Tizenkilenc ponttal kapott ki a Győr Hontiéktól

2012.11.15. 01:33
A Győr újabb sima vereséget szenvedett <br />(fotó: Mirkó István – archív)
A női kosárlabda Euroliga negyedik fordulójában a Győr 19 pontos vereséget szenvedett a Rivas Ecópolistól. A zöld-fehérek a Szpartak Moszkva elleni meccs után a spanyol csapat vendégeként is kevés ellenállást nyújtottak, így négy mérkőzést követően két győzelemmel és két vereséggel állnak.

Spanyolországban szerdán általános sztrájk volt, ami alaposan felborította az Euroliga-csapatok programját is. A kedd reggel Bécsből Madridba repülő győriek a meccs előtti napon még edzhetnek a csarnokban, viszont szerdán nem nyitották ki a létesítményt, csak a sztrájk lezárulta után, így a két csapat éjfél után fél órával lépett pályára.

A szokatlan időponthoz talán a kései kezdéshez jobban hozzászokott spanyolok alkalmazkodtak megfelelőbben, ugyanis sokkal összeszedettebben kezdtek, míg a győriek ott folytatták, ahol a Sopron elleni bajnoki rangadót abbahagyták: valóságos pontiszony jellemezte a csapatot az első negyedben.

Aneika Henry duplájával indult a találkozó, és ugyan Chalysa Shegog révén a vendégek is gyorsan feliratkoztak a táblára, sokáig ez volt a kisalföldiek egyetlen kosara. A Rivas Ecópolis vezetett 9–2-re, majd a jól kezdő Honti Kata pontjai után már 16–6-nál tíz volt közte, s a spanyol csapat gyakorlatilag már az első negyed végére megalapozta győzelmét, miután a vendégek még csak tíz pont fölé sem jutottak. 24–8

Akárcsak a Szpartak Moszkva elleni hazai összecsapáson, a győriek ezúttal is pocsékul kezdtek távolról, ám a második negyedben Ieva Kublina és Natalie Hurst révén sikerült ezen a mutatón javítani, a szünetre pedig egészen tisztességre faragta hátrányát Fűzy Ákos csapata. 41–32

A felzárkózás azonban ezúttal is sok energiát emésztett fel, a zöld-fehéreknél rendre becsúszott egy-egy technikai hiba, a palánk alatt némileg jobbnak tűnő hazaiak pedig a gyors ellentámadások révén újra jelentős előnyre tettek szert. Különösen Anna Cruz bizonyult tarthatatlannak a vendégek számára, ám a remekül osztogató Honti is kitűnt a hazaiaknál. A vendégeknél ugyan Nagy-Bujdosó Nóra és Simon Zsófia is eljutott tíz pontig Kublina és Shegog mellett (Kublina amúgy a 10 lepattanót is leszedett, így dupla duplát ért el!), ám a kritikus helyzetekből rendre a hazaiak jól jöttek ki.

Az utolsó negyedben már sejteni lehetett, hogy nem ússza meg újabb súlyos vereség nélkül a Győr, és a Rivas valóban tudta még növelni az előnyét, így mínusz 19 lett a vége. 84–65

A magyar bajnok sorozatban harmadik alkalommal veszítette el mérkőzését 15 pontos különbség felett.

NŐI KOSÁRLABDA EUROLIGA
A-CSOPORT, 4. FORDULÓ
RIVAS ECÓPOLIS (spanyol)–HAT-AGRO UNI GYŐR 84–65 (24–8, 17–24, 22–16, 21–17)
Pontszerzők: A. Cruz 19, Morrison 15, Casas 13, Gimeno 12, Honti 10, A. Henry 8, Nicholls 5, Kuraszova 2, ill. Kublina 14, Shegog 13, Simon 11, Nagy-Bujdosó 10, Hurst 7, Raksányi, Rasheed 5-5