Női kosár NB I: egy győzelemre a címvédéstől a Sopron

2016.04.22. 19:39
Devereaux Peters harcol a győriekkel (Fotó: Veres Viktor)
Az Uniqa Sopron 83–67-re nyert Győrben a női kosárlabda NB I döntőjének második mérkőzésén, így már csak egy győzelemre van a címvédéstől. Az ötödik helyet a Cegléden diadalmaskodó PEAC-Pécs szerezte meg.

A finálé első mérkőzésén a Győr 77–45-ös vereséget szenvedett Sopronban, és bár azóta sokat javult, most sem tudta megszorongatni a címvédőt.

Az első negyedet még csak egy ponttal nyerte meg a Sopron, és a nagyszünetben is mindössze 40–34-re vezetett. A mérkőzés második felében azonban Sterbenz László csapata elhúzott, és újabb könnyed győzelmet aratott.

A mezőny legjobbja a győri Damian Goree volt 23 ponttal, a vendégeknél is egy légiós, Devereaux Peters bizonyult a legeredményesebbnek, ő 21 pontig jutott.

A döntő harmadik találkozóját hétfőn, Sopronban rendezik, ahol hazai győzelem esetén bajnokot avatnak.

Ennyire azért nem volt unalmas (Fotó: Veres Viktor)

NŐI KOSÁRLABDA NB I
DÖNTŐ, 2. MÉRKŐZÉS

CMB CARGO UNI GYŐR–UNIQA SOPRON 67–83 (22–23, 12–17, 18–24, 15–19)
Győr, 600
néző. Vezette: Földházi, Cziffra, Frányó
GYŐR: Radocsaj 4, Laklóth, CHANEY 12/6, Grigalauskyté 7/3, GOREE 23/3. Csere: Varga Zs. 4, Horváth L. 2, Horváth K. 11/6, Koch 2, Kovács V. 2, Nagy R., Török Á.
SOPRON: Fegyverneky 2, Honti 3, SIMON ZS. 13/6, PETERS 21, KRNJICS 14. Csere: Crvendakics 4, Ciglar 2, Dubei 5/3, LELAS 15/3, Zsovár, Weninger, Határ 4
Az eredmény alakulása. 3. p.: 4–6. 7. p.: 15–13. 11. p.: 22–23. 14. p.: 24–26. 19. p.: 31–37. 22. p.: 39–42. 25. p.: 42–54. 28. p.: 50–58. 32. p.: 56–70. 37. p.: 60–76
Völgyi Péter, a Győr edzője:
– Szorosabb mérkőzésre számítottam, elsősorban védekezésben kellett volna stabilabbaknak lennünk, de támadásban is hiányzott még egy kimagasló teljesítmény a szorosabb eredményhez. Hogy mégsem sikerült megvalósítanunk, amit szerettünk volna, a fáradtság számlájára is írható. Eddig is tét nélkül játszottunk a Sopron ellen, igaz lesz ez a harmadik meccsen is: dupla vagy semmi!
Sterbenz László, a Sopron edzője: – Egyáltalán nem becsültük le az ellenfelet, nagyon szépen lassította a játékot és játszotta végig a támadásait, az első félidő kifejezetten színvonalas kosárlabdát hozott. A másodikban azonban mi rá tudtunk tenni egy lapáttal, a győriek nem. Hiába vezetünk kettő nullára, ez egy bajnoki döntő, ahol a puskaport mindig szárazon kell tartani. Ugyanezt a fegyelmet és koncentrációt várom el a lányoktól a harmadik meccsen is.

AZ 5. HELYÉRT, 2. MÉRKŐZÉS
CEGLÉDI EKK–PEAC-Pécs 48–63 (15–14, 11–10, 10–18, 12–21 )
Cegléd 350
néző. V: Gorka Sz., Radnóti M., Kovács Nimród
CEGLÉD: Medgyessy 6, Skoric 7/3, KATONA 11/3, Kobolák 4, MAKSZIMOVIC 16. Csere: Szabó II. 4, Serbán, Ruttner Zs. ,Szepsi, Filipowicz V. Edző: Cziczás László
PEAC: EIVERY 9/6, RAKSÁNYI 21/12, Parks 4, Zele 9/3, WILLIAMS 13. Csere: Stankovic, Fűrész 4/3, Bozóki 3, Szűcs R. Edző: Roberto Hernandez
Az eredmény alakulása: 4. perc: 6–2. 7. p.: 8–12. 10. p.: 15–12. 13. p.: 20–19. 17. p.: 22–22. 24. p.: 30–31. 28. p.: 33–38. 35. p.: 42–48. 37. p.: 44–55
Cziczás László:
– Gratulálok a Pécsnek, megérdemelten szerezték meg az ötödik helyet, de még nagyobb gratuláció jár a saját csapatomnak, akik az egész szezonban parádés teljesítményt nyújtottak. Nagy öröm ennek a csapatnak az edzőjének lenni.
Roberto Hernández: – Az első félidő nagyon nehéz, küzdős volt, nem a szép játékról szólt, ekkor ki tudtak minket zökkenteni a saját ritmusunkból. A második félidőben már jobban járattuk a labdát, jobban passzoltunk és jobban adtuk mélységbe a centereinknek, amiből sok pontot tudtunk szerezni.
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc végeredménye: 2–0, a PEAC javára