Női kosár NB I: a Szekszárd 87, a Csata 40 ponttal nyert

B. D. K.B. D. K.
2020.10.21. 21:01
A DVTK 17 pontos sikere közel sem a játéknap legnagyobb különbségű győzelme volt (Fotó: Kozma István)
Kiütéses győzelmek születtek a női kosárlabda NB I szerdai játéknapján. A Szekszárd 129 pontot dobott, a Csata 106-ot tett fel a táblára, míg a DVTK szorosabb, de így is egyoldalú mérkőzésen győzött.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
Ludovika-FCSM Csata–ELTE BEAC Újbuda 106–66 (28–22, 23–17, 34–12, 21–15)
Ludovika Aréna, 100 néző. V: Farkas G., Goda, Horváth Cs.
CSATA: HORVÁTH B. 6/6, LELIK 14/6, MÁNYOKY R. 16/6, HAYES 19, ZEMPARE 11. Csere: Hegedűs J. 8, Böröndy V. 8/6, ANGYAL B. 16/12, Angyal N. 4, Toman P. 4. Edző: Tursics Krisztián
BEAC: Small 8, Czank 6, BOROS J. 15/6, Mérész B. 6, SMITH 13. Csere: Szabó D. 5/3, DUSANICS 13/9, Laufer, Koch, Juhász A., Zsámár. Megbízott edző: Laklóth Anna
Az eredmény alakulása. 4. perc: 11–10. 8. p.: 21–19. 13. p.: 35–29. 17. p.: 45–34. 23. p.: 63–43. 27. p.: 76–48. 34. p.: 94–58. 38. p.: 101–66. Kipontozódott: Juhász A. (40. p.)
Tursics Krisztián: – A Ceglédi ellen rosszul sikerült szombati meccset követően rendet kellett tenni a fejekben, frissíteni próbáltunk. Az első félidei védekezéssel nem vagyok elégedett, rengeteg pontot kaptunk. Várható volt, hogy valamikor kiszakad a gólzsák és beesnek dobásaink, hiszen az előző mérkőzéseken rossz százalékkal céloztunk. Most szinte minden mutatóban sikerült kijavítani a szombaton látottakat. Külön öröm, hogy a kispadról nagy energiával szálltak be a cseréink, így pihentetni tudtuk a kulcsjátékosokat, és megfelelően elosztottuk a játékidőt. Örülök annak, hogy Laklóth Anna edzőként is bemutatkozhatott az A-csoportban.
Laklóth Anna: – Sajnos semmilyen szinten sem tudtunk ellenállást kifejteni ellenfelünkkel szemben, hagytuk a Csatát azt játszani, amiben erős. A találkozó előtt nem ezt beszéltük meg, nem erre készültünk, emiatt kissé csalódott vagyok.

Aluinvent DVTK–PINKK-Pécsi 424 90–73 (22–21, 28–19, 22–11, 18–22)
Miskolc, 390 néző. V: Tőzsér, Csabai-Kaskötő, Varga-Záray
DIÓSGYŐR: MEDGYESSY 16/9, Aho N. 2, Vukov 8/6, VITOLA 22, KISS A. 20. Csere: PUSZTAI 14, Kányási 6/3, Tóth F. 2, Vég-Dudás, Frindt, Bacsó. Szakmai igazgató: Völgyi Péter
PÉCS: VORPAHL 15/6, Vári 11/3, Szűcs L. 11/3, Demeter N. 10, SARAUSKAITE 15. Csere: Tenyér 2, Jáhni, Horváth Zs., Zubac 9/6, Pucz, Kovács K. Edző: Vanja Miljkovic
Az eredmény alakulása. 3. perc: 2–5. 6. p.: 10–8. 8. p.: 14–10. 14. p.: 33–24.18. p.: 44–35. 22. p.: 55–40. 24. p.: 57–41. 27. p.: 64–45. 33. p.: 77–54. 36. p.: 77–66. 38. p.: 86–68
Völgyi Péter: – Olykor akadozott a támadójátékunk, de amikor belelendültünk, szép dolgokat csináltunk. Egy negyedben védekeztünk jól, ez a harmadik volt, így kell folytatnunk. A kilencven szerzett pontunk jó, a hetvenhárom kapott viszont nem.
Vanja Miljkovic: – Alapvető hibákat követtünk el, ezeket a hazaiak kihasználták. Tizenkilencszer adtuk el a labdát, és a büntetőinket is csak ötvennégy százalékos pontossággal értékesítettük. Ezek is hozzájárultak a vereségünkhöz.

ZTE Női Kosárlabda Klub–Atomerőmű KSC Szekszárd 42–129 (13–40, 9–28, 10–18, 10–33)
Zalaegerszeg, 150 néző. V: Söjtöry, Boros, Tóth
ZALAEGERSZEG: Dzombeta 9/3, Mányoky 5/3, Horváth Fr. 3, Szabó 8, Tuchscherer 5. Csere: Úr 4, Kulcsár 1, Chroméj 1, Horváth Fa. 4, Dömötör 2. Edző: Ambrus Péter
SZEKSZÁRD: Studer 4, MIKLÓS 18/9, Szabó 14/6, BÁLINT10, McCall 8. Csere: Theodoreán 13/12, Skorics 2, Holcz 11/3, ZELE 20, Krnjics 8, GEREBEN 21/9. Edző: Djokics Zseljko
Az eredmény alakulása. 1.perc: 5–1. 5. p.: 7–19. 10. p.: 13–40. 12. p.: 13–45. 15. p.: 17–55. 20. p.: 22–68. 22. p.: 24–74. 28. p.: 30–90. 31. p.: 32–101. 34. p.: 39–107
Ambrus Péter: – Célunk az volt, hogy részfeladatokat oldjunk meg a mérkőzésen, és a kevesebbet játszó játékosok több lehetőséget kapjanak. A fiatalok megtették a tőlük telhetőt, de az persze hosszabb folyamat, hogy megérjenek az A-csoportra. A rutinos játékosoktól viszont sokkal többet várnék támadásban és védekezésben is.
Djokics Zseljko: – Nagyon jól védekeztünk és jól is támadtunk. A mérkőzés elején nagy önbizalmat kaptunk. A csapat megmutatta a karakterét, és tiszteltük annyira ellenfelünket, hogy végig komolyan vettük a találkozót.

1. Atomerőmű KSC Szekszárd 5 5 454–313 1.000
2. Sopron Basket 3 3 270–164 1.000
3. Vasas Akadémia 4 3 1 282–276 0.875
4. Ludovika-FCSM Csata 6 4 2 479–406 0.833
5. VBW CEKK Cegléd 5 3 2 367–328 0.800
6. Aluinvent DVTK 5 3 2 364–356 0.800
7. PEAC-Pécs 4 2 2 263–264 0.750
8. Uni Győr Mély-Út 2 1 1 141–165 0.750