Női kosár Ek: harmadszor is nyert hazai pályán a PEAC

I. SZ.I. SZ.
2021.11.23. 19:41
A pécsiek győztek török riválisuk ellen (Fotó: Löffler Péter/Dunántúli Napló)
Harmadik hazai mérkőzését is megnyerte a PEAC a női kosárlabda Európa-kupa csoportkörében. A pécsiek kedden a török Kayserit múlták felül, így öt forduló után három győzelemmel és két vereséggel állnak a D-csoportban.

Félig-meddig továbbjutónak érezheti magát az NKA Universitas PEAC. A D-jelű kvartettben szereplő pécsi együttes nehéz meccsre számított a török Kayseri ellen, s ennek megfelelően sokáig fej fej mellett haladtak a csapatok, oda-vissza változott az eredmény.

Valójában csak a hajrában tudott kissé ellépni a hazai együttes, mert az első félidőben gyakorlatilag Kiss Virág a maga 19 pontjával egyedül vitte a hátán a csapatot, és csak a fordulás után zárkózott fel mellé Wentzel Nóra, valamint a két amerikai légiós. Igaz, akkor már Kissre is jobban figyeltek a törökök, így talán emiatt is több lehetősége adódott társainak a pontszerzésre.

A végén igaza lett Csirke Ferencnek, a hazaiak edzőjének, hiszen a vendégcsapat kulcsjátékosainak fáradtsága is kellett ahhoz, hogy bedarálják a Kayserit.

A csoport másik összecsapását, a Nesibe Aydin (török)-Elizrur David Ramla (izraeli) mérkőzést szerdán játsszák.

A 12 csoportból az első két helyezett, valamint a nyolc legjobb harmadik jut tovább az egyenes kieséses szakaszba. A pécsiek jövő szerdán a török Nesibe Aydin otthonában zárják a csoportkört.

NŐI KOSÁRLABDA EURÓPA-KUPA
5. FORDULÓ, D-CSOPORT

NKA UNIVERSITAS PEAC–BELLONA KAYSERI (török) 80–74 (20–23, 19–14, 21–18, 20–19)
Pécs, 500
néző. V: Mendoza Olgado (spanyol), Kucirek (cseh), Marchis (román)
PÉCS:
Dudásová 2, MARSHALL 20/6, WENTZEL 16/3, NELSON 16, KISS V. 21/6. Csere: Szelcova, Brajkovics 5, Szücs R. Edző: Csirke Ferenc
KAYSERI: SLOCUM 16/6, B. WILLIAMS 14, Boybeyi 6/6, Tonguc 8/6, SVENTORAITE 14. Csere: Tüzün 10, Kalbisagde, Topaloglu 6, Dermon. Edző. Ayhan Avci
Az eredmény alakulása. 3. perc: 4–4. 6. p.: 11–11. 13. p.: 24–29. 17. p.: 32–37. 23. p.: 48–42. 26. p.: 54–49. 33. p.: 67–60. 37. p.: 74–63
Kipontozódott: Brajkovics (37. p.), Kalbisagde (39. p.)
Csirke Ferenc: – Óriási tett, hogy mindhárom hazai mérkőzésünket meg tudtuk nyerni a nemzetközi porondon. Ritkán vesszük elő azt a taktikát, hogy folyamatosan nyomás alatt tartjuk a labdás embereket, de ez most bevált, mert tudtuk, hogy a törökök keveset rotálnak, és a végére el is fáradtak. A hajrában figyelni kellett volna a pontkülönbségre is, ami a továbbjutás, illetve a későbbi sorsolás miatt fontos lehet.
Ayhan Avci: – Sajnos nem teljes kerettel érkeztünk, így a vereség miatt nincs esélyünk a második körre. Sok sikert kívánok a pécsieknek a továbbiakban!

Az állás: 1. PEAC 8 (5 mérkőzés), 2. Nesibe 7 (4), 3. Ramla 6 (4, 299-287), 4. Kayseri 6 (5, 340-398)