Női kosár NB I: idegenben nyert a BEAC, otthon a PEAC

2018.12.22. 20:17
A BEAC 12 ponttal győzött a Vasas vendégeként a női kosárlabda NB I alapszakaszának szombati játéknapján. A PEAC-Pécs és a Győr fölényes hazai sikerrel tudta le a 11. fordulót.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
11. FORDULÓ, szombati mérkőzések

CMB CARGO-UNI GYŐR–PINKK-PÉCSI 424 77–63 (28–13, 14–15, 18–19, 17–16)
Győr, 100
néző. V: Minár, Goda, Horváth Cs.
GYŐR: Czank 3/3, Raksányi 2, Török Á. 3/3, Szpanu 11/3, Gray 14. Csere: VARGA ZS. 10, BROWN 24/6, KRNJICS 10, Daffy, Szabó P., Szirony, Biczó. Edző: Milos Pavlovics
PINKK: SZÜCS R. 15/6, Sánta 5/3, Dzankics 12/3, Jáhni 3, PODRUG 14. Csere: Markovics 2, Szücs L. 2, Zsilinszky 10. Edző: Laczka Miklós
Az eredmény alakulása. 4. perc: 7–8. 7. p.: 18–13. 13. p.: 32–15. 16. p.: 34–22. 24. p.: 49–32
Milos Pavlovics:
– A győzelemnek örülök, annak kevésbé, ahogyan elértük. Több játékos teljesítménye sem volt kielégítő, húsz-huszonöt perc játék alatt nagyon kevés a két-három dobási kísérlet. Hiszem, hogy jövőre kemény munkával folyamatos fejlődést tudunk elérni.
Laczka Miklós: – A kemény győri védekezés sok hibára kényszerített bennünket. Az első félidőbeli puha védekezésünkön szünet után javítani tudtunk, a támadójátékunk is némileg feljavult, s ha elégedettek nem is lehetünk, szégyenkezésre sincs okunk.

PEAC-PÉCS–NKE CSATA 88–72 (29–24, 19–11, 17–14, 23–23)
Pécs, 200
néző. V: Ádám, Hervay, Nyilas
PÉCS: VANLOO 20/15, WENTZEL 14/3, Gémes-Sarok 5/3, TETEMONDOVA 11/3, IMOVBIOH 20. Csere: Tenyér, RUJÁK N. 10, Barnai 8, Varga E. Edző: Meszlényi Róbert
CSATA: HORVÁTH B. 15/9, LELIK 10/6, Austria 10, Nagy-Bujdosó 6/6, LANG 21/3. Csere: Mányoky 2, Radócz 4, Angyal 2, Pálinkás, Solymosi 2. Edző: Tursics Krisztián
Az eredmény alakulása. 3. perc: 7–9. 6. p.: 15–20. 13. p.: 36–28. 17. p.: 39–35. 23. p.: 52–40. 26. p.: 59–42. 33. p.: 69–52. 37. p.: 76–62
Meszlényi Róbert:
– A minket sújtó sérülések és betegségek miatt szorosabb mérkőzésre számítottam. Éppen a sok kieső miatt fejlődni sem nagyon tudtunk az elmúlt hónapokban. Ellenfelünkben sok perspektíva van, jó kosárlabdát játszik, csak biztatni tudom kollégámat, hogy haladjanak tovább ezen az úton.
Tursics Krisztián: – A Pécs minden hibánkat kihasználta, az első félidőben legalább tizenöt tiszta dobóhelyzetünket hagytuk ki. A lepattanócsatát hússzal elvesztettük, ami azt jelenti, hogy puhák voltunk, ezen pedig a második félévben változtatni kell.

VASAS AKADÉMIA–ELTE-BEAC ÚJBUDA 60–72 (19–14, 14–17, 13–27, 14–14)