Női kosár NB I: óriási csatát nyert meg a Győr a Cegléd ellen

2019.02.02. 19:02
A télen felfrissített keretű Cegléd megszorongatta a Győrt, még a negyedik negyed derekán is vezetett, de a tabellán előrébb álló hazaiak jól hajráztak és 91–86-ra megnyerték a két csapat mérkőzését a női kosárlabda NB I 16. fordulójának szombati játéknapján.

A ZTE könyörtelenül érvényesítette a papírformát az MTK ellen, simán nyert a PEAC a Vasas vendégeként, és a szintén esélyesként pályára lépő Csata is magabiztosan verte meg riválisát, a BEAC-ot.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
ALAPSZAKASZ, 16. FORDULÓ – szombati mérkőzések

CMB CARGO-UNI GYŐR–VBW CEKK CEGLÉD 91–86 (15–21, 32–16, 21–28, 23–21)
Győr, 150
néző. V: Söjtöry, Hervay, Csabai-Kaskötő
GYŐR: Brown 17/3, Raksányi 13/3, TÖRÖK Á. 10, SZPANU 19/3, GRAY 26. Csere: Mandics, Krnjics, Varga Zs. 2, Czank 4/3. Edző: Milos Pavlovics
CEGLÉD: POPOVICS 22/9, SWANIER 22/9, Révész B. 7/3, Licskai 2, Hamilton-Carter 10. Csere: Gorjanácz 7/3, Böröndy D., Kobolák 3/3, BAUGH 13, Révész L. Edző: Peter Jankovic
Az eredmény alakulása. 3. perc: 9–9. 7. p.: 15–18. 12. p.: 23–24. 15. p.: 32–29. 18. p.: 41–36. 23. p.: 54–41. 26. p.: 54–50. 29. p.: 64–63. 34. p.: 73–77. 39. p.: 87–83
Milos Pavlovics:
– Puhán kezdtük a játékot, de a második negyedben volt egy kitűnő periódusunk. A folytatásban elsősorban a csapatvédekezésben akadtak problémáink, ám a támadójátékunk rendben volt, a dobott pontok száma ezt bizonyítja.
Peter Jankovic: – A második negyedben dőlt el a mérkőzés, amikor harminckét pontot kaptunk. Csapatom így is dicséretesen küzdött, ez azonban kevés volt a végső sikerhez. Azért kell dolgoznunk, hogy az ilyen kiélezett helyzetekből győztesen kerüljünk ki.

ELTE-BEAC ÚJBUDA–NKE-CSATA 51–67 (10–23, 10–26, 9–7, 22–11)
Gabányi-sportcsarnok, 250
néző. V: Frányó, Kulcsár T., Mészáros B.
BEAC: LAKLÓTH 13, DÚL P. 10, Szabó II D. 5/3, Suppán 6, György 2. Csere: Kovács V. 4, Beckley 5, Papp K., Angyal N., Mandics 6/3. Edző: Balogh Judit
CSATA: HORVÁTH B. 5/3, Lelik 12/9, N. Jovanovics 4, BARNAI 12, LANG 17/3. Csere: Nagy-Bujdosó, Austria 7/3, Angyal B. 3/3, Mányoky R. 4, Radócz, Pálinkás 3, Solymosi. Edző: Tursics Krisztián
Az eredmény alakulása. 4. perc: 4–13. 8. p.: 8–21. 13. p.: 12–30. 17. p.: 16–39. 24. p.: 22–49. 27. p.: 26–56. 33. p.: 38–60. 38. p.: 47–66
Kipontozódott: Szabó II. D. (39. p.)
Balogh Judit:
– Maratoni futóként kezdtük a mérkőzést, aztán átváltottunk 1500-as futókká, viszont az is lehet, hogy rossz üzemanyagot tankoltunk az elején. Lehet mentségeket keresni, de felesleges. Egyelőre nem tudom, mi a tanulság – ha bárkinek van bármilyen ötlete, bátran keressen meg.
Tursics Krisztián: – Az első félidőben nagyon jól kosárlabdáztunk, kiemelkedőt nyújtottunk támadásban és védekezésben is. A második félidőben kicsit belealudtunk a meccsbe, ám az, hogy pályára tudott lépni mindenki, mindenképpen pozitív. Sokat kell fejlődnie a csapatnak ahhoz, hogy a fiatalok is érdemben hozzá tudjanak tenni a találkozóhoz.

ZTE NKK–MTK 80–45 (17–4, 22–12, 23–12, 18–17)
Zalaegerszeg, 350
néző. V: Boros, Nagy V., Vagi
ZTE: Koizar 11/3, PUSZTAI P. 12, Kovács G. 3/3, Boonstra 12/3, Horti 9. Csere: Őri-Hegedűs 9, Benke 7, PARKER 15, Szalay 2, Preisinger. Edző: Gáspár Dávid
MTK: Czirják 3, SÜLE 14/3, Bernáth 2, Hegedűs J. 10/3, Szabó F. 6. Csere: Wéber 6, Koch 4, Szeitl, Pusztai S., Schiroky. Edző: Nagy Dóra
Gáspár Dávid:
– Komolyan vettük a mérkőzést és magabiztosan nyertünk. Megpróbáltuk úgy elosztani a játékidőt, hogy mindenki pályára kerüljön. Készülünk a következő napokban a Szekszárd elleni meccsre.
Nagy Dóra: – Lelkileg nehéz helyzetben érkeztünk Egerszegre, a vereségek megviselték a lányokat. Azt beszéltük meg, hogy megpróbálunk a védekezésre koncentrálni. Ez részben sikerült, voltak időszakok, amikor több elemet is sikerrel alkalmaztunk. Vagyis egy kis pozitívummal térhetünk haza annak ellenére, hogy egy nagyon jó csapat otthonában kikaptunk.

VASAS AKADÉMIA–PEAC-PÉCS 62–83 (13–21, 11–21, 16–16, 22–25)
Pasaréti út, 170
néző. V: Minár, Balogh Gy., Lengyel
VASAS: Bach 6, DOMBAI 15/6, Tóth O. 2, VARGA A. 11/3, Karakasevics 7. Csere: Böröndy V. 5, Heljic 5/3, Vukov 7/3, Szmailbegovics 2, Budácsik, Boros B., Madár K. 2. Edző: Földi Attila
PEAC: Vanloo 5/3, Simon Zs. 10, WENTZEL N. 10/3, Tetemondová 8, IMOVBIOH 20. Csere: GÉMES-SAROK 13/3, Brewer 7, RUJÁK 8/3, Tenyér 2, Pucz, Varga E. Edző: Meszlényi Róbert
Az eredmény alakulása: 4. perc: 2–8. 8. p.: 5–15. 13. p.: 13–32. 17. p.: 21–39. 24. p.: 35–47. 28. p.: 40–56. 33. p.: 48–64. 37. p.: 56–74
Kipontozódott: Karakasevics (38. p.)
Földi Attila:
– Borzalmasan kezdtük a mérkőzést. Egy olyan jó csapat ellen, mint a PEAC, nehéz utána már felállni, nem is sikerült.
Meszlényi Róbert: – Jól kezdtünk, remekül védekeztünk. Sajnos egy kis hiba csúszott a lepattanózásba, de amit elterveztünk, azt teljesítettük az első félidőben, megvolt az előnyünk ahhoz, hogy a második félidőt igazából „csak” le kellett játszanunk. Azért örültem volna, ha kicsit jobban támadunk a második húsz percben.