Diósgyőr: nincs lélek, csak a méreg

2015.08.15. 17:55
Ennél az akciónál Máté Péter (18) ült le – de aztán ő szerzett vezetést a Lokinak (Fotó: Földi Imre)
A rossz passzban lévő Diósgyőr újabb vereséget szenvedett, ezúttal a Debrecen ellen hazai pályán botlott meg Bekő Balázs együttese, a labdarúgó NB I ötödik fordulójában.

LABDARÚGÓ NB I
5. FORDULÓ

DVTK–DVSC 0–2 (Máté P. 48., Balogh N. 62.)

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

Nem akármilyen fogadkozások előzték meg a nagy NB I-es keleti derbit, hiszen mind a házigazda Diósgyőr, mint a Debrecen pocsék rajtot vett az élvonalban.

Az első félidőben nem is unatkoztak a nézők (még háromezren sem voltak a szebb napokat is látott stadionban), több helyzetet láthattak: Egerszegi Tamás lövésénél a kapus már verve volt, de a labda elpattogott a jobb sarok előtt, Kulcsár Tamás pedig agyonvariált egy ziccert az ötös előtt, hogy csak a két legnagyobb gólszerzési lehetőséget említsük.

A pihenő után Kulcsár megismételte az első félidei „bravúrját", ám ezt abszolúte nem bánták a debreceniek, mert Máté Péter egy fejes (0–1), Balogh Norbert pedig egy kibrusztolt góllal (0–2) büntette a diósgyőri védők figyelmetlenségeit. Bekő Balázs Kitl Miklóst és Drazsen Okukát is sérülés miatt cserélte le, majd a szélső Barczi Dávid helyére a középcsatár Takács Tamást küldte be.

Jó harminc percük volt az egyenlítésre, netán fordításra a diósgyőrieknek, akiket a B-közép hangosan buzdított futásra, harcolásra, futballozásra, de eme vágyaik süket fülekre találtak ezen a szép nyári kora estén.

Ibrahima Sidibe és Balogh is gólt szerezhetett volna még, azonban előbbi célt tévesztett, utóbbi lövését pedig a léc hárította, majd Bacsa Patrik öt méterről sem tudott a kapuba találni.

Nagyon nem megy mostanában a Diósgyőrnek – ahogyan Bekő Balázs is elmondta a mérkőzés után: valamin sürgősen változtatni kell.

A még megmaradt hazai szurkolók elő is álltak pár építő jellegű javaslattal...

1. Ferencvárosi TC 5 5 12–2 +10 15
2. Szombathelyi Haladás 5 3 1 1 5–4 +1 10
3. Újpest FC 5 2 3 8–4 +4 9
4. DVSC-Teva 5 2 2 1 9–7 +2 8
5. Budapest Honvéd 5 2 2 1 8–8 0 8
6. Paksi FC 5 2 1 2 7–3 +4 7
7. MTK Budapest 5 2 1 2 9–6 +3 7
8. Vasas FC 5 2 3 6–8 –2 6