Férfi kosárlabda NB I: nyeretlen maradt a Jászberény

MTI/NSO MTI/NSOMTI/NSO MTI/NSO
2019.10.19. 19:56
A Jászberény negyedik mérkőzését is elvesztette, ezúttal a vendég Pécstől kapott ki a férfi kosárlabda NB I szombati játéknapján.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB IFÉRFI KOSÁRLABDA NB I

JÁSZBERÉNYI KSE–PVSK-VEOLIA 85–88 (24–19, 13–21, 19–23, 29–25)
Jászberény, 500
néző. Vezette: Tőzsér, Lengyel, Sallai
JÁSZBERÉNY: STATEN 15/3, Mészáros M., MILLER 31/9, Alekszandrov 2, Pantelics 9/3. Csere: BRBAKLICS 12, Peringer 2, Buzás, RUJÁK B. 12/3, Marinkovics 2. Edző: Nikola Lazics
PÉCS: PONGÓ MÁTÉ 10/9, DIGGS 22/6, Ch. Smith 8/6, BUDIMIR 11/9, AIKEN 21/3. Csere: Ruják A., Antóni, Csirics 7, Horti 9/3. Edző: Csirke Ferenc
Az eredmény alakulása. 3. perc: 9–7. 6. p.: 16–14. 13. p.: 29–24. 16. p.: 35–31. 23. p.: 44–42. 26. p.: 52–50. 33. p.: 62–70. 36. p.: 71–77
Kipontozódott: Alekszandrov (39. p.), Ch. Smith (40. p.)
Nikola Lazics:
– Jó mérkőzést játszottunk a pécsiekkel, jobban játszottunk, mint korábban, és remélem, hogy leszünk még jobbak is. Sajnos kritikus pillanatokban többször is könnyű kosarakat engedtünk ellenfelünknek. Sok problémával küzdünk, de megyünk tovább, s remélhetőleg LaMarcus Reed is a rendelkezésünkre állhat majd.
Csirke Ferenc: – Óvatos voltam a mérkőzéssel kapcsolatban, mert nagyon a bajnokság elején járunk. A berényieknél Ruják és Brbaklics is nagyon jól szállt be a padról, s ha a későbbiekben is így lesz, akkor kevés csapat távozik innen győzelemmel. Elismerésem a csapatomnak, mert jó ellenfél ellen nyertünk idegenben.

SOPRON KC–ZALAKERÁMIA ZTE KK 78–85 (26–18, 20–16, 16–22, 16–29)
Sopron, 1600 néző. Vezette: Kapitány, Minár, Fodor
SOPRON: Pitts 12/3, THOMPSON 19/6, Takács N. 3, Rivers 7/3, CARTER 29. Csere: Supola 5, Élő, Molnár Marcell 3/3, Werner, Fazekas Cs. Edző: Sabáli Balázs
ZALAEGERSZEG: JOHNSON 26/6, Ubilla 7/3, Williams 6/6, SZABÓ ZS. 20/6, AGAFONOV 17. Csere: Bagó, Gulyás, Simon K. 1, Djurics 6, Doktor 2. Edző: Bencze Tamás
Az eredmény alakulása. 3. perc: 2–4. 6. p.: 13–10. 10. p.: 26–18. 15. p.: 35–23. 18. p.: 42–29. 22. p.: 47–39. 28. p.: 57–50. 30. p.: 62–56. 33. p.: 62–64. 38. p.: 75–80
Kipontozódott: Johnson (38. p.)
Sabáli Balázs: –
Nehéz időszakon vagyunk túl. Két vereség után csütörtökön kaptuk a rossz hírt, hogy Jones nem tud velünk lenni. Így az addig felépített munkán is változtatnunk kellett. Ezt a csapat jól reagálta le az első félidőben, olyan védekezést produkáltunk, amiből sok gyors kosarat szereztünk. A második félidőre elfogytunk, a statisztika mindent megmutat. Remélem, Rivers sérülése nem súlyos és pályára tud lépni a következő találkozón, ahol szeretnénk visszatalálni a győztes útra.
Bencze Tamás: – Végre teljes kerettel tudtunk játszani, de az első félidőben nem találtuk a ritmust, sok üres dobást és büntetőt hagytunk ki, valamint a védekezésünk sem volt jó. A második félidőre változtattunk ezen, és fokozatosan visszajöttünk a meccsbe, ezért nem érdemtelen a győzelmünk. Ebben az is közrejátszott, hogy a Sopronnak a meccs végére két meghatározó játékosa is hiányzott.

OSE LIONS–KAPOSVÁRI KK 78–85 (30–23, 12–23, 15–22, 21–17)
Oroszlány, 1200 néző. Vezette: Praksch, Balog Gy., Vida J.
OROSZLÁNY: Illés 3/3, ABELL 33/12, Mohácsi 8/6, Zsíros, Bozsovics 9. Csere: Anda, RIZVIC 18/6, Demeter 2, C. Washington 3/3, Garamvölgyi 2, Nshimba. Edző: Sebastjan Krasovec
KAPOSVÁR: Davis 10/3, NORFLEET 16/6, Ponjavics 10, HENDLEIN 13, DRAMICSANIN 20/6. Csere: LALIC 13, Krnjajszki 3/3, Bogdán. Edző: Fekete Ádám
Az eredmény alakulása. 3. perc: 7–10. 5. p.: 14–13. 10. p.: 27–21. 12. p.: 35–25. 17. p.: 35–37. 25. p.: 45–57. 27. p.: 55–59. 30. p.: 55–68. 34. p.: 64–72. 37. p.: 66–80. 40. p.: 78–82
Sebastjan Krasovec:
– Jól kezdtünk, de aztán a faultproblémáink miatt gyengült a védekezésünk, a Kaposvár pedig kihasználta a gyengeségeinket. Támadásban az első negyedet követően puhák voltunk, sokat hibáztunk. A második hazai meccsünket is elveszítettük, ennél szurkolótáborunk többet érdemel.
Fekete Ádám: – Az eddigi három vereségünk miatt nagy nyomás volt rajtunk. Nehéz meccs volt, de a második negyed közepétől kontrolláltuk a játékot. Ugyan az OSE a mérkőzés végén visszajött, de véleményem szerint nem volt reális esélye a győzelemre. Mindkét szurkolótábor fantasztikus volt, az oroszlányi csarnok igazi oroszlánbarlang lesz a jövőben.