Női kosár NB I: a Sopron nagyon megverte a Ceglédet, a ZTE nyert Pécsen

2019.04.03. 20:01
A fehér mezes soproniak nem kegyelmeztek a Ceglédnek a negyeddöntő első meccsén (Fotó: wb-sopron.com)
A címvédő Sopron idénybeli klubcsúcsot jelentő 56 pontos különbséggel, 90–34-re verte meg a Ceglédet a női kosárlabda-bajnokság negyeddöntőjének első mérkőzésén. A ZTE nyert Pécsen, a Szekszárd és a DVTK megőrizte pályaelőnyét.

Az alapszakaszt hibátlanul megnyerő, Euroliga-elődöntős soproni együttes ebben a szezonban a 6. fordulóban az MTK-t (100–45), majd a 10. körben az ELTE BEAC Újbudát (96–45) is 50 pont feletti különbséggel győzte le, de a negyeddöntő első felvonásán a Cegléd felett aratott 56 pontos siker (90–34) még ezeket is felülmúlja. Az esélytelenek nyugalmával pályára lépő vendégek az első három negyedben mindössze 21 pontot dobtak, miközben a házigazda 72-t.

A párharc második meccsére a ceglédiek teremgondjai miatt ugyancsak Sopronban kerül sor.

A Szekszárd és a DVTK úgyszintén magabiztos győzelemmel került 1–0-s előnybe az egyik fél második sikeréig tartó párharcban, míg a ZTE kisebb meglepetésre legyőzte idegenben a PEAC-Pécset.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
RÁJÁTSZÁS, NEGYEDDÖNTŐ, 1. MÉRKŐZÉSEK

SOPRON BASKET–VBW CEKK CEGLÉD 90–34 (23–7, 23–9, 26–5, 18–13)
Sopron, 500
néző. Vezette: Farkas, Minár, Csabai-Kaskötő
SOPRON: Turner 11/3, Fegyverneky 1, CRVENDAKICS 23/9, Dupree 12, Határ 2. Csere: Casas 6, Zahui 13, DUBEI 20/12, Honti, Weninger 2, Varga. Edző: Roberto Íniguez
CEGLÉD: Popovics 5/3, Révész Boróka 7, Swanier 5, Kobolák 2, Hamilton-Carter 7. Csere: Gorjanácz 3, Böröndy 5/3, Király, Filipowicz. Edző: Peter Jankovic
Az eredmény alakulása. 2. perc: 4–0. 5. p.: 14–3. 10. p.: 23–7. 12. p.: 29–10. 15. p.: 36–12. 18. p.: 42–14. 20. p.: 46–16. 22. p.: 53–19. 25. p.: 57–19. 28. p.: 64–19. 30. p.: 72–21. 32. p.: 76–22. 35. p.: 79–24. 38. p.: 84–28
Kipontozódott: Hamilton-Carter (38. perc)
Roberto Íniguez:
– Az utóbbi néhány mérkőzésen kellett némi nyomást gyakorolni a lányokra, de örülök, hogy most az első pillanattól fogva koncentráltunk, és kellő energiát tettünk a játékba. A következő meccsünk szombaton lesz, de nem szabad elfelejtenünk, csak akkor fogunk a mérkőzéseken is jól teljesíteni, ha előtte jól edzünk.
Peter Jankovic: – Elnézést kérünk a teljesítményünkért. Biztos vagyok benne, hogy ennél a meccsnél a Sopron edzései is hasznosabbak nekik. Ismerjük a Sopron tudását, de kellő energia nélkül más csapat ellen sem tudunk eredményesek lenni. Remélem, hogy tanulunk ebből a meccsből, és szombaton olyan teljesítményt nyújtunk, amellyel segíteni tudjuk a Sopron felkészülését az Euroliga négyes döntőjére.
Az egyik fél második győzelemig tartó párharc állása: 1–0 a Sopron javára

PEAC-PÉCS–ZTE-NKK 72–77 (14–23, 18–17, 20–19, 20–18)
Pécs, 300
néző. Vezette: Cziffra, Tőzsér, Nyilas
PÉCS: Vanloo 9/3, Gémes-Sarok 5/3, SIMON ZS. 17/3, TETEMONDOVA 7/3, IMOVBIOH 23. Csere: Brewer 11/3, Ruják N., Wentzel. Edző: Meszlényi Róbert
ZTE: KOIZAR 9/9, Malci 9/3, Pusztai 8/3, BOONSTRA 14/6, PARKER 15. Csere: HORTI 17/3, Gáspár-Szalay 5. Edző: Gáspár Dávid
Az eredmény alakulása. 3. perc: 4–7. 6. p.: 7–16. 13. p.: 16–28. 17. p.: 20–33. 23. p.: 41–45. 26. p.: 48–49. 33. p.: 60–61. 37. p.: 64–71
Meszlényi Róbert:
– Az első negyedben mindent mellédobtunk, puhák voltunk, ezért futnunk kellett az eredmény után. Tizenhét támadólepattanót nemhogy a Zalaegerszegnek, egyetlen ellenfelünknek sem lehet engedélyezni. Vasárnap megpróbálunk javítani.
Gáspár Dávid: – Örülök a győzelemnek, de ez a playoff két nyert meccsig tart, úgyhogy korai lenne örülni. Jól feltérképeztük azokat a pontokat, amelyeket támadnunk kell, nagyon sokat tettünk a győzelemért.
Az egyik fél második győzelemig tartó párharc állása: 1–0 a Zalaegerszeg javára

ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD–CMB-CARGO UNI GYŐR 70–48 (18–4, 12–17, 25–18, 15–9)
Szekszárd, 1000
néző. Vezette: Benczur, Frányó, Söjtöry
SZEKSZÁRD: STUDER Á. 12, DOJKIC 14/3, Theodoreán 2, McCall 3, BISHOP 21/3. Csere: Gereben 11, Bálint R. 5/3, Mansaré, Kiss V., Vincze N., Studer Zs. 2. Edző: Djokics Zseljko
GYŐR: Sz. Mandics 10/6, Czank 7/3, Raksányi 7, Szpanu 9/3, GRAY 6. Csere: Nagy D. 3, Török Á. 2, Varga Zs. 4, Szabó P. Edző: Milos Pavlovics
Az eredmény alakulása. 4. perc: 2–0. 8. p.: 12–2. 12. p.: 20–7. 15. p.: 22–11. 18. p.: 27–19. 22. p.: 34–23. 26. p.: 44–32. 30. p.: 55–39. 34. p.: 59–48. 36. p.: 63–41. 38. p.: 68–48
Kipontozódott: Raksányi (34. p.), Czank (36. p.), Dojkic (38. p.), Mandics (40. p.)
Djokics Zseljko:
– Nem volt könnyű játékvezetőnek lenni ezen a mérkőzésen. Persze ez a rájátszás, mindenki nyerni akar, de ami néha a pályán történt, az nem kosárlabdába illő. Jól védekeztünk és támadtunk, de csak egy-nulla az állás.
Milos Pavlovics: – Védekezésben odatették magukat a lányok, a támadójátékkal viszont nem vagyok elégedett. Habár több támadólepattanót szedtünk, és ezekből megvolt a második esélyünk, nem tudtunk vele élni.
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc állása: 1–0 a Szekszárd javára

ALUINVENT DVTK MISKOLC–NKE-FCSM CSATA 81–70 (17–15, 27–18, 22–18, 15–19)
Miskolc, 700
néző. Vezette: Papp P., Balogh Gy., Nagy V.
DVTK: MEDGYESSY 17/3, WALKER-KIMBROUGH 15/3, SKORICS 15/3, Putnyina 4, MOKANGO 13. Csere: Szabó F. 2, Kányási 3/3, Kiss A. 4, Zele 8, Szűcs R., Eperjesi. Edző: Cziczás László
CSATA: HORVÁTH B. 13/6, Jovanovics 11, LELIK 17/9, Nagy-Bujdosó, Lang 6. Csere: Mányoky 6, BARNAI 15, Austria, Angyal, Pálinkás 2, Solymosi, Radócz. Edző: Tursics Krisztián
Cziczás László:
– Észnél kellett lennünk, hogy megnyerjük a meccset. Kulcsjátékosainknak sokáig a pályán kellett maradniuk a sikerünkhöz. Nem játszottunk jól, néha fegyelmezetlenek voltunk, de az a lényeg, hogy győztünk.
Tursics Krisztián: – A Diósgyőr elképesztő módon kontrollálta a meccset, minden hibánkat kihasználta. Amikor nem figyeltünk, rögtön kaptuk a büntetést. Más egy ilyen meccs, mint az alapszakaszban, annak örülök, hogy sok fiatal is beszállt és jól is teljesített.
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc állása: 1–0 a Miskolc javára

NŐI KOSÁRLABDA NB I, RÁJÁTSZÁS AZ 1–8. HELYÉRT