Férfi kosár vb-sel.: megvan az első magyar győzelem

2017.11.26. 20:37
Allen Rosco zsákol (Fotó: Koncz György)
A magyar férfi kosárlabda-válogatott 84–76-ra nyert Debrecenben Koszovó ellen világbajnoki selejtezőn.

A mieink lengyelországi vereséggel kezdték a selejtezősorozatot, Bydgoszczban a harmadik és a negyedik negyedet rontották el. Ezúttal a mérkőzés első felében játszottak halványabban, amit Koszovó az amerikai Scott Bamforth vezérletével kihasznált, és egypontos előnnyel vonulhatott a nagyszünetre.

A fordulás után már másik magyar válogatottat láthattunk, Vojvoda Dávid a hátára vette a csapatot, és a címeres mezben az utolsó mérkőzését játszó Wittmann Krisztián is elkapta a fonalat. A harmadik játékrész 24–15 lett ide.

Az utolsó negyedben Koszovónak nem volt esélye az egyenlítésre, a mieink megszerezték első győzelmüket a selejtezősorozatban.

FÉRFI KOSÁRLABDA VB-SELEJTEZŐ
EURÓPAI ZÓNA
2. FORDULÓ, C-CSOPORT

MAGYARORSZÁG–KOSZOVÓ 84–76 (20–21, 15–15, 24–15, 25–25)
Debrecen, 5145
néző. V: Zurapovic (bosnyák), Sarapa (fehérorosz), Piloidisz (görög)
MAGYARORSZÁG: WITTMANN 20/12, Kovács P. 2, VOJVODA 20/9, ALLEN 15/3, Keller Á. 3. Csere: Benke 8/6, Perl 6, Váradi B. 2, Eilingsfeld 6/3, Karahodzsics 2. Szövetségi kapitány: Ivkovics Sztojan
KOSZOVÓ: BERISHA 22/6, BAMFORTH 21/9, G. Rugova, F. Rugova 7, SHOSHI 16. Csere: Morina 3/3, Zekiqi, Veseli 5/3, Mekaj 2. Szövetségi kapitány: Brad Greenberg
Az eredmény alakulása. 2. perc: 1–2. 3. p.: 5–2. 6. p.: 10–10. 10. p.: 18–19. 13. p.: 23–23. 15. p.: 25–30. 18. p.: 32–32. 19. p.: 35–34. 24. p.: 48–40. 26. p.: 54–40. 28. p.: 54–48. 32. p.: 64–51
Ivkovics Sztojan:
– Köszönettel tartozom a játékosoknak, a szövetségnek, a szurkolóknak és Debrecen városának, amely kiváló házigazda volt. Minden elismerésem a koszovói csapaté, amely jó hozzáállással, jó szakmai felkészítéssel lépett a pályára. Néhány barátom azt mondta, könnyebb lett volna az életem, ha nem vágok bele a fiatalításba, de jövőkép nélkül nincs értelme ezt csinálni. Nagyon sokat kell még dolgozniuk, sok mérkőzésre és türelemre van szükségük a tapasztalatlan játékosainknak.
Brad Greenberg: – Fizikailag megterhelő meccs volt, mindkét fél odatette magát és jól játszott. Az első félidőben remekül tartottuk magunkat, ám a szünet után hárompontosaikkal a maguk javára fordították a magyarok a mérkőzést. Igazi csapatként teljesítettünk ezen az estén, és volt esélyünk a győzelemre. Elismerésem az ellenfélnek, nagyon várjuk a pristinai visszavágót!

A csoport másik mérkőzésén: Litvánia–Lengyelország 75–55 (13–17, 25–8, 18–14, 19–16)

A C-CSOPORT ÁLLÁSA
1. Litvánia 2 2 174–116 58 4
2. Lengyelország 2 1 1 125–135 -10 3
3. MAGYARORSZÁG 2 1 1 144–146 -2 3
4. Koszovó 2 2 137–183 -46 2

A csoport első három helyezettje jut tovább a következő körbe.

A JÁTÉKNAP TOVÁBBI EURÓPAI EREDMÉNYEI ITT!

A MAGYAR VÁLOGATOTT TOVÁBBI VB-SELEJTEZŐS PROGRAMJA
November 26.:
19.00: MAGYARORSZÁG–Koszovó, Debrecen (Tv: M4 Sport)