Női kosár NB I: a ZTE nyerte meg az idényzárót, bronzérem jár érte

2019.05.03. 18:46
A ZTE péntek kora este hazai pályán 80–60-ra legyőzte a Győrt a női kosárlabda NB I harmadik helyéért zajló párharc harmadik mérkőzésén, így a bajnoki bronzérem az idén Zalaegerszegre került.

A második negyed első percében még a győriek vezettek 24–21–re, erre 10–2-es zalai roham volt a válasz, és a hazaiak innentől végig előnyben játszva nyerték meg a női élvonalbeli idény utolsó mérkőzését.

Ez volt a párharc első hazai győzelme: az első meccset a Győr nyerte meg idegenben, a másodikat a túlélésért pályára lépő ZTE.

Mint csütörtökön beszámoltunk róla, a bajnoki címet a Sopron szerezte meg, miután összesítésben 3–0-ra legyőzte a DVTK-t a fináléban.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
A 3. HELYÉRT, 3. MÉRKŐZÉS
ZTE NKK–CMB CARGO-UNI GYŐR 80–60 (21–21, 21–10, 15–15, 23–14)
Zalaegerszeg, 750
néző. Vezette: Papp P., Praksch, Söjtöry
ZTE: KOIZAR 16/6, PUSZTAI 15/9, MALCI 17/6, Boonstra 10/6, PARKER 10. Csere: Horti 10, Szalay V. 2, Kovács G., Preisinger, Benke. Edző: Gáspár Dávid
GYŐR: Mandics 2, Czank, Raksányi 11/6, SZPANU 22/9, GRAY 21. Csere: Krnjics, Varga Zs., Nagy D. 2, Török Á 2, Szabó P., Biczó. Edző: Milos Pavlovics
Az eredmény alakulása. 3. perc: 6–5. 7. p.: 17–17. 13. p.: 29–26. 17. p.: 38–28. 23. p.: 42–33. 28. p.: 51–43. 31. p.: 60–46. 37. p.: 70–58
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc végeredménye: 2–1 a ZTE javára
Gáspár Dávid:
– Az egész szezonban nagybetűs csapattal dolgozhattam. Ennek lett ez a szép eredmény a vége. Nagyon örülök, hogy így képviseltük Zalaegerszeg városát. A közönségnek is nagy tisztelettel tartozunk, egyre többen jöttek és segítettek bennünket.
Milos Pavlovics: – Jól kezdtük a találkozót, aztán a második negyedben mintha elvesztettük volna a fonalat, hitehagyottá váltunk, és a ZTE átvette az irányítást. Próbáltunk változtatni, de ezen a napon nem sikerült.