Fegyverneky elképesztő teljesítményével fordított a Sopron

2013.11.06. 19:53
Fegyverneky Zsófia (jobbra) volt a Sopron vezére (Fotó: Tumbász Hédi)
A női kosárlabda Euroliga B-csoportjában, az 1. fordulóban az Uniqua Euroleasing Sopron hazai pályán sokáig csak futott az eredmény után a cseh BK IMOS Brno ellen, de az utolsó negyedben az extázisban játszó, 25 pontig jutó Fegyverneky Zsófia vezérletével fordított és 73–67-re győzött.

Kosárlabdában jelenleg nem vagyunk híján nemzetközi kupaindulóknak. A férfi EuroChallenge-ben érdekelt csapataink e heti teljesítményéről már beszámoltunk (ma az Európa-kupában még az Alba Fehérvár is pályára lépett), az Uniqua Euroleasing Sopron pedig női vonalon is megnyitotta az európai hadszínteret, az Euroliga B-csoportjában, hazai pályán a cseh BK IMOS Brno ellen játszott.

A mérkőzés legelején az amerikai magasbedobó, Tianna Hawkins két duplája után 4–0-ra még a Sopron vezetett, amire Alena Hanusová egy triplával válaszolt. A kezdeti dobópárbajt követően a Brno öt perc elteltével kezdett fokozatosan meglépni. Az első negyed végén már 13 ponttal, 27–14-re vezettek a vendégek.

A játék képe a folytatásban sem sokat változott. Hanusová vezérletével a Brno magabiztosan tartotta előnyét. A soproniak játékáról sokat elárul, hogy két negyed alatt csak öten szereztek kosarat, de tíz pont fölé senki sem tudott kerülni. Így nem volt meglepetés, hogy a nagyszünetben 40–28-as Brno-vezetést mutatott a soproni eredményjelző.

A harmadik negyedben 32–45 (hazai szempontból) után produkált egy jó sorozatot a Sopron, aminek a végén Fegyverneky Zsófia triplájával már látótávolságon belülre került, 39–45-re zárkózott fel.

A csehek ezután időt kértek, de a soproniak lendülete nem tört meg, 45–49-nél négy pontra jött fel a hazai csapat.

A harmadik negyed végén így is a vendégek vezettek 56–49-re, de biztató volt, hogy Hawkinsnak, Fegyvernekynek és Kelly Farisnak is egyre jobban ment a játék.

A Brno a negyedik negyed elején ugyan még egyszer meglépett kilenc ponttal (58–49-re), de ezúttal gyorsan vissza tudott jönni a Sopron. Fegyverneky és Faris felváltva szerezte a kosarakat, utóbbi triplája után 61–61-nél hosszú idő után döntetlen volt az állás.

A Sopron támadójátéka ezekben a percekben szinte kizárólag a Fegyverneky, Faris pároson múlt, ugyanis a záró negyedben öt perc elteltével rajtuk kívül más nem talált a gyűrűbe hazai oldalon.

Ugyanakkor Fegyverneky teljesen extázisba jött, átlépte a húszpontos határt is, és miután rövid idő alatt Simon Zsófia is betett öt pontot a közösbe (tripla, dupla kombinációban), a Sopron 71–67-re fordított. Sőt, egy újabb Fegyverneky-kosár (25 ponttal zárt) után már 73–67 volt a Sopron javára, és később nem változott az eredmény, így győzelemmel kezdett a magyar bajnok az Euroligában!

A nemzetközi kosármaraton magyar szempontból ma este három Európa-kupa meccsel folytatódik (a DVTK, a PEAC és a PINKK is Franciaországban lép pályára), holnap pedig az Euroligában a Győr–Jekatyerinburg meccsel.

NŐI KOSÁRLABDA EUROLIGA
B-CSOPORT, 1. FORDULÓ

UNIQA EUROLEASING SOPRON
BK IMOS BRNO (cseh) 73–67 (14–27, 14–13, 21–16, 24–11)
Sopron, 500 néző.Vezette:Kovacevic (német), Cekov (bolgár), Vladic (osztrák)
SOPRON:
FEGYVERNEKY 25/3, Faris 14/3, Tetemondová , HAWKINS 12, Krnjics 8. Csere: Licskai, Zsovár 2, SIMON ZS. 7/3, SZTANKOVICS 5.
BRNO: Jalcová 9/3, Key 7/3, PECKOVA 13/3, HANUSOVÁ 27/12, Jurcenková 5.
Csere: Hamilton 6, Kasparkova, Vlkova.
Az eredmény alakulása. 4. p.: 6–6.7. p.: 10–17.10. p.: 12–27.12. p.: 14–30.15. p.: 20–30.19. p.: 26–35.24.p.:39–45.29. p.: 49–52.31. p.: 49–58.35. p.: 61–61.37. p.: 64–63.40. p.: 73–67.
Igor Polenek, a Sopron edzője: – Rosszul kezdtük a meccset, puhán védekeztünk és pontatlanul dobtunk. Sok eladott labdánk is volt, ezért lépett meg tőlünk a Brno. Ezt követően lépésről lépésre jöttünk fel és dolgoztuk le hátrányunkat. Fordulópont volt Dragana Sztankovics beállítása, akivel stabilabb lett a védekezésünk és a hajrában már a támadásunk is pontosabb volt, s emellett hatalamas lelkierő volt a lányokban.
Jan Bobrovsky, a Brno edzője: – Szerencsés győzelmet aratott a Sopron, szinte Fegyverneky Zsófia egyedül nyerte meg számukra a mérkőzést. A második félidőben támadásban elbizonytalanodtunk és ekkor már sok hibával játszottunk. Brnóban azonban megmutatjuk majd, mi vagyunk a jobb csapat.