Férfi kosár NB I: sima Olaj-siker az elődöntő parázs nyitányán

2014.05.20. 21:16
A második félidei kakaskodás után nagyon leszakadt a Kaposvár (Fotó: Mirkó István)
A férfi kosárlabda NB I elődöntőjének első felvonásán a Szolnoki Olaj KK hazai pályán 76–64-re legyőzte a Kaposvári KK-t.

A két csapat középszakaszbeli összecsapásain nem sok sót ettek meg a vendégek, Szolnokon az Olaj 85–60-ra nyert, Kaposváron pedig a házigazda 97–76-ra.

A mérkőzés elején úgy tűnt, hogy megszakad ez az óriási hazai dominancia, sőt, akár az első vendégsiker is meglehet, hiszen Bennet Davis vezérletével bekezdett a Kaposvár, és Louis Hinnant büntetőivel 11–6-ra vezetett az első negyed derekához közeledve. A szolnokiak Vojvoda Dávid tripláival kiegyenlítettek (12–12), és bár Braniszlav Jancsikin próbálta tartani csapatát (17–15), Lóránt Péterék egy 12–0-s sorozattal állva hagyták riválisukat (29–15).

A szünetig egy ponttal közeledtek a vendégek (36–23), a fordulást követően 30 másodperccel viszont megpecsételődni látszott a kaposváriak helyzete: Radenko Pilcsevics ment neki kétszer Hinnantnek, aki cserébe a labdával fejbe vágta. Ezt kisebb tömegjelenet követte a pályán, aminek folyományaként Hinnant és Lóránt is kiállítást kapott.

A második félidő harmadik percében pedig időt kellett kérnie a Kaposvárnak, miután Justin Holiday 360 fokos fordulatot követő zsákolásával húsz pont fölé nőtt a differencia (46–25). Továbbra sem találta magát az összezuhanó Kaposvár, és Holiday triplájával már nagyobb volt a felek közötti különbség, mint a vendégpontok száma (52–25).

Holiday újabb zsákolásával már 29-cel mentek a hazaiak (56–27), innentől kezdve azonban már nem nőtt a távolság a két együttes között, a negyed során hat triplakísérletből egyet sem értékesítő kaposváriak húszra közeledtek a záró tíz percet megelőzően (59–39).

A nagy formában játszó Holiday újabb duplájával a negyedik felvonás elején 65–40-re elléptek még a hazaiak, Hrvoje Puljko vezérletével azonban a vendégek legalább a kiütést igyekeztek elkerülni, és Heindlein Roland utolsó percben szerzett öt pontját követően végül „csak” 12-vel kaptak ki (76–64).

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
ELŐDÖNTŐ, ELSŐ MÉRKŐZÉS
SZOLNOKI OLAJ KK–
KAPOSVÁRI KK 76–64 (21–15, 15–8, 23–16, 17–25)
Szolnok, 1200
néző. Vezette: Földházi, Ádám, Pozsonyi
SZOLNOK: Trotter 4, Vojvoda 10/6, MILOSEVICS 9, Ivosev 5/3, BÁDER 11. Csere: Lóránt 6, HOLIDAY 13/3, KELLER Á. 10, Pilcsevics 4/3, Simon B 4., Rakics, Csákvári
KAPOSVÁR:
Hinnant 3, FODOR M. 8, Puljko 11/3, DAVIS 14/3, Hendlein 10/3. Csere: Jancsikin 8, Horváth M., Drahos 9/3, Kovács S. 1, Papp P.
Az eredmény alakulása. 3. p.: 6–2. 5. p.: 6–11. 9. p.: 17–12. 15. p.: 29–15. 19. p.: 33–19. 21. p.: 38–23. 24.p.: 46–25. 26. p.: 56–27. 32. p.: 65–40. 39. p.: 76–56.
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 1–0 a Szolnok javára
Dragan Alekszics: – Fontos győzelmet arattunk, hiszen ez volt az elődöntő első meccse. A Kaposvár jól küzdött, többször is megpróbált felzárkózni, de győzelmünket nem fenyegette veszély. A támadólepattanók arányával és az eladott labdáinkkal nem vagyok elégedett.
Fekete Ádám: –
Az elején sok hibát vétettünk, ilyen kiélezett mérkőzésen ez nem megengedhető. Később kapaszkodtunk, mindent megtettünk, de már nem tudtuk szorssá tenni a meccset. Ami biztató, hogy a padról beszállók jól teljesítettek.