Női kosár Euroliga: a Sopron itthon is kikapott, így kiesett

2014.03.14. 19:42
Tianna Hawkins (fehérben) jól kezdett, de lendülete aztán alábbhagyott (Fotó: Czerkl Gábor)
Az Uniqa Euroleasing Sopron hazai pályán is kikapott a Szpartak Moszkvától – 69–54-re –, így a nyolcaddöntőben búcsúzott a női kosárlabda Euroligában.

A soproni csapat az első mérkőzésen megsemmisítő, 81–43-as vereséget szenvedett Oroszországban, így hazai pályán nemcsak a versenyben maradásért harcolt, hanem azért is, hogy bizonyítson saját magának és a szurkolóinak. Ehhez jó úton indult el, hiszen nehézkes kezdés után 22–14-es vezetéssel zárta az első negyedet, elsősorban Fegyverneky és Hawkins jó játékának köszönhetően. A második játékrész már nem sikerült ilyen jól, pontatlanná váltak a hazai dobások, a Szpartak pedig 38–32-re fordított.

A negatív tendencia a nagyszünet után is folytatódott, elúszni látszott a hajó a Sopron számára. A záró negyedet 15 pontos előnnyel kezdhette a Moszkva, amely azt is elbírta, hogy a 31. percben egyik legjobbját, a szerb Szonja Petrovicsot bokasérülés miatt le kellett cserélni. Nem sikerült tehát a bravúr, a soproniak 69–54-es vereséggel búcsúztak az Euroliga 2013–2014-es idényétől.

NŐI KOSÁRLABDA EUROLIGA
NYOLCADDÖNTŐ, 2. MÉRKŐZÉS
UNIQA EUROLEASING SOPRON–SZPARTAK MOSZKVA (orosz) 54–69 (22–14, 10–24, 8–17, 14–14)
Sopron, 700
néző. V: Szutulovics (montenegrói), Tanacisz (görög), Collin (francia)
SOPRON: Ciglar 9/3, FEGYVERNEKY 19, Simon Zsófi 4, Hawkins 9/3, KRNICS 11. Csere: Zsovár, Tetemondová, Sztankovics 2, Faris. Edző: Igor Polenek
SZPARTAK MOSZKVA: BARIC 15/6, Petrovics 9, BELJAKOVA 11/3, TYIHONYENKO 16, VIERU 11. Csere: Namok 5/3, Ajdukovics 2, Grigorjeva, Lepcsenko. Edző: Alekszander Vasin
Az eredmény alakulása. 4. perc: 5–6. 6. p.: 9–8. 9. p.: 14–14. 12. p.: 24–14. 14. p.: 24–23. 18. p.: 30–34. 22. p.: 32–38. 26. p.: 38–48. 32. p.: 44–56. 35. p.: 47–63. 38. p.: 53–69
Kipontozódott: Hawkins (32. p.)
Igor Polenek:
– Bejutottunk az Euroliga legjobb tizenhat csapata közé, és ez volt az elsődleges célunk. Most ennyire tellett, de ezután már a jövő feladataira koncentrálunk, hiszen nyakunkon a Magyar Kupa zárása, szeretnénk ott jól szerepelni.
Alekszandr Vaszin: – Folytatjuk többéves jó sorozatunkat az Euroligában, hiszen most már nyolcadszor vagyunk a legjobbak között. Megdolgoztattak minket a soproniak, de volt bennünk annyi erő, hogy a magunk javára fordítsuk az eredményt.
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc végeredménye: 2–0, a Szpartak Moszkva javára.