Női kosár NB I: nyert a Sopron, a TF meglepte a PEAC-ot

2019.10.05. 20:28
A címvédő Sopron hatalmas verésben (90–45) részesítette vendégét, a Ceglédet a női kosárlabda NB I 2. fordulójának szombati játéknapján. A Szekszárd és a TFSE-MTK idegenben nyert, utóbbi meglepetésre – 94-ig jutva – tíz pontot vert a PEAC-ra.

KorábbanKorábban

• A zalaegerszegi meccs első három negyedét a győriek nyerték meg, de hiába kezdték tetemes előnnyel az utolsónak hitt tíz percet, a végén már nekik kellett kapaszkodniuk a hosszabbításért. Az utolsó kosár az övék volt, jöhetett a ráadás, ám abban Nagy Dóra és Horti Dóra egy-egy triplájával a hazaiak vettek lendületet – és be is húzták a találkozót.

• A DVTK hazai pályán simán, 101–55-re verte a BEAC-ot, a legeredményesebb játékos a magyar válogatott Goree Cyesha volt 21 ponttal. Az amerikai születésű kosaras 15 lepattanót is összeszedett az egyoldalú összecsapáson.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
2. FORDULÓ, szombati mérkőzések

SOPRON BASKET–VBW CEKK CEGLÉD 90–45 (20–9, 31–5, 23–13, 16–18)
Sopron, 1800
néző. V: Söjtöry, Hervay, Kovács
SOPRON: January 2, Czukor 2, CRVENDAKICS 15/9, Brooks-Milovanovics 10, Határ 12. Csere: Fegyverneky 4, Jovanovics 13, Varga A. 4, Dubei 10/6, WENINGER 15/9, Varga K. 3, Varga S. Edző: Gáspár Dávid
CEGLÉD: SWANIER 12/3, Stankiewicz 10/6, Szirony 2, Kobolák 5, Higgins 4. Csere: Brezinová 4, Böröndy 1, Király, Révész 7, Filipowicz, Viszmeg. Edző: Gabriel Carrasco
Az eredmény alakulása. 2. perc: 2–3. 7. p.: 11–5. 10. p.: 20–9. 12. p.: 24–9. 15. p.: 30–11. 18. p.: 44–11. 20. p.: 51–14. 22. p.: 56–16. 25. p.: 63–21. 28. p.: 72–25. 30. p.: 74–27. 32. p.: 78–33. 35. p.: 80–37. 38. p.: 90–42. 40. p.: 90–45
Kipontozódott: Határ (40. perc)
Gáspár Dávid:
– Az elsőtől az utolsó percig nagyon komolyan vették a lányok a találkozót. Maximális koncentrációt és energiabedobást várunk el mindenkitől, aki pályára lép, és ezt vissza is kaptuk. Hibák természetesen voltak, ezeket elemeznünk és helyre kell raknunk a minőség fenntartása érdekében. Nagyon jó érzés volt, hogy ennyien kijöttek, támogattak minket, és a Sopron vezetőedzőjeként szép győzelemmel mutatkozhattam be hazai pályán.
Gabriel Carrasco: – A statisztika elmond mindent a mérkőzésről. A Sopron nagy csapat, és nemcsak azért, mert az Euroligában játszik, hanem mert keményen is dolgozik. Készültünk a soproniak fizikai védekezésére, de nem voltunk jó állapotban. Sokat kaptunk, keveset dobtunk, a nagy különbség után pedig nehéz már visszajönni. Nem kifogás, ám voltak meghatározó hiányzóink is. Az első félidő megmutatta, hol járunk, és hogy merre tartsunk.

ALUINVENT DVTK–ELTE BEAC ÚJBUDA 101–55 (25–17, 24–4, 30–15, 22–19)
Miskolc, 850
néző. V: Balogh Gy., Pozsonyi, Sallai
DVTK: Medgyessy, Pusztai 8, SKORICS 18/6, GOREE 21, Morrison 8. Csere: ZELE 17/3, KÁNYÁSI 13/3, Szűcs R. 8, Kiss A. 8, Frindt. Edző: Cziczás László
BEAC: Li 4, Benke S., Mérész B. 7, Laklóth 10/6, Fogg 12. Csere: SZABÓ II D. 18/12, Juhász A., Laufer 4, Vincze V., Tóth D., Zsámár, György T. Edző: Balogh Judit
Az eredmény alakulása. 2. perc: 6–2. 5. p.: 6–7. 6. p.: 11–7. 9. p.: 24–15. 13. p.: 31–21. 17. p.: 39–21. 23. p.: 59–23. 26. p.: 71–25. 35. p.: 93–47
Cziczás László:
– Kötelező győzelmet arattunk, örülök, hogy komolyan vettük a találkozót. Azoknak is több lehetőséget adtam, akik eddig kevesebbet szerepeltek. A pályán több-kevesebb sikerrel mindenki megvalósította az elképzelésünket.
Balogh Judit: – Nem erre számítottunk, ezért inkább nem mondom el, ami a fejemben van.

ZTE NKK–UNI GYŐR MÉLY-ÚT 80–71 (18–21, 15–20, 8–15, 27–12, 12–3) – hosszabbítás után
Zalaegerszeg, 300
néző. V: Győrffy, Frányó, Kulcsár
ZTE: Nagy D. 11/3, Kovács G., BURKHOLDER 17/3, HAYES 19/3, HORTI 16/3. Csere: Delic 14, Ndiba 3, Preisinger. Edző: Molnár József
GYŐR: YGUERAVIDE 20/6, Dombai 3, Török 4, HRUSCÁKOVÁ 16, Barnai 12. Csere: Dúl 2, Czank 2, Mansaré 5, Varga Zs., Devaughn, Papp K. 7/3. Edző: Milos Pavlovics
Az eredmény alakulása. 5. perc: 6–10. 8. p.: 15–18. 15. p.: 25–33. 18. p.: 29–38. 25. p.: 35–48. 27. p.: 35–49. 35. p.: 57–64. 43. p.: 74–70
Molnár József:
– Az első félidőben rosszul játszottunk, így a szünetben agresszívebb védekezést kértem. A negyedik tíz percben alaposan feljavultunk, végül hatalmas küzdelemben győztünk.
Milos Pavlovics: – Három negyeden keresztül azt csináltuk, amit szerettünk volna, ezt követően a védekezésünk nagyon visszaesett. A hazaiak kihasználták a hibáinkat, és megérdemelten nyertek.

PEAC PÉCS–TFSE-MTK 84–94 (16–27, 22–18, 18–19, 28–30)
Pécs, 150
néző. V: Tóth C., Fodor, Győrfy
PÉCS: CONWRIGHT 31/9, Wentzel 6, Szabó F. 7, Udodenko 9, BRAVARD 18/3. Csere: Kaposi, Varga E., Gémes-Sarok 7/3, Ruják, Hegedűs 6, Horobec. Edző: Meszlényi Róbert
TFSE: C. JENKINS 34/18, BERNÁTH 20/15, A. JENKINS 18/3, Németh A. 2, Arszenics 6. Csere: Miháczi 2, KOVÁCS V. 12, Herman. Edző: Magyar Bianka
Meszlényi Róbert:
– Ellenfelünk mindenben fölénk nőtt, nagy csalódás volt ez a mérkőzés számomra. Nem ezt az arcunkat mutattuk a felkészülés alatt, főleg védekezésben nem.
Magyar Bianka: – Nagyon büszke vagyok a játékosaimra és az egész stábra, egész héten arra készültünk, hogy legyőzzük a Pécset, és ez sikerült. Külön öröm, hogy négy játékosom is tíz pont felett dobott.

VASAS AKADÉMIA–ATOMERŐMŰ-KSC SZEKSZÁRD 59–75 (17–13, 15–26, 9–15, 18–21)
Pasaréti út, 300
néző. V: Csabai-Kaskötő, Goda, Nyilas
VASAS: Murray 9/3, Böröndy V. 8/3, VUKOV 13/6, Budácsik, Fraser 16. Csere: KARLÓCAI 8/6, Szerencsés 2, Szmailbegovics 1, Madár E., Madár K. 2. Edző: Földi Attila
SZEKSZÁRD: STUDER Á. 10, Vincze N. 2, DOJKIC 15, Kiss V. 4, MCCALL 8. Csere: Theodoreán, Miklós 2, MARSHALL 11, Ruzicková 12, Bálint 8, Studer Zs. 3/3. Edző: Djokics Zseljko
Kipontozódott: Theodoreán (35. p.), Murray (39. p.)
Földi Attila:
– Sajnos nincs még mély rotációnk az ilyen erős csapatok ellen. Reméljük, a fiataljaink lassacskán elérik ezt a szintet.
Djokics Zseljko: – Nem tudom, hogy Xanaxot vegyek be vagy inkább igyak meg egy pohár sört. Gratulálok a Vasas szakmai stábjának, mert a sok sérült ellenére nagyon jól felkészítette a csapatát. Mi öltönyben kezdtük a mérkőzést, ez meg is látszott az első félidőben. A folytatásban átöltöztünk, felvettük a munkásruhát, voltak is jó pillanataink. Így kell játszani a csapatomnak, ha eredményt szeretnénk elérni a bajnokságban.

A PINKK Pécsi 424–NKE-FCSM Csata mérkőzést november 6-án játsszák le.

1. Aluinvent DVTK Miskolc 2 2 184–121 1.000
2. Sopron Basket 2 2 171–108 1.000
3. Atomerőmű KSC Szekszárd 2 2 164–121 1.000
4. PEAC-Pécs 2 1 1 168–142 0.750
5. Uni Győr Mély-Út 2 1 1 176–177 0.750
6. VBW CEKK Cegléd 2 1 1 137–143 0.750
7. TFSE-MTK 2 1 1 160–167 0.750
8. ZTE Női KK 2 1 1 142–160 0.750