Férfi kosár NB I: vezet a Falco és a Szolnok az elődöntőben

K. Zs.K. Zs.
2021.05.01. 20:03
A sárga mezes Falco fölényesen nyert a Szeged ellen (Fotó: Vas Népe/Unger Tamás)
A Szolnok és a Falco is hazai győzelemmel kezdte az elődöntőt a férfi kosárlabda NB I-ben: a remekül hajrázó szolnokiak a DEAC-ot győzték le 80–65-re, míg a szombathelyiek 109 pontig jutva verték meg a Szegedet a szombati játéknapon.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
ELŐDÖNTŐ, 1. MÉRKŐZÉSEK

FALCO–VULCANO ENERGIA KC SZOMBATHELY–NATURTEX–SZTE–SZEDEÁK 109–81 (28–19, 25–24, 34–22, 22–16)
Szombathely, 600
néző. V: Győrffy, Tözsér, Söjtöry
SZOMBATHELY: K. ANDERSON 19/15, VÁRADI 13/3, BENKE 16/6, Bruinsma 12/3, Keller Á. 6/6. Csere: PERL 25/3, BARAC 16, Kovács B., Doktor 2, Dancsecs. Edző: Gasper Okorn
SZEGED: Kerpel-Fronius G. 3, GOVENS 28/12, Brown 4, Dzseletovics 10/6, DICKEY 17. Csere: Keller I. 2, Kerpel-Fronius B. 1, BOGNÁR 16/6, Mayer, Olasz. Edző: Szrecsko Szekulovics
Az eredmény alakulása. 3. perc: 10–9. 7. p.: 17–11. 12. p.: 28–25. 16. p.: 36–27. 18. p.: 45–41. 20. p.: 53–43. 24. p.: 63–50. 27. p.: 75–61. 30. p.: 87–65. 33. p.: 96–69. 37. p.: 98–75
Kipontozódott: Bruinsma (35. p.), Brown (25. p.)
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 1–0 a Falco javára
Gasper Okorn:
– Köszönjük a szurkolók támogatását – jó érzés volt ismét drukkerek előtt pályára lépni. Az eredménnyel, a győzelemmel elégedett vagyok, de a különbség mértéke nem számít. A lényeg, hogy egy nullra vezetünk a párharcban. A Szeged jó csapat, kedden teljesen már kellegű mérkőzésre számítok.
Szrecsko Szekulovics: – A Falco megérdemelten nyert. A mérkőzés nagy részében az történt, amit a hazaiak akartak, szinte végig a Falco stílusa érvényesült. A saját csapatom kissé mintha megilletődöttnek tűnt volna. De mi nagy küzdők vagyunk – és ezt kedden be is bizonyítjuk!

SZOLNOKI OLAJBÁNYÁSZ–DEAC 80–65 (20–17, 12–21, 22–16, 26–11)
Szolnok, 700
néző. V: Kapitány, Ádám, Mészáros B.
SZOLNOK: Warner 8/3, Badzim 10/6, KOVÁCS P. 10/6, SZUBOTICS 21/9, Taiwo. Csere: CAKARUN 16, PONGÓ MÁTÉ 9/3, Gibson, Rudner, Zsíros 6/6, Juhos, Pallai. Edző: Gasper Potocnik
DEAC: Moody 9/3, Guyton 2, DRENOVAC 16, Hines 2, TÓTH Á. 14. Csere: Moore 8/6, Molnár M. 2, SOMOGYI Á. 12/12. Edző: Kovács Adrián
Az eredmény alakulása. 4. perc: 9–3. 8. p.: 17–15. 14. p.: 25–27. 18. p.: 32–36. 24. p.: 43–45. 28. p.: 51–52. 34. p.: 65–61. 38. p.: 73–62
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 1–0 a Szolnok javára
Gasper Potocnik
: – Kemény, igazi playoffmeccs volt, nagyszerű hangulatban. Jól játszottunk, a második negyedben voltak nehézségeink, de felül tudtunk emelkedni rajta. Ugyanilyen nehéz folytatásra számítok, mint ez a találkozó volt.
Kovács Adrián: – Az első fél órában jól védekeztünk, és a támadójátékunkkal sem volt különösebb gond. A záró negyedben azonban mentálisan elfáradtunk, nem volt már bennünk elég energia, megérdemelten nyert a szolnoki csapat. Aminek örülök, hogy ismét szurkolók előtt játszhattunk, akik nagyszerű atmoszférát teremtettek.

A 9–14. HELYÉRT
JÁSZBERÉNYI KSE–DUNA ASZFALT-DTKH KECSKEMÉT 82–96 (20–25, 21–22, 15–32, 26–17)
Jászberény, 50
néző. V: Török R., Farkas G., Szilágyi
JÁSZBERÉNY: Garrett 6, COLEMAN 23/3, PRIMORAC 18/9, Czirbus 5, WILLIAMS 19/6. Csere: Füzi, Ruják B. 3, Filipovics 8, Katona. Edző: Patai Benjamin
KECSKEMÉT: WITTMANN 21/21, THOMAS 24/6, Jaramaz 8/6, Kucsera 4, HORTI 16. Csere: Dramicsanin 9/3, Lukács 8/6, Ivkovics, Körmendi 6/6, Tóth. Edző: Váradi Kornél
Patai Benjamin:
– A Kecskemét játéka az egész idényben nem feküdt nekünk, és ezúttal is az ő akarata érvényesült a pályán. Wittmann Krisztián ezúttal is remekül irányított és ponterős is volt. Nem sikerült megvalósítani a tervünket, hogy a mi játékunk domináljon, így a Kecskemét megérdemelten nyert.
Váradi Kornél: – Az alsóházi rájátszásban nemcsak az eredmény volt számunkra fontos, hanem az is, hogy építkezzünk. Azt hiszem, példát mutattunk a többi csapatnak, a fiataljaink szerepeltetésével. Nagyon elégedett vagyok a csapat teljesítményével, végig jól játszottunk és megérdemelten nyertünk.

KAPOSVÁRI KK–ZALAKERÁMIA ZTE KK 81–74 (22–21, 17–16, 21–18, 21–19)
Kaposvár, 100
néző. V: Földházi, Minár, Kovács N.
KAPOSVÁR: KRNJAJSZKI 18/3, MILISZAVLJEVICS 18/3, BAKI 12/6, Bogdán 3/3, HENDLEIN 18. Csere: Plézer 6/3, Puska 6, Takács A. Edző: Nikola Lazics
ZALAEGERSZEG: Simon 6, Bonifert 5/3, Polster 5/3, VUKO 25/3, SZABÓ ZS. 22/9. Csere: Antóni 6/6, Simó 2, Makkos, Szalay 3/3, Csuti, Büki. Edző: Heinrich Róbert
Kipontozódott: Puska (36. p.)
Nikola Lazics:
– Látszik, hogy fáradt mindkét csapat. Túl sok mérkőzést játszunk ebben az időszakban, egy hét alatt ez volt a harmadik találkozónk. Kevés játékosunk van a rotációhoz, utaztunk is a héten, de aki itt volt, az megtette a magáét. Amikor jól védekeztünk, jó volt a ritmusunk és gyors indításokból, könnyű pontokkal tízpontos előnyt alakítottunk ki. A győzelem volt a fontos.
Heinrich Róbert: – Örülök, hogy valamennyi játékosunk pályára tudott lépni. Szerettünk volna jobb eredményt elérni, de védekezésben túl sok hibát követtünk el, amit egyébként meg szoktunk oldani, ha élesebbek a játékosok. Ennek ellenére köszönöm nekik a küzdést.

OSE LIONS–PVSK-VEOLIA 76–66 (19–25, 19–16, 28–6, 10–19)
Oroszlány, 300
néző. V: Benczur, Nagy V., Boros
OROSZLÁNY: Washington 11/3, C. ANDERSON 9/3, ABELL 34/6, Morgan 3, Anda 2. Csere: Illés 7/6, GARAMVÖLGYI 5, Kucsora 5/3, Bíró, Mucza, Szabadfi. Edző: Sebastjan Krasovec
PÉCS: FUNDENBURK 20/12, Lewis 4, Dragasevic, Budimir 2, BRKICS 19. Csere: Demeter 10, Ruják A. 6, Krivacevic 5/3, Carev. Edző: Dragan Alekszics
Az eredmény alakulása. 4. perc: 3–8. 8. p.: 12–23. 10. p.: 19–23. 13. p.: 28–27. 17. p.: 38–32. 21. p.: 40–43. 27. p.: 58–43. 33. p.: 66–53. 36. p.: 70–59
Sebastjan Krasovec:
– Nehéz ellenfél a Pécs, hiszen vert helyzetből is képes visszajönni, ezért is értékes a győzelmünk. A szurkolók extra energiát adtak a csapatnak, főleg védekezésben, amelyben találtunk egy megfelelő szisztémát, ami eredményre vezetett.
Dragan Alekszics: – Rendkívül küzdelmes mérkőzés volt, amelyen az első félidőt még rendben találtam, a harmadik negyedben azonban nagyon visszaestünk támadásban, ami döntőnek bizonyult. Jó volt végre ismét szurkolók előtt játszani, ami mindkét csapatnak sokat jelentett.