Női kosár Euroliga: a Sopron nagyon kikapott Moszkvában

2014.03.11. 16:41
A Sopronnak esélye sem volt Moszkvában (Fotó: Tumbász Hédi – NS-archív)
Az Uniqa Euroleasing Sopron súlyos, 81–43-as vereséget szenvedett a Szpartak Moszkva otthonában a női kosárlabda Euroliga nyolcaddöntőjének első mérkőzésén.

Bár a Sopron továbbjutott a csoportjából, a Szpartak Moszkva elleni nyolcaddöntőben nem sok esélyt jósoltak Fegyvernekyéknek. Az előzetes várakozásoknak megfelelően, nagyon sima is volt a nyolcaddöntő első mérkőzése – Moszkvában.

Az orosz csapat egyenletesen lépett el ellenfelétől, nagyjából két soproni pontra négy hazai volt a válasz. Az első negyed végén 24–11 volt a Szpartaknak. A nagyszünetben pedig már 48–22-es hátrányban volt a Sopron, amely a pontgyártást tekintve egyszer sem tudott meglódulni a mérkőzésen.

A 27 pontig jutó Szonja Petroviccsal nem tudott mit kezdeni a magyar bajnok, centerben pedig Natalja Vieru jutott 18-ig. Magyar oldalon Iva Ciglar 15 pontja volt a legjobb. Fegyverneky Zsófia például hiába játszott 26 percet, mindössze egy pontig jutott – hat mezőnykísérletéből egy sem volt jó.

A mérkőzés összképére jellemző adat, hogy a jól védekező oroszok ellen 71 mezőnykísérletből mindössze 15 volt jó. Így esélye sem lehetett a Sopronnak a sorozatban 2007 és 2010 között – egy ízben Rátgéber László irányításával – diadalmaskodó moszkvai együttes ellen.

Az egyik fél második sikeréig tartó párharc második meccse pénteken lesz Sopronban, a harmadiknak – ha szükséges – jövő szerdán ismét az orosz főváros ad otthont.

Az április 7. és 13. közötti nyolcas döntőben a hét párharc győztese mellett a rendező és címvédő orosz Jekatyerinburg vesz részt.

NŐI EUROLIGA
NYOLCADDÖNTŐ, 1. MÉRKŐZÉS

SZPARTAK MOSZKVA (orosz)–UNIQA EUROLEASING SOPRON 81–43 (24–11, 24–11, 24–5, 9–16)
Moszkva 1100 néző. Vezette: Brziak (szlovák), Kralj (bosnyák), Aunkrogers (lett)
MOSZKVA: Baric 5, Beljakova 16/12, Petrovics 27/9, Tyihonyenko 2, Vieru 18. Csere: Namok, Levcsenko 5/3, Ajdukovics 6, Kiszeljova, Grigorjeva, Gladkova 2. Edző: Alekszandr Vaszin
SOPRON: Ciglar 15, Fegyverneky 1, Faris, Hawkins 8/3, Krnjics 10. Csere: Simon Zs. 2, Tetemondová 5/3, Zsovár 2, Sztankovics, Licskai. Edző: Igor Polenek
Az eredmény alakulása. 3. perc: 6–0. 6. p.: 12–7. 9. p: 22–9. 15. p.: 36–14. 18. p.: 48–16. 25. p.: 57–22. 28. p.: 70–25. 35. p.: 75–30.
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc állása: 1–0 a Szpartak Moszkva javára
Alekszandr Vaszin:
– Fontos volt, hogy ne becsüljük le az ellenfelet. Tiszteljük őket, főleg azért, mert sok szempontból hozzánk hasonlóak. Pénteken várhatóan nehezebb ellenfél lesz a Sopron, és keményebben küzdenek majd egy jobb eredményért. A játékosaimnak kell még egyszer bizonyítaniuk kell, ott a helyük a jekatyerinburgi nyolcas döntőben.
Igor Polenek: – Nagyon rosszul játszottunk, és egyértelmű, hogy mentálisan nem voltunka megfelelő állapotban ehhez a feladathoz. A moszkvaiak remekül játszottak, és teljesen kihasználták a rossz napunkat. Dolgoznunk kell a játékunk néhány elemén ahhoz, hogy egy szinten legyen a két csapat a következő összecsapáson.