Férfi kosár vb-sel.: elszúrták a végét, kikaptak a mieink

2017.11.24. 20:03
A magyar férfi kosárlabda-válogatott sokáig vezetett, mégis vereséggel mutatkozott be a 2019-es világbajnokság selejtezőjében: a mieink 70–60-ra kikaptak Lengyelország vendégeként péntek este Bydgoszczban.

Majdnem három perc telt el, mire Allen Rosco megszerezte az első mezőnykosarunkat – de a pillanatnyi állás (3–3) azt mutatta, hogy az ellenfél sem kezdett lehengerlő támadójátékkal. Aaron Cel hamarosan szállította az első pontos hazai triplát, aztán a mieink 14–6-nál bedöfték a botot a lengyel küllők közé: Eilingsfeld János triplájával egyenlítettünk (14–14), sőt Karahodzsics Kemal is feltett egy duplát – vezetéssel zártuk az első negyedet. (14–16)

„MUSZÁJ LESZ NYERNÜNK”

Tomasz GIELO, a lengyel válogatott bedobója: „Fontos győzelmet arattunk, ez jó kezdet a világbajnoki selejtezőben. Nem játszottunk szépen, a magyarok az első félidőben jobbak voltak nálunk. Tudtunk váltani és fordítani, örülünk a sikeres rajtnak. Vojvoda sok gondot okozott, remek játékos.”

PERL Zoltán, a magyar válogatott hátvédje: „Jól kezdtünk, és az első félidőt kontrolláltuk. A fordulás után keményebb lett a hazaiak védekezése, sajnos támadásban gyengébbek voltunk, sok labdát el is adtunk. Muszáj lesz javítanunk és nyernünk vasárnap Koszovó ellen.”

Vojvoda Dávid hármasa után már 16–0-nál járt a magyar rohanás (14–22), és bár a lengyel időkérés hazai kosarat eredményezett, Allen zsákolása és Eilingsfeld újabb duplája az addigi kottából érkezett (18–29) – Mike Taylor nem tehetett mást, megint magához rendelte az embereit. Jelentős változást az újabb időkérés sem eredményezett, a magyar csapat védekezése továbbra is jól működött – hétpontos volt a félidei előnyünk. (22–29)

A harmadik negyedben két és fél percig nem szereztünk pontot, Allen triplájával aztán helyreállt a rend (24–32), és a folytatásban a szervezett védekezésre építve sokáig sikerült is tartani az előnyt. Csakhogy a játékrész végjátéka nem sikerült jól: Vojvoda két jó büntetője után (33–40) az utolsó három percben nem találtunk a gyűrűbe, előnyünk egypontosra olvadt. (39–40)

A negyedik negyed első percében, Michal Sokolowski duplájával hosszú idő után már a lengyeleknél volt az előny (41–40). Varázsütésre „sülni kezdett” a házigazdák keze: a triplavonalon túlról Sokolowski, majd Tomasz Gielo is beszórt egyet, a védekezésünkbe egyre több hiba csúszott, és bár a csapatot ekkor a hátán vinni próbáló Perl Zoltán hármasa és duplája is beakadt, már nem sikerült ledolgozni az önbizalommal telten hajrázó, dobáspontosságban a mieink fölé növő lengyelek előnyét, sőt… (70–60)

A mieink következő ellenfele Koszovó lesz, amely pénteken hazai pályán az első félidőben meglepetésre tartotta a lépést a csoportfavorit Litvániával, azonban a nagyszünet után összeomlott. A magyar–koszovói mérkőzést vasárnap rendezik meg Debrecenben.

FÉRFI KOSÁRLABDA VB-SELEJTEZŐ
EURÓPAI ZÓNA
1. FORDULÓ, C-CSOPORT

LENGYELORSZÁG–MAGYARORSZÁG 70–60 (14–16, 8–13, 17–11, 31–20)
Bydgoszcz, 4800 néző. V: Kalpakas (svéd), Kozlovskis (lett), Kukelcik (szlovák)
LENGYELORSZÁG:
Koszarek 5/3, M. PONITKA 17, Zamojski 5, CEL 6/6, Kulig 7. Csere: Karnowski 5, SOKOLOWSKI 14/6, Gruszecki 2, Gielo 7/3, Laczynski 2. Szövetségi kapitány: Mike Taylor
MAGYARORSZÁG: Ruják A., VOJVODA 15/6, Kovács P., ALLEN 11/3, Keller Á. Csere: PERL 18/6, Karahodzsics 2, Eilingsfeld 6/3, Benke 2, Juhos, Váradi 6/6. Szövetségi kapitány: Ivkovics Sztojan
Az eredmény alakulása. 4. perc: 3–4. 7. p.: 12–6. 12. p.: 14–22. 16. p.: 18–29. 21. p.: 24–29. 25. p.: 29–32. 28. p.: 33–40. 31. p.: 41–40. 35. p.: 53–47. 38. p.: 65–55
Kipontozódott: Keller Á. (40. p.)
Mezőnybeli dobószázalék: 24/49 (49%), ill. 20/50 (40%). Hárompontosok dobószázaléka: 6/17 (35%), ill. 8/22 (36%). Büntetők dobószázaléka: 16/25 (64%), ill. 12/20 (60%)
Lepattanók (támadó): 31 (7), ill. 30 (7). Legtöbb lepattanó: M. Ponitka 7, ill. Vojvoda 7
Gólpasszok: 17, ill. 8. Legtöbb gólpassz: Laczynski 6, ill. Vojvoda, Ruják A. 3-3
Szerzett/eladott labda: 6/13, ill. 8/14
Mike Taylor:
– Büszke vagyok a csapatra. A magyarok megnehezítették a dolgunkat, mert a cserejátékosaik is jól szálltak be. Nagyszerűen sikerült a felkészülésünk, de ez csak a második félidőben érződött.
Ivkovics Sztojan: – Kemény csata volt, fiatal csapatunknak sok ilyen jellegű meccset kell megvívnia. Jobban játszottunk, mint vártam. Időt akartam kérni, technikait kaptam, ezt nem igazán értettem… Kulcsmeccset vívunk vasárnap Koszovó ellen.

A csoport másik mérkőzésén
Koszovó–Litvánia 61–99
(21–20, 14–15, 12–25, 14–39)
A csoport első három helyezettje jut tovább a következő körbe.

A JÁTÉKNAP TOVÁBBI EURÓPAI EREDMÉNYEI ITT!

A MAGYAR VÁLOGATOTT TOVÁBBI VB-SELEJTEZŐS PROGRAMJA
November 26.:
19.00: MAGYARORSZÁG–Koszovó, Debrecen (Tv: M4 Sport)