Női kosár NB I: kiütéses soproni sikerrel rajtolt a döntő

2016.04.19. 18:59
A zöld mezes győrieknek esélyük sem volt a döntő 1. meccsén (Fotó: Veres Viktor)
A címvédő Uniqa Sopron kiütéses, 77–45-ös sikerével vette kezdetét a női kosárlabda NB I 2015–2016-os kiírásának döntője. A mezőny legeredményesebbjének a hazai Devereaux Peters bizonyult, aki 23 perc alatt 19 pontig jutott.

A Győr az elődöntőben a miskolci vereség után otthon kiharcolta a döntő ütközetet (68–67), ahol meglepetésre idegenben is legyőzte az alapszakasz 2. helyén záró DVTK-t.

A címvédő az alapszakaszban kétszer is nagyon simán legyőzte a Győrt, idegenben 23 (73–96), otthon pedig szenzációs negyedik negyedet követően 27 ponttal (83–56).

A vendégek a 8. percig tartották a lépést a házigazdával, Lakóth Anna kosara után még csak 15–12 volt az állás, Iva Ciglarék ezt követően viszont egy 14–0-s sorozattal rövidre zárták a lényegi kérdéseket (29–12).

A félidő hajrájához érve Simon Zsófia közeli duplája után már húsz pont volt a felek között (39–19), a nagyszerűen játszó Devereaux Peters középtávolija után pedig már 44–19-et mutatott a harmadik negyed elején az eredményjelző.

Laklóth Annáék megpróbáltak ezután kozmetikázni (46–28), de ezt újabb hazai rohamok követték, és az utolsó negyed előtt 24 ponttal vezetett a Sopron (57–33).

A 35. percben Határ Bernadett kosarával először volt közte harminc (69–39), a Sopron pedig végül 77–45-re nyert, nagyon sima sikerrel elkezdve a döntőt.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
DÖNTŐ, 1. MÉRKŐZÉS

UNIQA SOPRON–CMB CARGO UNI GYŐR
77–45 (24–12, 18–7, 15–14, 20–12)
Sopron, 1200 néző. Vezette: Benczur, Söjtöry, Minár
SOPRON: FEGYVERNEKY 7/3, HONTI 5/3, Simon Zs. 7/3, Crvendakics 6, PETERS 19. Csere: Lelas 10, CIGLAR 8/6, Krnjics 7, Dubei 4, Határ 4, Zsovár, Weninger
GYŐR:
Radocsaj 2, Laklóth 8/6, Chaney 6, Grigarlauskyte 4, GOREE 13. Csere: Horváth L., Horváth K. 2, Varga Zsó. 4, Koch 6, Török, Kovács V., Nagy R.
Sterbenz László: – Sikerült azzal az intenzitással kosárlabdázni, amellyel az előző hónapokban játszottunk. A külső magyar trió, a Fegyverneky Zsófia, Honti Kata, Simon Zsófia hármas olyan eltökéltséggel végezte a dolgát, hogy ez a többiekre is átragadt, és nekik már egyszerűbb dolguk volt. Nagy lendülettel és jól játszottunk, de Győrben más jellegű meccsre számítunk.
Völgyi Péter: – Tompák voltunk, fejben és fizikailag is kiütközött a csapaton a fáradtság. A Sopron könnyedén ránk erőltette az akaratát, remekül játszott, megérdemelten nyert. Pénteken nagyon szeretnénk javítani hazai pályán, és valahogy egyenlíteni, ennek érdekében mindent meg is teszünk majd.
Az eredmény alakulása. 3. p.:
6–2. 8. p.: 15–12. 10. p.: 24–12. 12. p.: 29–12. 19. p.: 39–19. 21. p.: 44–19. 26.p.: 48–28. 28. p.: 55–30. 32. p.: 62–33. 37. p.: 71–39
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 1–0 a Sopron javára

DÖNTŐ
(A párharc a döntőben az egyik fél harmadik, a további helyosztókon második győzelméig tart.)

ATOMERŐMŰ-KSC SZEKSZÁRD
ZTE NKK 91–79 (25–29, 19–14, 20–15, 27–21)
Szekszárd, 250
néző.V:Gorka Sz., Vida B., Hervay T.
SZEKSZÁRD:
Studer Á. 5/3, THEODOREÁN 18/12, Scsekics 3/3, Hegedűs-Őri 6, BARBER26. Csere:RIMARENKO17/6, STUDER ZS.12/6,Demirovics2, Mansaré2. Edző:Djokics Zseljko
ZTE:
NAGY D.27/3, GÁSPÁR-SZALAY14/3, Orsó 5, Licskai 4, Böröndy 9/3. Csere:HORVÁTH ZS.10, Pap R.7, Szélesy3/3, Velkey. Edző:Gáll Tamás
Az eredmény alakulása. 3. perc:
8–4.7. p.:23–16.12. p.:28–31.18. p.:40–39.22. p.:50–43.28. p.:60–56.33. p.:69–61.37. p.:77–72

Djokics Zseljko:
– Gratulálok a csapatomnak, megvan a párharc első sikere! Köszönjük a szurkolóinknak a buzdítást, látványos kosárlabdával szolgáltuk ki őket, amit alátámaszt a huszonhét kiosztott gólpassz is. A következő mérkőzésre azonban a védekezésünkön javítanunk kell.
Gáll Tamás:
– A Szekszárd megérdemelt győzelmet aratott, ma kiválóan dobták a triplákat. Nagyszerűen küzdöttünk, de ez csupán arra volt elég, hogy közel kerüljünk ellenfelünkhöz.