Női kosár NB I: az eleje szoros volt, végül simán nyert a Sopron

2020.01.11. 17:43
Jelena Brooks 18 pontot szerzett a soproni csapatban (Fotó: Koncz György)
Az első félidő szoros volt, de végül érvényesült a papírforma: az éllovas Sopron 95–66-ra győzött a BEAC vendégeként a női kosárlabda NB I 15. fordulójának szombati játéknapján. A Csata szoros mérkőzésen verte meg vendégét, a ZTE-t, míg a Cegléd egypontos sikert aratott a Vasas vendégeként.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
15. FORDULÓ, szombati mérkőzések

ELTE BEAC ÚJBUDA–SOPRON BASKET 66–95 (21–23, 21–25, 7–23, 17–24)
Gabányi-sportcsarnok, 200
néző. V: Vida J., Major, Oláh
BEAC: SCHLOTT 17/3, Szabó D. 7/3, Laklóth 10/6, Mérész 4, Fogg 5/3. Csere: Tóth F. 5/3, GALÁNTAI 7/3, Laufer, Juhász A. 5, Zsámár 6/3, Vincze V. Edző: Balogh Judit
SOPRON: Varga K. 4, JANUARY 12/3, DUPREE 14, Crvendakics 6, Határ 10. Csere: BROOKS 18/3, Krajisnik 7, Fegyverneky 8, Varga A. 2, Dubei 7/3, WENINGER 7/3. Edző: Gáspár Dávid
Az eredmény alakulása. 4. perc: 10–12. 8. p.: 18–21. 13. p.: 26–31. 17. p.: 36–37. 23. p.: 45–54. 27. p.: 45–63. 32. p.: 51–73. 37. p.: 59–85
Kipontozódott: Juhász A. (35. p.)
Balogh Judit:
– A tizenhetedik percben gondolkodtunk azon, hogy lekapcsoljuk a villanyt, és véget ér a mérkőzés, mert akkor még egál volt. Sajnos nem lehetett lekapcsolni, mert aztán nem tudjuk visszakapcsolni – így elszálltak a győzelmi esélyeink.
Gáspár Dávid: – Az egész csapat nevében mondhatom, hogy szégyelljük magunkat az első félidei játék miatt, nem volt méltó hozzánk. A második félidőben javult a játékunk, de nem lehet elmenni szó nélkül az első félidőben mutatott teljesítmény mellett.

NKE-FCSM CSATA–ZTE NKK 88–84 (26–17, 22–24, 18–16, 22–27)
Ludovika Aréna, 200
néző. V: Tóth C., Pozsonyi, Horváth Cs.
CSATA: HORVÁTH B. 8/6, FRISKOVEC 35/18, LELIK 17/9, CANNON 16/3, GUSTAFSON 12. Csere: Radócz, Boros J. Edző: Tursics Krisztián
ZALAEGERSZEG: Nagy D. 10, Kovács G. 6/6, BURKHOLDER 23/12, Boonstra 5/3, HORTI D. 9. Csere: HAYES 23/3, Delic 8. Edző: Horváth Zsófia
Az eredmény alakulása. 4. perc: 14–8. 8. p.: 26–15. 13. p.: 33–26. 18. p.: 44–38. 24. p.: 55–51. 28. p.: 66–53. 33. p.: 68–61. 36. p.: 74–70. 39. p.: 84–81
Kipontozódott: Horti D. (38. p.)
Tursics Krisztián:
– Kiváló, közönségszórakoztató mérkőzést játszottak a csapatok, sok ponttal. A találkozó egyes szakaszaiban, amikor a ZTE utolért bennünket, nehézségeink voltak, ekkor a közönség átsegített bennünket a holtponton. Ellenfelünk két kulcsjátékosából külön készültünk, azonban őket nem sikerült semlegesíteni. Igazi csapatmunka volt ez a siker, amelyhez Zala Friskovec extraklasszis teljesítményére is szükségünk volt.
Horváth Zsófia: – Kemény meccset játszottunk, amelyet sajnos csak egy csapat nyerhetett meg. Sokan nem gondolták volna, hogy ilyen szoros mérkőzést tudunk játszani a tabella második helyén álló Csata ellen, de a csapat bizonyított, büszke vagyok a lányokra. Sajnos továbbra is sok pontot kapunk, de jó úton haladunk, folytatjuk a megkezdett munkát.

VASAS AKADÉMIA–VBW CEKK CEGLÉD 69–70 (22–21, 9–11, 24–16, 14–22)
Pasaréti út, 150
néző. V: Balog Gy., Lengyel, Sörlei
VASAS: MURRAY 10, Tóth O. 6, BÖRÖNDY V. 16/6, HELJIC 14/3, Fraser 14. Csere: Szerencsés 1, Budácsik 2, Vukov 6, Karlócai. Edző: Földi Attila
CEGLÉD: SWANIER 12/3, Gorjanácz 10, Szirony 4, LICSKAI 8, HIGGINS 31. Csere: Révész L., Böröndy D. 3/3, Kobolák 2. Edző: Gabriel Carrasco
Földi Attila:
– Nagyon nehéz, amikor a mérkőzésen magunkat kell megvernünk, nem az ellenfelet.
Gabriel Carrasco : – A Vasas otthonában nem könnyű nyerni, nálunk erősebb csapatok is nehéz mérkőzéseket játszottak Pasaréten. Teljesítettük azokat a dolgokat, amiket szerettünk volna és boldog vagyok, hogy nyerni tudott a csapatom.

12. PINKK-Pécsi 424 14 1 13 873–1223 0.536

A Győr–ZTE meccset a vendégek 20–0-s kosárkülönbséggel megkapták, és a győriek a kiállásért járó egy pontot is elveszítették.