség mellett most már győzelme is van a DVSC ellen. 2–0