Női kosárlabda Ek: kiesett a PEAC-Pécs a nyolcaddöntőben

MTI MTIMTI MTI
2014.01.22. 18:11
A PEAC-Pécs az idegenbeli visszavágón is kikapott a címvédő orosz Dinamo Moszkvától szerdán, így kiesett a női kosárlabda Európa-kupa nyolcaddöntőjében.

NŐI KOSÁRLABDA EURÓPA-KUPA
NYOLCADDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓ
DINAMO MOSZKVA (orosz)–PEAC-PÉCS 78–57
(26–8, 23–24, 12–6, 17–19)
Moszkva, 300 néző. V: Licsina (szerb), Brzjak (szlovák), Balak (izraeli)
DINAMO: TOLIVER 7/6, Abrikoszova 4, Doroseva 5/3, GRISAJEVA 22, CHARLES 15. Csere: LOGINOVA 6/6, Fedorenkova 3, Grigorjeva 1, Szokolovszkaja, Novikova 6, DABOVICS 9. Edző: Vladimir Shtam
PEAC: Fűrész, Reid 7, Jovanovics 5/3, NAGY-BUJDOSÓ 10/6, WILLIAMS 15/3. Csere: RAKSÁNYI 10, Kaposi 1, OROZOVICS 7/3, Horváth L., Nagy D. 2, Pap. Vezetőedző: Zseljko Djokics
Az eredmény alakulása: 5. perc: 12–6. 8. p.: 19–6. 16. p.: 39–18. 19. p.: 43–32. 26. p.: 58–36. 33. p.: 69–43
Továbbjutott: a Dinamo Moszkva kettős győzelemmel
Zseljko Djokics:
– A legnagyobb különbség a mostani és az első mérkőzés között, hogy ezúttal nem harcoltunk annyira. Főleg az első félidőre volt ez igaz, amikor negyvenkilenc pontot kaptunk, és nem kényszerítettük eladott labdákra a Dinamo Moszkvát. Sajnos ezúttal engedtük kosárlabdázni ellenfelünket, amiben jobb nálunk.NŐI KOSÁRLABDA EURÓPA-KUPA

A Közép-európai Ligában is szereplő PEAC múlt csütörtökön 69–55-re kikapott jóval esélyesebb riválisától, így a továbbjutó kiléte már a visszavágó előtt eldőlt. A szerdai meccs semmilyen izgalmat nem tartogatott, a hazaiak már az első negyedben behozhatatlan előnyre tettek szert, mivel tíz perc után 18 ponttal vezettek.

A pécsiek a második és a negyedik negyedben tudtak méltó ellenfelei lenni az orosz csapatnak, az első szakaszban nyolc, míg a harmadikban csupán hat pontot tudtak szerezni.

A hazaiaknál Nagyezsda Grisajeva 22 pontig, az olimpiai és világbajnok amerikai Tina Charles 15 pontig jutott, a magyaroknál pedig a szintén 15 pontos amerikai Latoya Williams volt a legeredményesebb.