Női kosár NB I: a Győr elfogyott a soproni rangadó hajrájára

2016.03.18. 19:34
Az élvonalbeli női kosárlabda-bajnokság 17. fordulójában a listavezető Sopron remek hajrával gyűrte le a második helyen álló Győrt. A címvédő ezzel a sikerével már biztosan megnyerte az alapszakaszt.

Kiegyenlített kezdés után az első negyed hajrájában a győri védekezés minden átmenet nélkül átjáróházzá vált, ezzel párhuzamosan támadásban is elbizonytalanodtak az így eredménytelen vendégek. A 10–10-es állás után így lett az első negyed végére nyolcpontos hazai vezetés (20–12). A győriek még időben rendezték soraikat, és felzárkóztak (20–19), jött is a soproni időkérés. Az állandósulni látszó négy-hat pontos különbség a felvonás végére lett kilenc (35–26). Az első félidő 13 triplakísérletéből egy volt sikeres (0/4 a hazaiaknál, 1/9 a vendégeknél), viszont a kétpontos dobásokat a soproniak jóval jobb százalékkal váltották pontokra (50), mint a győriek (36).

A harmadik negyed felvezetéseként meglépni látszott a Sopron (40–26), de a padlóra kerülő vendégek nem maradtak ott és felzárkóztak (49–45). A negyed utolsó kosaraként Iva Ciglar lendületes akciót lezárva lökött egyet a soproniak szekerén (53–47). A záró felvonás elején a védekezések játszották a főszerepet. Mivel addigra kevesebb energia maradt a támadásokra, ez lehetett a mérkőzés kulcsa. Érezhette ezt a Sopron is, amely vigyázott az előnyére, még inkább a saját palánkja előtti területre. A hajrához közeledve siettette a támadásait a Győr – más választása nem volt –, ebből azonban a Sopron profitált. A házigazda meglépett riválisától, és nem hagyott izgalmat a végjátékra (83–56).

NŐI KOSÁRLABDA NB I
17. FORDULÓ
UNIQA SOPRON–CMB CARGO UNI GYŐR 83–56 (20–12, 15–14, 18–21, 30–9)
Sopron, 400
néző. V: Kapitány, Jakab, Minár
SOPRON: FEGYVERNEKY 16/6, Honti 6, Weninger 2, PETERS 23, Krnjics 4. Cs: CRVENDAKICS 13/3, CIGLAR 10/3, Dubei, Lelas 3/3, Simon Zs. 4, Határ 2. Edző: Sterbenz László
GYŐR: Radocsaj 10/3, Horváth K. 9/3, Laklóth 8/6, Grigalauskyte 7/3, GOREE 14. Cs: Chaney 6, Horváth L., Varga Zs. 2, Török, Koch. Edző: Völgyi Péter
Az eredmény alakulása. 3. perc: 4–4. 6. p.: 10–8. 8. p.: 16–10. 12. p.: 20–19. 15. p.: 26–22. 18. p.: 30–24. 22. p.: 40–26. 25. p.: 45–35. 28. p.: 47–42. 33. p.: 60–50. 36. p.: 64–54. 38. p.: 74–54
Sterbenz László:
– Sikerült az alapszakasz vége felé is motivációt találnunk, remélem, később is így lesz. Voltak hullámvölgyeink, de a második félidei jó és eredményes játékunk eldöntötte a mérkőzést.
Völgyi Péter: – Harmincöt percig bírtuk a soproni nyomást. Győzelmi esélyeink nem voltak, de a végét azért jobban megnyomhattuk volna, sajnos ez sem sikerült.