Női NB I: trónfosztás - először bajnok a Ferencváros

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
Vágólapra másolva!
2015.05.31. 15:30
null
A fradista lányok öröme érthető, először nyerték meg a magyar bajnokságot (Fotó: Teknős Miklós)
A Ferencváros hazai pályán 2–2-es rendes játékidőt követően tizenegyespárbajban legyőzte a címvédő MTK-t a női labdarúgó NB I bajnoki döntőjének második mérkőzésén, ezzel története során először elhódította a bajnoki címet, és a következő szezonban kipróbálhatja magát a Bajnokok Ligájában.

 

Az egyik csapat második sikeréig tartó párharc második felvonásán avatták fel a Ferencváros női labdarúgócsapatának új edzőközpontját a Törekvés-sporttelepen.

A meccs nem kezdődött jól az első mérkőzést tizenegyespárbajban megnyerő Fradi számára, hiszen a címvédő Nagy Lilla jóvoltából már a 6. percben megszerezte a vezetést – a válogatott szélső találata kísértetiesen hasonlított az első összecsapáson szerzett góljára.

A zöld-fehéreket azonban nem törte meg a korai gól, Mosdóczi Evelin és Szabó Viktória találatával már az első félidő közepére megfordították a meccset.

AZ ÚJONC DOROG LETT A BRONZÉRMES

A harmadik helyet kisebb meglepetésre a Dorog szerezte meg, amely az idegenbeli 1–0-s győzelmet követően hazai pályán 3–0-ra verte meg a tavalyi döntős Astrát. Az újonc által a helyosztón elért négy gólból három Nagy Ágnes nevéhez fűződik.

Az MTK a hajrában a Ferencváros korábbi játékosa, Kaján Zsanett góljával egyenlített, tizenegyespárbajra mentve ezzel a találkozót.

A szétlövés előtt, még a rendes játékidőben Dörnyei Balázs, a Fradi vezetőedzője az első meccshez hasonlóan ismét becserélte a „tizenegyesölő” Samu Annát, aki ezúttal is beváltotta a hozzá fűzött reményeket. A párbaj során Nagy Lilla lövését könnyű szerrel hárította, és Diószegi Fanni sem tudta bevenni a kapuját. A hazaiaknál mind a négy játékos betalált, így a Ferencváros megnyerte a szétlövést, és véget vetett az MTK 2010 óta tartó egyeduralmának.

A bajnokság gólkirálynője sorozatban 17. alkalommal Pádár Anita lett, aki 25 gólig jutott.

A Fradi bajnoki címében döntő érdemeket vállalt a télen szerződtetett Ebere Orji, a nigériai csatár kilencszer volt eredményes a tavasszal, és a bajnoki döntő mindkét felvonásán értékesítette a tizenegyesét.

A két csapat szerdán a Magyar Kupa döntőjében ismét megmérkőzik egymással. A Debrecenben rendezendő találkozót a Sport Televízió 15.15 órától élőben közvetíti.

NŐI LABDARÚGÓ NB I
DÖNTŐ, 2. MÉRKŐZÉS

Ferencváros–MTK 2–2 – tizenegyesekkel 4–1
Gólszerző:
Mosdóczi (13.), Szabó V. (23.), ill. Nagy L. (6.), Kaján (82.)
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc végeredménye: 2–0 az FTC javára

FELAVATTÁK A KŐBÁNYAI KOCSIS SÁNDOR SPORTKÖZPONTOT

Kovács Róbert, Kőbánya polgármestere és Kubatov Gábor, az FTC elnöke vasárnap átadta a Bihari úti Kocsis Sándor Sportközpontot, amely egyben az FTC Női Labdarúgó Központ is – itt játszották a női bajnoki döntő vasárnapi mérkőzését.
Az avatóünnepségen részt vett a névadó Kocsis Sándornak, az Aranycsapat 1979-ben elhunyt legendás csatárának Barcelonában élő fia, ifj. Kocsis Sándor is. A Ferencváros női labdarúgóinak, illetve a Törekvés SE edzéseinek otthont adó sportcentrumban mintegy 683 millió forintos beruházást hajtott végre az FTC és Kőbánya.
A szervezők közlése szerint a tavaly októberben kezdett beruházásból 68 milliót a Kőbányai Önkormányzat állt, 615 millió forintot pedig az FTC Labdarúgó Zrt. TAO-forrás és saját erő felhasználásával biztosított. A központ Kőbánya tulajdona marad, de a Ferencváros és az önkormányzat megállapodása értelmében az FTC összesen 15+15 évig használhatja a füves és a műfüves nagypályákat, cserébe fizeti a karbantartási és közüzemi díjakat. A pályák nyitottak a kőbányai csapatok előtt is. A kispályákkal és a többi létesítménnyel a Kőbányai Önkormányzat Kocsis Sándor Sportközpontja rendelkezik.
A 3.5 hektáros területen megmaradt a parasportolók központja, a Törekvés Sportegyesület vívóterme, valamint a salak- és teniszpályák is. A fejlesztések eredményeként a felújított centerpálya mellett egy nagy méretű, valamint két kis műfüves pályán lehet futballozni.
Megújult a 800 fős lelátó, elkészült az eredményjelző, felújították a pályahangosítást és helyreállították a salakos futókört. Több mint kétezer négyzetméteren új parkosított, öntözött zöldfelületet alakítottak ki. A futballpálya mellett található, 700 négyzetméteres konténervárosban öltözőket, társalgót, masszázsszobát és szertárat alakítottak ki. A munkálatok során megőrizték a múlt emlékeit, így az 1930-as években épült, műemlék jellegű kútházat is. A 60 méter mély, felújított kútról működik az öntözőrendszer.
A névadó Kocsis Sándor magyar válogatott labdarúgó, az Aranycsapat csatára volt. A Kőbányai TC-ben kezdett gyermekként futballozni, majd 17 évesen a Ferencvároshoz, 1950-ben a Budapesti Honvédhez került. Az 1952-es helsinki nyári olimpián az olimpiai aranyérmes csapat tagja volt. A magyar válogatottban 68 alkalommal lépett pályára és 75 gólt szerzett. Az 1954-es világbajnokságon Svájcban 11 gólt rúgott, ezzel a vb gólkirálya lett. Az 1956-os magyar forradalom leverése után nem tért haza, előbb Svájcban a Young Fellows Zürich, majd 1958 és 1966 között az FC Barcelona játékosa volt, utóbbival kétszeres spanyol bajnok és kupagyőztes lett. Hamvait 2012-ben a budapesti Szent István-bazilikában helyezték végső nyugalomra.
MTI

 

Legfrissebb hírek
Ezek is érdekelhetik