Női kosár NB I: 100 pont fölé jutott a Győr a fővárosban

MTI/NSO MTI/NSOMTI/NSO MTI/NSO
2018.10.06. 20:58
A Győr 41 ponttal nyert a BEAC vendégeként a női kosárlabda NB I 2. fordulójának szombati játéknapján. A címvédő Sopron 17 ponttal múlta felül a vendég Diósgyőrt.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
2. FORDULÓ – szombati mérkőzések

SOPRON BASKET–ALUINVENT-DVTK MISKOLC 82–65 (26–19, 17–21, 17–12, 22–13)
Sopron, 1200
néző. V: Papp, Vida, Major
SOPRON: Turner 7, Fegyverneky 6, Czukor 2, ZAHUI 15/3, Határ 6. Csere: DUPREE 20, Salvadores 5/3, Varga 2, CRVENDAKICS 13, Dubei 6/6. Edző: Roberto Íniguez
MISKOLC: MEDGYESSY 14/3, Kányási 10, Skorics 2, WALKER-KIMBROUGH 17/6, Mokango 16. Csere: Sulciuté 4, Katona 2, Szabó F., Zele. Edző: Cziczás László
Az eredmény alakulása. 2. perc: 4–4. 5. p.: 12–10. 8. p.: 21–17. 12. p.: 29–21. 16. p.: 33–31. 18. p.: 35–33. 20. p.: 43–40. 22. p.: 45–42. 25. p.: 51–42. 30. p.: 60–52. 32. p.: 68–54. 36. p.: 74–59. 40. p.: 82–65
Roberto Íniguez:
– Elismerésem a Miskolcnak, amely jó úton jár, szép szezon elé néz. Voltak hibák a játékvezetés terén, de mindenki hibázhat, emberek vagyunk, és ez nehéz munka. Nem volt egyszerű dolgunk, a döntő tényező a második félidei agresszívabb játékunk volt, illetve hogy javítottunk azokon az elemeken, amelyeken dolgozunk. Továbbra sem szabad elfelejtenünk, kik vagyunk, keményen kell dolgoznunk a hétköznapokban, javítani a tanult elemeken, és a most látott mentalitással kell folytatni a jövőben is!
Cziczás László: – Fantasztikusan játszott a Sopron! Az első negyedben közel hetven százalékkal dobott, amivel előnyt tudott szerezni. Ezzel együtt úgy gondolom, hogy harminc percig kemény ellenállást tanúsítottunk. Itt tart a mi csapatunk jelen pillanatban, később kapcsolódott be a két légiós a munkába, időre van szükségünk. A tizenhét pont összességében soknak tűnik, de megnehezítettük a hazaiak dolgát.

NKE-CSATA–ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD 54–61 (12–20, 20–22, 13–10, 9–9)
NKE Ludovika Aréna, 500
néző. V: Tőzsér, Mészáros B., Lengyel
CSATA: Horváth B. 2, Austria 1, LELIK 16/9, Nagy-Bujdosó 7/3, Lang 14/3. Csere: Angyal B. 6/3, Adamecz 2, Mányoky R., Radócz 6/6, Pálinkás. Edző: Tursics Krisztián
SZEKSZÁRD: Studer Á. 3/3, Bálint 9/3, GEREBEN 18/3, N. Jovanovics 10/3, McCall 11. Csere: Eldebrink 2, Mansaré 2, Kis V. 4, Theodoreán 2. Edző: Djokics Zseljko
Az eredmény alakulása. 4. perc: 7–8. 8. p.: 12–18. 14. p.: 19–28. 17. p.: 26–36. 23. p.: 37–48. 28. p.: 43–52. 32. p.: 49–52. 36. p.: 49–58. 39. p.: 54–61
Tursics Krisztián:
– A Csata történetének első A-csoportos meccsén játszottunk egy jó mérkőzést az egyik bajnokesélyes ellen. A találkozó során mind védekezésben, mind támadásban voltak hullámvölgyeink, ezeket igyekszünk kijavítani.
Djokics Zseljko: – Szó szerint nagy csatát vívtunk ellenfelünkkel. A Csata erős csapat, mert az az együttes, ahol Nagy-Bujdosó Nóra játszik, az nagy célokat tűz ki maga elé. Nehéz meccsen sikerült nyerni Abby Bishop nélkül. Messze vagyunk a csúcsformánktól, sokat kell még dolgoznunk.

ZTE NKK–VBW CEKK CEGLÉD 85–61 (26–20, 21–13, 18–14, 20–14)
Zalaegerszeg, 200
néző. V: Győrffy, Boros-Horváth Cs.
ZALAEGERSZEG: KOIZAR 19/9, Kovács G. 6/6, HARRISON 14/6, Hegedűs-Őri 10, PARKER 14. Csere: Horti 12, Szalay V., Boonstra 10, Preisinger. Edző: Gáspár Dávid
CEGLÉD: Swanier 6, KIRÁLY A. 9/9, Gorjanácz 4, SVERRISDOTTIR 15/3, Hamilton-Carter 8. Csere: Popovics 13, Kobolák 6, Böröndi D. Edző: Peter Jankovic
Az eredmény alakulása. 3. perc: 4–7. 6. p.: 17–10. 14. p.: 37–22. 17. p.: 40–26. 23. p.: 53–35. 29. p.: 63–44. 33. p.: 68–53. 36. p.: 77–55
Kipontozódott: Sverrisdottir (39. p.)
Gáspár Dávid:
– Nagyon örülök a győzelemnek. Az elmúlt hetekben nem volt zavartalan a munka. Összekaptuk magunkat, s úgy látom, hogy jó irányba fordultunk.
Peter Jankovic: – Jó csapat ellen játszottunk. Szerintem nem volt ekkora a különbség. A védekezésünk nem állt még össze, a gondokat pedig gyarapította, hogy a támadásokban is sokszor pontatlanok voltunk.

BEAC ÚJBUDA–CMB CARGO-UNI GYŐR 60–101 (21–30, 16–25, 10–21, 13–25)
Gabányi-sportcsarnok, 100
néző. V: Rácz Zs., Menyhárt, Bagi
BEAC: SZABÓ II D. 14/12, Beckley 5/3, Suppán 10, MÉRÉSZ 17/3, Kovács V. 2. Csere: Tóth D. 3/3, György 3, Mandics 2, Vincze V., Angyal N. 4. Edző: Balogh Judit
GYŐR: BROWN 19/12, Raksányi 10/6, Laklóth 7/6, TÖRÖK Á. 12/6, Gray 10. Csere: NAGY D. 10/6, Baffy 5/3, Szabó P. 4, CZANK 22/15, Biczó 2. Edző: Sandro Orlando
Az eredmény alakulása. 4. p.: 5–9. 8. p.: 19–20. 13. p.: 25–38. 17. p.: 24–49. 23. p.: 40–61. 28. p.: 43–66. 34. p.: 50–93. 37. p.: 56–98
Kipontozódott: Szabó P. (39. p.)
Balogh Judit:
– Úgy tűnik, mint minden évben, ezúttal is újabb el Camino indult el – azaz most is csak sok nehézség után tudunk elérkezni a következő állomásig. Remélem, azért a végén nem csak a belga csokis, trüffeles tortában lelhetjük majd örömünket.
Sandro Orlando: – Örülök, hogy sikerült előrelépni az előző mérkőzéshez képest. Jó helyzetkiválasztásunknak és jó dobóformánknak köszönhetően sikerült nagy különbséggel nyerni, ritka, hogy egy csapat tizennyolc triplát bedob huszonnégy kísérletből. Dolgozunk tovább, a közeljövő feladata a jövő héten érkező Artemisz Szpanu beépítése lesz.