Győri és soproni helytállás, DVTK- és PINKK-siker

2013.11.13. 22:26
Fegyverneky Zsófia ezúttal is a Sopron legjobbja volt (Fotó: Tumbász Hédi, archív)
Négy magyar női kosárlabdacsapat lépett pályára szerdán az európai kupaporondon. Az Euroligában szereplő Győr, Sopron páros vereséget szenvedett, az Európa-kupában viszont a DVTK és a PINKK Pécs is győzni tudott.

GYŐRI HELYTÁLLÁS KASSÁN

Közismert, hogy a szeptemberi busztragédia óta a HAT-AGRO UNI Győr csapatánál az elmúlt hetekben nem minden a kosárlabdáról szólt. A Fűzy Ákos edző és Tapodi Péter klubigazgató halálát követelő baleset után múlt héten, az orosz UMC Jekatyerinburg ellen lépett pályára először tétmeccsen a kisalföldi együttes, méghozzá rögtön a legrangosabb sorozatban, az Euroligában.

A múlt heti 101–43-as vereség után ma Szlovákiában, Kassán, a Good Angels Kosice vendégeként sem esélyesként lépett pályára a magyar scapat, ennek ellenére az első két negyedben nagyon bátran és fegyelmezetten játszottak Semsei Barbaráék.

Egy negyed után még csak egy ponttal, 18–17-re vezettek a hazaiak, akiknél a magyar válogatott center Krivacsevics Tijana is pályára lépett.

A Győr a folytatásban is jól tartotta magát, elsősorban az izraeli center, Daniella Diamant pontjainak köszönhetően. A nagyszünetben 37–30-ra vezettek a kassaiak.

A harmadik negyedben a hazaiaknál az amerikai Plenette Pierson tarthatatlannak bizonyult, triplát, duplát és büntetőket is értékesített, a meccset 22 ponttal zárta. A Győr elfáradt, az utolsó játékrész előtt pedig már 16 pontos hátrányba került (66–44-nél).

A győriek nagyon szépen helyt álltak, a végén még csökkenteni tudták a különbséget, köszönhetően többek között az amerikai Joslyn Tinkle jó játékának, aki 18 pontjával a győriek legeredményesebb dobója lett. A hazaiaknál Pierson után a második legjobb dobó a 14 pontig jutó Krivacsevics volt. A Kassa 75–64-re győzött.

VOLT SOPRONI SZÓRTA MEG A SOPRONT

A Sopron az első fordulóban nagy hajrával megverte a Brnót, a múlt héten szabadnapos Fenerbahce vendégeként azonban hamar elszállt az esélye a győzelemre. A török csapat már az első negyedet 24–9-es vezetéssel zárta, majd előnyét később 20 pont fölé is hizlalta.

A záró játékrész a Sopronnak sikerült jobban, így végül is vállalható, 71–64-es vereséggel zárta törökországi túráját.

A Fenerbahce legeredményesebb játékosai korábbi magyarországi légiósok voltak, az exgyőri Quanitra Hollingsworth és a Sopronban is megfordult Angel McCoughtry egyaránt 13 pontot szerzett. A Sopron legjobbjának – csakúgy, mint a Brno ellen – Fegyverneky Zsófia bizonyult, aki 18 ponttal, 6 lepattanóval és 4 assziszttal fejezte be a mérkőzést.

GYŐZTES MAGYAROK AZ EURÓPA-KUPÁBAN

Az Európa-kupában múlt héten mindhárom magyar csapat vereséggel kezdett, a ma pályára lépő két együttesünk viszont egyaránt győzni tudott hazai pályán.

A DVTK végig nagy fölényben játszott, és a 26 pontig jutó amerikai Brittainey Raven vezérletével nagyon sima, 106–60-as győzelmet aratott a belga Lotto Young Cats fölött

A PINNKK Pécs Komlón egy kiélezett mérkőzésen 69–63-ra nyert a belga Wallonia ellen. A hazaiak javára elsősorban a több pontszerző döntött, ugyanis a baranyaiaknál mind a 11 pályára lépő játékos betalált a gyűrűbe. A vendégeknél csak hatan voltak eredményesek, és ez azzal együtt is kevésnek bizonyult, hogy a lett Anete Steinberga 24 pontig jutott.

Az F-csoportban a PEAC-Pécs holnap játszik hazai pályán a belga Namur ellen.

NŐI KOSÁRLABDA EURÓPA-KUPA
E-CSOPORT
ALUINVENT-DVTK–LOTTO YOUNG CATS (belga) 106–60 (27–13, 22–17, 31–14, 26–16)
Miskolc,
700 néző. V: Sutulovic (montenegrói), Brziak (szlovák), Kucera (cseh)
DVTK:
Czank 10, Bálint R. 2, RAVEN 26, Jansone 12, TOBIN 14. Csere: SVERRISDÓTTIR 18/6, Szabó B., Horváth B. 7/3, Bukovszki 2, Szabó P. 6, Vincze 4, Dubei 5. Edző: Peresztegi Nagy Ákos
LOTTO:
De Baets 2, ROSSEEI 22/15, Hendrickx 16, Leemans 6/3, Mpoyi 3. Csere: Vereist 3, Devliegher 2, Goyvaerts, Nauwelaers, Geldof 6. Edző: Arvid Diels
Az eredmény alakulása. 5. perc: 11–4. 7. p.: 19–6. 8. p.: 19–11. 14. p.: 32–19. 18. p.: 45–25. 23. p.: 56–33. 27. p.: 71–39. 34. p.: 90–51. 38. p.: 102–56
Peresztegi Nagy Ákos:
– Fontos volt, hogy két vereség után felrázzuk magunkat, és győztesen hagyjuk el a játékteret. A csapat megértette, hogy miről van szó, azon a sebességen játszott, amelyen tud és amelyen a jövőben kell.
Arvid Diels: – Tudtuk, hogy nehéz mérkőzés vár ránk. Fiatal csapatunk most ennyire volt képes, a vereségből is lehet és kell tanulni. Mi ezt tesszük.

A másik mérkőzésen:
TSV Wasserburg (német)–Basket Landes (francia) 45–51

G-CSOPORT
PINKK PÉCSI 424–WALLONIA BASKET (belga) 69–63 (18–11, 22–19, 18–24, 11–9)
Komló, 300
néző. V: Purszanidisz (görög), Vecerskis (litván), Sundics (montenegrói)
PÉCS: IVÁNYI 5/3, RUJÁK 11/3, Sarok 6, Őri 2, Tomlinson 12. Csere: SINCLAIR 12/6, MINCÍKOVÁ 8, Adamecz 7, Győri 2, Katona 2, Kováts N. 2. Edző: Roberto Hernández
WALLONIA: Carpréaux 2, MESTDAGH 11/3, Grzesinski, STEINBERGA 24/3, TRAHAN-DAVIS 16. Csere: Allemand 2, Mingo 8, Ballau, Mayombo, Bernard, Michiels. Edző: Thibaut Petit
Az eredmény alakulása. 3. perc: 4–0. 6. p.: 9–7. 13. p.: 29–19. 17. p.: 31–26. 23. p.: 45–36. 26. p.: 52–46. 33. p.: 58–58. 37. p.: 66–61
Roberto Hernández:
– Különösen annak örülök, hogy a klub történetének első győzelmét arattuk az Európa-kupában. Koncentráltan, jól kezdtük a mérkőzést, azt játszottuk, amit megbeszéltünk. A harmadik negyedben a vendégek magas embereikkel nyomás alá tudtak helyezni minket, ezért vált szorossá a találkozó, de öröm volt látni, hogy mindenki jól játszott és pontot is szerzett.
Thibaut Petit: – Mindkét csapat nagyon jó mérkőzést játszott, a második félidőre különösen jó játékkal tudtunk kirukkolni, de a negyedik negyedben sajnos a túl sok személyi hibánk miatt a hazaiak felé billent a mérleg nyelve.

MBK Ruzomberok (szlovák)–Tarbes GB (francia) 78–56

NŐI KOSÁRLABDA EUROLIGA
A-CSOPORT, 2. FORDULÓ
GOOD ANGELS KOSICE (szlovák)–HAT-AGRO UNI GYŐR 75–64 (18–17, 19–13, 23–14, 15–20)
Kassa, 1300
néző. V: Maliszewski (lengyel), Velikov (bolgár), Ferevszki (macedón)
KOSICE: Mathies 7/3, Bojovics 7, Kupcíková 2, Pierson 22, Leucsanka 11. Csere: Abdi 4, Krivacsevics 14, Pindrochová 8/6, Bálintová, Hruscáková, Kissová. Edző: Maros Kovácik
GYŐR: Vandersloot 14, Ivanovics 2, Laklóth 3/3, Mansaré M. 2, Diamant 13/6. Csere: Tinkle 18/12, Semsei 12/6, Dobos, Fejes. Edző: Szentendrei Áron
Kipontozódott: Diamant (33. p.), Dobos (37. p.)
Szentendrei Áron:
– Reméltem, hogy a meccsek elindulásával csökken az a stressz a lányokban, ami az elmúlt hetekben érte őket. Annak ellenére, hogy még mindig nem nagyon tudunk öt az öt ellen edzeni, egész jó csapatjátékot tudtunk nyújtani, de centereink faultproblémái miatt a Kassa kihasználta magassági fölényét. Biztató viszont, hogy meccsről meccsre fejlődünk – nagyon büszke vagyok a csapatra.

B-CSOPORT, 2. FORDULÓ
FENERBAHCE (török)–UNIQA EUROLEASING SOPRON 71–64 (24–9, 16–17, 19–18, 12–20)
Isztambul, 350
néző. Vezette: Martinescu (román), Kupatadze (grúz), Szmiljanics (szerb)
FENERBAHCE: Vardarli, Pondexter 7, McCOUGHTRY 13, HOLLINGSWORTH 13, Veramejenka 9/6. Csere: Yakoubou 7, Bibrzycka 3/3, Tuncluer, Canitez 6, Matovics 4, Cakir 9/3. Edző: Roberto Iniguez
SOPRON: FEGYVERNEKY 18, Faris 3/3, Zsovár 3/3, HAWKINS 17/3, Krnjics 10. Csere: Simon Zs. 6, Sztankovics 5, Tetemondová 2. Edző: Igor Polenek
Az eredmény alakulása. 5. perc: 14–4. 8. p.: 22–6. 12. p.: 26–15. 16. p.: 35–23. 25. p.: 50–30. 29. p.: 59–44. 33. p.: 66–44. 38. p.:
69–60. 39. p.: 69–64
Igor Polenek:
– Megilletődötten kezdtünk nagynevű ellenfelünkkel szemben, az első félidőben csak két játékosunk tudott akcióból pontot szerezni. A szünetben rendeztük sorainkat, mindent megtettünk, de a Fener ellen ez csak a felzárkózáshoz volt elég.

BK IMOS Brno (cseh)–Wisla Can-Pack (lengyel) 61–67
Rivas Ecópolis (spanyol)–Nagyezsda Orenburg (orosz) 90–71