Bajnokverés Kaposváron: hármat ugrattak a Rákóczi-huszárok!

2008.07.25. 20:58
Hatalmas meglepetéssel kezdődött a Soproni Liga 2008–09-es idénye, a nyáron alaposan átalakult (és sokak szerint meg is gyengült) Kaposvár az első félidőben megszerzett három góllal könnyedén győzte le a Bajnokok Ligája-selejtezőre készülő MTK-t. A fővárosiak csak szépíteni tudtak Bori Gábor révén, a vége így 3–1 lett.
Csatában a Gáborok: a kaposvári Bogdán (jobbra) ezúttal megelőzte az MTK-s Nagyot
Fotó: MTI/Varga György

AZ ELSŐ FORDULÓ TOVÁBBI PROGRAMJA

JÚLIUS 26., SZOMBAT
15.00: Debrecen–ZTE 20.00: REAC–DVTK, Haladás–Győr, Siófok–Fehérvár, Újpest–Nyíregyháza
JÚLIUS 28., HÉTFŐ
20.00: Kecskemét–Paks
JÚLIUS 29., KEDD
20.00: Honvéd–Vasas
Pedig az előjelek egyértelműen az MTK-nak kedveztek…

Az utóbbi időszakban ugyanis alaposan átalakult a Rákóczi kerete. Dusan Vasziljevics és Szakály Péter még a télen távozott a csapattól, Mező Tamás befejezte a futballt, Pest Krisztián sérült, Milinte Árpád, Pintér Attila, Leandro da Silva, André Alves és Oláh Lóránt pedig az elmúlt hetekben döntötte el, hogy légiósként avagy másik magyar csapatban folytatja pályafutását.

A statisztika is a fővárosiak mellett szólt. Eddig jól ment az MTK-nak Kaposvárott, hiszen a kék-fehérek öt somogyi látogatásukból négy alkalommal győztesen távoztak. A hazaiak a 2006–07-es idényben értek el sikert, akkor André Alves góljával nyertek.

Viharosan indult a találkozó, de ezt nem a játék iramára kell érteni, hanem a természeti jelenségekre, így Szabó Zsolt játékvezető a villámlások láttán a 20. percben félbe is szakította a mérkőzést.

A folytatás is viharosra sikeredett, ekkor viszont már a zöld gyepre kellett figyelnünk és nem a kék égre. Farkas Krisztián a 26. és a 28. percben is villant, két percen belül kétszer tört be a tizenhatoson belülre, előbb Lambulics, majd Pintér sodorta el a támadót, legalábbis Szabó Zsolt játékvezető szerint.

Zahorecz Krisztián mindkét alkalommal magabiztos ítéletvégrehajtónak bizonyult, így alig fél óra elteltével már 2–0-ra vezetett a Rákóczi!

Az MTK nem tért magához a sokkot követően, támadtak a kék-fehérek, de csupán gyenge lövésekre futotta tőlük.

A két büntetővel nem ért véget a bajnoki címvédő vesszőfutása, ugyanis a 35. percben Farkas Krisztián beadását Bozsovics csúsztatta fejjel Végh Zoltán hálójába.

A második félidőben a játék képe nem változott, továbbra is támadott az MTK, de továbbra is erőtlenül.

A kaposváriak jól védekeztek, kontráikban pedig több veszély volt, mint a kék-fehérek meddő mezőnyfölényében.

Aztán a 84. percben Bori Gábor szabadrúgásból megszerezte a BL-selejtezőre készülő MTK becsületgólját, de ez már nem osztott, nem szorzott.

Kaposváron pedig örülhetnek, a nyitányok 3–1-re legyőzték a bajnokcsapatot!

Prukner László Garami József

Gólszerző: Zahorecz (26., 28., mindkettő 11-esből), Bozsovics (35.), Bori (84.)
Csere: Nagy Gábor h. Kulcsár, Szabót h. Pál (a szünetben) ,Urbán h. Bozsovics (59.), Bogdán h. Farkas (70.), Graszl h. Petrók (74.), Szakály D. h. Wilfrid (80.)
Sárga lap: Bozsovics (58.), Pollák (86.)