Férfi kosár: Londonban is nyertek, az Eb küszöbén a mieink!

2016.09.10. 21:22
A magyar férfi kosárlabda-válogatott Londonban 88–80-ra nyerni tudott a britek ellen az Európa-bajnoki selejtező negyedik fordulójában, ezzel százszázalékos maradt, és szinte biztos, hogy kijut a 2017-es Eb-re.

FÉRFI KOSÁRLABDA
EURÓPA-BAJNOKI SELEJTEZŐ
G-CSOPORT, 4. FORDULÓ

NAGY-BRITANNIA
–MAGYARORSZÁG 80–88 (22–18, 22–20, 17–27, 19–23)
London,
Copper Box Aréna, 2500 néző. Vezette: Cortes (spanyol), Panther (német), Maestre (francia)
NAGY-BRITANNIA: Young 10/3, Gordon 11, Murray 4, CLARK 12/12, OLASENI 17. Csere: Lawrence 5/3, Boateng 4, Johnson 6, Okereafor 2, Achara 9/3
MAGYARORSZÁG: Wittmann 3/3, VOJVODA 18/9, HANGA 18/3, Tóth N. 1, Keller 10. Csere: PERL 11/3, Tóth Á. 4, Eilingsfeld 5/3, FERENCZ 18/12, Kovács P.
Az eredmény alakulása. 4. perc:
10–2. 7. p.: 16–6. 8. p.: 16–14. 12. p.: 24–22. 14. p.: 28–29. 19. p.: 41–32. 22. p.: 50–38. 24. p.: 52–46. 28. p.: 59–60. 31. p.: 61–68. 35. p.: 71–70. 38. p.: 71–79
Joe Prunty:
– Nagyon erős a magyar válogatott, ezt most is bizonyította. Nagy különbség nem volt a két fél között, ezt a statisztikák is mutatják, ellenfelünk jobban jött ki a kritikus időszakokból. Agresszívak voltunk, támadtuk a gyűrűt, de a festékből dobott 44 pontunk sem volt elég.
Sztojan Ivkovics: – Minden elismerésem a csapatnak, elsősorban azért, mert nem vagyok könnyű ember, nehéz elviselni engem. A negyedik vereséggel végződő felkészülési mérkőzés után azt mondtam a srácoknak, az igazi férfi bármekkora pofont kap, feláll a padlóról, és még egyszer odaáll. Egy bánatom van, kedvenc futballedzőm, José Mourinho ma vereséget szenvedett csapatával.
A csoport másik mérkőzésén: Luxemburg–Macedónia 74–82
Az állás: 1. Magyarország 8 pont, 2. Nagy-Britannia 6, 3. Macedónia 6, 4. Luxemburg 4 FÉRFI KOSÁRLABDA

London,
Joe Prunty:

Lassan kezdtük a mérkőzést, folyamatos elhibázott dobásainkra a britek rendre válaszoltak, az 5. perc elején a nevük mellett 12 pont állt, míg nálunk csak Hanga Ádám szerzett két pontot büntetőből. Nem sokkal később a mi első mezőnykosarunk is megszületett Tóth Ádám révén, majd négy perccel a negyed vége előtt beindult a gépezet, elsősorban Perl Zoltán brillírozott. Az első tíz percet négypontos hátrányban zártuk.

A második etap elején Hanga volt felelős a pontokért, folyamatosan egy-két kosárral lemaradva robogtunk, mígnem a 13. percben Vojvoda Dávid triplájával a mérkőzésen először vezetett a magyar válogatott. Az előny nem tartott sokáig, sőt a félidő végére ismét a vendéglátók mentek hattal.

Vojvoda Dávidék idegenben is megállíthatatlanok (Fotó: Koncz György, archív)

A fordulás nem sikerült jól, Gabriel Olaseni kétszer, Ben Gordon egyszer volt eredményes, Sztojan Ivkovics 12 pontos hátrányban kért időt. A rövid pauza jót tett, Eilingsfeld János egyből dobott egy triplát, kicsivel később Vojvoda is hármassal hozta közelebb a mieinket. A túloldalon ekkor egyedül Olaseni tudta tartani a lépést. Igazán nagyot a 27. percben robbantott a válogatott, ekkor a Szolnok bedobója és Ferencz Csaba felváltva szerezték a kosarakat, a körmendi ikon hármasával a negyed utolsó percében ismét mi vezettünk.

A záró játékrészben Ferencz ott folytatta, ahol abbahagyta, ismét betalált távolról, ám a britek feléledtek, kevesebb mint hat perccel a vége előtt újra náluk volt az előny. Ekkor jött egy újabb magyar roham Tóth Ádám, a végül 18 ponttal, 9 lepattanóval és 8 gólpasszal záró Hanga, valamint Perl hűtötte le a kedélyeket. 1:44-gyel a vége előtt megint a fiatal légiósunk szerzett két pontot, ezzel már tíz volt közte. A mérkőzés vége büntetőpárbajjá alakult, de a magyar válogatott továbbra is higgadt maradt, és behúzta a negyedik meccsét is a selejtezőben.

Ezzel, ha matematikailag még nem is jutott ki az Európa-bajnokságra, lassan megbarátkozhat a gondolattal, hogy oda kerül, a hátralévő két találkozójából ugyanis már elég csak egyet megnyernie. 80–88

A lefújás után a magyar szurkolók együtt ünnepeltek a játékosokkal (Fotó: Bobory Balázs)