Ahjupera és Balajti góljával nyert az Újpest az MTK ellen

2011.03.20. 19:34
Jarmo Ahjupera első gólját lőtte bajnokin az Újpestben (Fotó: Németh Ferenc)
Jarmo Ahjupera és Balajti Ádám találatával az Újpest már két góllal is vezetett az MTK ellen a labdarúgó NB I 20. fordulójának záró mérkőzésén, ám Kanta József még szépíteni tudott, így alakult ki a 2–1-es hazai győzelem. Az összességében gyenge színvonalú találkozót megérdemelten nyerte meg Mészöly Géza csapata.

A Szusza Ferenc Stadionba látogatott a 23 pontos és 14. helyen álló MTK, ám ellenfele, az Újpest helyzete sem volt rózsás, mivel szintén 23 egységgel, ám jobb gólkülönbsége miatt a 12. pozícióból várhatta a mérkőzést – nem sokszor volt korábban a két csapat találkozója alsóházi helyosztó...

Az első negyed órában mindkét kapu előtt adódott egy-egy lehetőség. A veszélyesebbet a hazaiak hagyták ki, amikor Takács Zoltán 18 méteres, ballábas szabadrúgását a bal felső sarokból nagy bravúrral ütötte szögletre Szatmári Zoltán, míg az MTK-től Kanta József kísérlete méterekkel ment kapu fölé.

A 22. percben ismét nagy helyzet adódott az Újpest előtt, ám Jarmo Ahjupera bal oldali beadása után a hosszún üresen érkező Balogh Balázs lövését egy védő önfeláldozóan blokkolta. Két perccel később viszont egy formás támadás végén megszerezte a vezetést Mészöly Géza csapata.

Böőr Zoltán lendületből törhetett kapura, ám a tizenhatoson belül szerelték, de a labda Ahjupera elé került, aki egy csel után 12 méterről, ballal, nagy erővel a kapu bal oldalába lőtt. 1–0

A gól után mezőnyjátékkal teltek a percek, majd Eppel Márton lövése törte meg a csendet, de Balajcza Szabolcsnak nem okozott gondot a gurításszerű lövés. A 38. percben egyenlíthetett volna Garami József együttese, ám a fiatal Eppel emelésébe nagy bravúrral belekapott, így az első félidő után maradt az 1–0-s újpesti vezetés.

A második játékrész elképzeléstelen játékkal indult mindkét csapat részéről. Aztán a semmiből az 58. percben Tajthy Tamás hozta fel a labdát, majd adott passzt Balajti Ádámnak, aki remekül vette át azt a tizenhatoson belül, majd 15 méterről a bal felsőbe bombázott. 2–0

A megnyugtató előny tudatában a hazaiak kissé magukra húzták az MTK-t, aminek meg is lett az eredménye. A 74. percben Tischler Patrik és Kanta József összjátéka után utóbbi kapásból, 18 méterről laposan a bal alsó sarokba lőtt. 2–1

A hátralévő időben futballra emlékeztető jelenet kevés volt – csupán Kanta 92. percben nem sokkal kapu mellé lőtt szabadrúgása volt veszélyes –, így a gyenge színvonalú meccset az Újpest nyerte 2–1-re. Az MTK sorozatban hatodik tétmérkőzésén – a Magyar Kupát is beleértve – maradt nyeretlen, míg az Újpest sikerével a 10. helyre jött fel.

A VEZETŐEDZŐK ÉS BALAJTI ÁDÁM NYILATKOZATAI

AHJUPERA VEZETŐ GÓLJA
BALAJTI DUPLÁZTA MEG AZ ELŐNYT
KANTA SZÉPÍTETT
EDZŐI REAKCIÓK

„Küzdelmes mérkőzést vívtunk az Újpesttel, mindkét csapatnak adódtak lehetőségei, de ellenfelünk jobban használta ki a helyzeteit. Úgy gondolom, hogy a döntetlen reálisabb eredmény lett volna” – mondta a Sport Tv-nek Garami József, az MTK szakmai igazgatója.

„Örülök, hogy fiatal csapatom már az első félidőben megszerezte ezt a vezetést, és Balajti Ádám találata pedig fontos pillanatban esett. Utána viszont többször is hibáztunk a védelemben, de csapatom nagyon akarta a sikert és küzdeni tudását megmutatva megszerezte ezt a nagyon fontos három pontot” – nyilatkozta Mészöly Géza.