NB I B: BKV Előre-Tatabánya 2-2

UGRÓCZKY KÁROLYUGRÓCZKY KÁROLY
2005.06.05. 21:58
SÁRGA LAP: Vaskó (visszahúzta Török Sándor) a 11., Kasza (buktatta Márkust) a 21., Balogh Z. (gáncsolta Bérest) a 30., Galántai (buktatta Forgót) a 52. percben
SZÖGLETARÁNY: 5:4 (2:4)

28. perc: Kovács Attila remekül indította Török Sándort, az apró termetű csatár fejjel jó ütemben továbbította a labdát Béres elé, aki 16 méterről a jobb felső sarokba lőtt. 1-0
29. perc: Forgó balról ívelte középre a labdát, Márkus hat méterről fejelt kapura úgy, hogy a labda előbb a földre pattant, majd a kapus Szerovay felett a hálóba kötött ki. 1-1
50. perc: Tóth Zoltán jobbról 18 méterről ívelt a kapu elé. Márkust a védők teljesen őrizetlenül hagyták, így a csatárnak nem okozott gondot fejjel négy méterről a kapuba találni. 1-2
79. perc: Az egy perce beállt Simon Attila egy jó csel után elment a bal oldalon, laposan középre adott, és a szintén csereként beállt Sidó hét méterről a kapu közepébe helyezett. 2-2

A már bajnok Tatabánya és a jó erőkből álló BKV tét nélküli mérkőzése jó játékot ígért. Ennek megfelelően jó iramban kezdődött a találkozó, a kapuk azonban csak ritkán kerültek veszélybe. A vendégeknél elsősorban Márkus Tibor, a hazaiaknál Török Sándor jelentett veszélyt. Az első félidő eseményei tulajdonképpen egy percben sűrűsödtek, hisz ekkor esett az első két gól is. Szünet után a rendkívül veszélyes Márkus Tibor már az 50. percben megszerezte a vendégeknek a vezetést. A hazaiaknak most már mindent egy lapra föltéve támadniuk kellett a döntetlenért. Ezt meg is tették, így aztán a tatabányai csapat kontratámadásai mindig gondot okoztak a hazai védőknek. A hazai támadások végül is a 79. percben góllá értek, hiszen Sidó Szabolcs kiegyenlítette a hátrányt. Az eredmény megfelel a látottaknak.