A Pápa elhozta a három pontot a Bozsik-stadionból

2010.09.25. 19:57
Bárányos (jobbra) a mezőny legjobbjának bizonyult (Fotó: Németh Ferenc)
Meglepően jó iramú és sok helyzetet hozó mérkőzésen a Lombard Pápa idegenben 4–2-re legyőzte a Budapest Honvédot az élvonalbeli labdarúgó-bajnokság nyolcadik fordulójában. A mérkőzést végig kontroll alatt tartó vendégek elsősorban a kispesti nevelésű Bárányos Zsolt remeklésének köszönhetően hozták el a három pontot a fővárosból.

A bajnokság előtt aligha gondolta volna bárki is, hogy a Budapest Honvéd–Lombard Pápa összecsapás esélyese egyértelműen a Honvéd lesz. Márpedig Massimo Morales igencsak ütőképes együttest gyúrt össze, amely meglepetésre stabilan tartja helyét az élmezőnyben; a forduló előtt a negyedik pozíciót foglalta el.

A Lombard Pápa ezzel szemben a várakozásoknak megfelelően a tabella második felének tagja. Bár minden bizonnyal ott is marad a szezonban, azért Véber György fanatizmusa akár bennmaradást érhet.

Ehhez képest a vendégek gyakorlatilag a semmiből szerezték meg a vezetést a meccs elején. Heffler Norbert szögleténél a hazai védők elfeledkeztek Goran Maricról, akinek nem volt nehéz három méterről a kapuba bólintania. 0–1

Mielőtt magához tért volna a Honvéd a gól okozta sokkból, jött a második pápai találat, amely egészen szépre sikeredett: Bárányos Zsolt 22 méteres szabadrúgása védhetetlenül vágódott a jobb felső sarokba 0–2

Erre aztán már felébredt a Honvéd, és négy perccel később Abass nagyszerű egyéni akciója révén szépített. 1–2

A játékrész hátralevő részében felváltva adódtak helyzetek, de újabb gól nem született, pápai vezetés mellett vonulhattak öltözőbe a csapatok.

A fordulás után nem kellett sokáig várni az újabb gólra. Bárányos Zsolt alighanem élete egyik legszebb gólját szerezte 18 méterről: a labda a keresztlécről a gólvonal mögé vágódott, onnan pedig vissza a mezőnybe. Az angol Frank Lampard világbajnokságon lőtt találatával ellentétben ezt megadta a játékvezető (Farkas Ádám). 1–3

Még mielőtt elment volna a meccs a Honvéd számára, Abass 11 méterről a kapuba talált (a védőktől ajándékba kapott, rosszul sikerült felszabadító-kísérlet eredményeként). 2–3

Az eseménydús meccsen a csapatok lendülete nem hagyott alább. Bő negyedórával a vége előtt megszületett a negyedik pápai találat is, amely nem vált éppen a Honvéd védőinek dicséretére. A vendégek nyugodt passzolgatása végén Heffler Norbert lövése talált utat a bal alsó sarokba. 2–4

A lefújás előtti pillanatokban Fernando Cuerda műesésért megkapta második sárga lapját, így Farkas játékvezető kiállította a spanyol védőt.