Böde bombával vetett véget gólcsendjének, ötöt vágott Pakson a Fradi!

2015.12.05. 15:17
Lamah góljával szerezte meg a vezetést a Fradi (Fotó: Veres Viktor)
A labdarúgó NB I 18. fordulójában a listavezető Ferencváros 5–0-ra nyert a második helyezett Paks otthonában, s ezzel 19 pontosra növelte az előnyét a tabellán.

A TALÁLKOZÓ SZÖVEGES TUDÓSÍTÁSA IDE KATTINTVA ÉRHETŐ EL!

LABDARÚGÓ NB I
18. FORDULÓ

PAKS–FERENCVÁROS 0–5 (Lamah 20., Sesták 56., Böde 74., Busai 88., Varga R. 90.)
Paks, 15.30 óra. Vezette: Szabó Zs.
ÉLŐ, SZÖVEGES TUDÓSÍTÁS
JEGYZŐKÖNYV

Tulajdonképpen rangadó volt, hiszen a második fogadta az elsőt, az már más lapra tartozik, hogy az FTC tizenhat pont fórral várta a meccset…

Cristian Ramírez eltiltása miatt alaposan felforgatott csapattal játszott a Fradi. Az ecuadori helyén Leandro kezdett balhátvédként, Pintér Ádám lett a középhátvéd, míg az ő helyét a középpálya közepén Roland Lamah vette át, aki a Videoton ellen szélső volt – azon a poszton pedig a székesfehérváriak elleni rangadót eldöntő Radó András kezdett.

A paksiaknál egy meglepetés volt az összeállításban, a Szombathelyi Haladás ellen 100. alkalommal pályára lépő Molnár Péter helyét az NB I-ben ezúttal debütáló Székely György vette át, aki az idei U20-as világbajnokságon védte a magyar válogatott kapuját.

Az első félidőben a Paks volt jobb. A hazaiak alakítottak ki több lehetőséget, a széleken pedig meg tudták bontani a Fradi védelmét. Ennek ellenére a Ferencváros szerezte meg a vezetést! A 22. percben Radó András átadása után Roland Lamah 16 méterről ballal a bal alsó sarokba lőtte a labdát (0–1).

A félidő vége előtt még egy-egy tizenhatoson belüli szerelés volt érdekes, ám – sem akkor, amikor Emir Dilaver szerelte Balázs Zsoltot, sem amikor Kecskés Tamás csúszott oda Radónak – nem ítélt tizenegyest a játékvezető, és mindkét alkalommal jól döntött.

A második játékrész első tíz perce is hasonlóan alakult, mint az első: paksi helyzetek után gólt lőtt a Fradi. Lamah bal oldalról érkező lapos beadását Böde Dániel vette át, majd Stanislav Sestákhoz passzolt, aki hat méterről, higgadtan helyezett a bal alsóba (0–2).

Már megvolt a győzelem ekkor az FTC-nek, így a vendégeknek csak egy vágyuk lehetett: szakadjon meg Böde gólcsendje. A 75. percben sikerült ez neki, nem is akárhogy, 28 méterről bombázott a bal felső sarokba (0–3)!

BÖDE BOMBÁJÁT A FRADI.HU VIDEÓJÁBAN MEGNÉZHETI 0:38-TÓL

A Ferencváros góltermelésének azonban ezzel nem lett vége, Böde még egy gólpasszt is adott: a 88. percben indította a csereként beállt Busai Attilát, aki 14 méterről a jobb alsóba lőtt (0–4). Két perccel később jött az ötödik is, a szintén csereként beszálló Varga Roland vágta 12 méterről a kapuba a labdát, beállítva a 0–5-ös végeredményt.

Döcögősen kezdte a meccset, de végül simán nyert a Fradi, 19 pontosra növelve az előnyét a tabellán.