Női MK: a Puskás Akadémia 11-esekkel kiverte az FTC-t, döntős

2023.03.14. 19:07
Fotó: fradi.hu
A Puskás Akadémia és a Győr vívja a női labdarúgó Magyar Kupa-döntőjét, miután előbbi 11-esekkel a Ferencvárost, utóbbi a Haladás Viktóriát győzte le.

A második félidő elején az FTC megszerezte a vezetést (Pusztai Sára révén), majd fél órán át tartotta is azt. A 82. percben jött Palkovics Laura, és egyenlített. A rendes játékidő végén 1–1 maradt az eredmény, így egyből jöhettek a tizenegyesek. A felcsútiak hibátlanul céloztak, 4–3-ra megnyerték a párbajt, ezzel bejutottak az április 26-i döntőbe.

A másik ágon a Győr–Haladás meccsen szintén nagy jelentősége volt a 82. percnek, hiszen a címvédő ETO is ekkor egyenlített ki – Ana-Maria Vladulescu góljára Siklér Kinga válaszolt. Ám itt még további két gólt láthattak a nézők, a győriek a 89. és a 93. percben is betaláltak (Tiffany Cameron és Savanya Csilla révén), így 3–1-re megnyerték a találkozót.