Férfi kosár NB I: elődöntős a Fehérvár, hátrányban a Szolnok

2017.05.16. 20:55
Alhaji Mohammed (fehérben) 16 pontot dobott a Kecskemétnek (Fotó: kosarsport.hu)
A Körmend hazai pályán 87–75-re legyőzte a PVSK-t a férfi kosárlabda NB I negyeddöntőjének harmadik mérkőzésén, ezzel 2–1-es előnybe került az egyik fél harmadik sikeréig tartó párharcban. A Falco szoros meccsen nyert a Kaposvár ellen, és szintén 2–1-re vezet Az Alba Fehérvár a Kecskemét újbóli legyőzésével bejutott az elődöntőbe, míg a címvédő Szolnok 2–1-es hátrányba került a Zalaegerszeggel szemben.

A Körmend egyáltalán nem kezdte jól a PVSK elleni párharc harmadik mérkőzését, hiszen a vendégek az első negyedben 15–4-re elhúztak. Ezek után a házigazdák fokozatosan ledolgozták a hátrányukat, ám a nagyszünetben így is a pécsiek vezettek (32–33).

A Körmend a harmadik negyedben sem tudott ellépni ellenfelétől, az utolsó tíz percet megelőzően csak négy pont volt a különbség a két csapat között (56–52). A záró játékrész első felében aztán eldőlt a meccs, a 35 pontot szóró Terry Allent nem tudta tartani a PVSK, amely végül 12 pontos vereséget szenvedett (87–75).

A Falco és a Kaposvár végig szoros mérkőzést játszott egymással, az első negyed a vendégek (13–19), a második a szombathelyiek (21–10) számára sikerült jobban. A találkozó az utolsó percig nyílt csatát hozott, de a Falcónak sikerült megőriznie két pontot a negyed közepén kialakított hatpontos differenciából.

Az alap- és középszakaszgyőztes Alba Fehérvár bejutott az elődöntőbe, miután harmadszor is megverte a Kecskemétet. A székesfehérváriak a hosszabbítás után megnyert első, majd a nyolcpontos győzelmet hozó második mérkőzést követően ezúttal simán felülmúlták a KTE-t, amely az első és a harmadik negyedet is 14 ponttal veszítette el.

A címvédő Szolnok szinte végig az eredmény után rohant Zalaegerszegen, ahol a házigazdák 17 pontos győzelmet arattak (85–68). A ZTE az első negyedben 13–13 után nyolc ponttal meglépett, majd a következő három játékrészt is megnyerte, így összességében sima sikert könyvelt el.

KOSÁRLABDA
NB I, férfiak, negyeddöntő, 3. mérkőzések
FALCO-VULCANO ENERGIA KC SZOMBATHELY–KAPOSVÁRI KK 78–76 (13–19, 21–10, 18–22, 26–25)
Szombathely, 2400
néző. V: Papp P., Jakab L., Balogh Gy.
FALCO: GOVENS 23/9, VÁRADI B. 13/9, Barham 9/3, Pusztahvar, Tóth N. 4. Csere: ZSIGERANOVICS 14, MEDFORD 15/6, Bognár K. Edző: Szrecsko Szekulovics
KAPOSVÁR: Wisseh 7, Frazier 9/6, FODOR M. 11/9, COOKE 14/6, Hendlein 11/3. Csere: SIMMS 16, Baki 8/6, Papp P. Edző: Fekete Ádám
Az eredmény alakulása. 3. perc: 7–4. 8. p.: 9–16. 13. p.: 21–19. 17. p.: 27–27. 20. p.: 34–29. 23. p.: 39–40. 25. p.: 47–41. 28. p.: 47–47. 30. p.: 52–51. 34. p.: 64–60. 37. p.: 69–63. 39. p.: 73–68
Kipontozódott: Fodor M. (40. p.)
Az egyik fél harmadik sikeréig tartó párharc állása: 2–1 a Falco javára
Szrecsko Szekulovics:
– Ezúttal nem játszottunk igazán jól, sok apró hibát vétettünk, de a küzdésre nem lehetett panaszom. A lényeg, hogy ismét nyertünk, és pénteken lehetőségünk lesz rá, hogy lezárjuk a párharcot, bár a Kaposvár kemény ellenfél. Sajnos Zsigeranovics még sérüléssel bajlódik, de megpróbált segíteni nekünk.
Fekete Ádám: – Kőkemény, igazi playoffmeccset játszottunk, minden egyes labdáért meg kellett küzdeni. A hajrában a Falco már jobb döntéseket hozott, megérdemelten nyerte meg ezt az egylabdás mérkőzést. De ha így folytatjuk, ha pénteken is így teljesítünk, akkor az ötödik meccsbe is bele tudjuk kényszeríteni ellenfelünket.

EGIS KÖRMEND–PVSK–PANNONPOWER 87–75 (11–17, 21–16, 24–19, 31–23)
Körmend, 1900
néző. V: Pálla, Győrffy, Kulcsár T.
KÖRMEND: Gibbs 12/3, L. SMITH 8, Ferencz 7/3, Kromah 14/6, ALLEN 35/6. Csere: PETTY 6, Németh Á. 2, Doktor 3/3, Márton. Edző: Gasper Potocnik
PÉCS: Nelson 5/3, SUPOLA 17/9, Antóni 10/6, C. SMITH 25/15, Sejfic 4. Csere: Bíró, Harazin 8, Demeter 6/3, Krnjajszki. Edző: Csirke Ferenc
Az eredmény alakulása. 3. p.: 2–7. 7. p.: 4–15. 13. p.: 18–17. 18. p.: 30–29. 22. p.: 37–40. 28. p.: 54–48. 33. p.: 61–55. 36. p.: 75–62
Az egyik fél harmadik sikeréig tartó párharc állása: 2–1 a Körmend javára
Gasper Potocnik:
– Nagyon nehéz mérkőzést játszottunk, ellenfelünk keményen küzdött, alaposan megnehezítette a dolgunkat. Erre is számítottunk, tudtuk, hogy meg kell dolgoznunk a sikerért. Sok hiba is becsúszott a játékunkba, ami természetes, hiszen a játékosok már nagyon fáradtak. Fontos győzelmet arattunk, pénteken szeretnénk lezárni ezt a párharcot.
Csirke Ferenc: – Örülök annak, hogy nem vallottunk szégyent, jó mérkőzést játszottunk, elégedett vagyok a csapat teljesítményével. Sok ziccert hibáztunk, s ellenfelünk gyors indításokból könnyű kosarakat tudott szerezni. Szeretnénk még visszajönni Körmendre, mert ebben a remek hangulatú csarnokban jó lenne kivívni a továbbjutást.

ALBA FEHÉRVÁR-PUEBLA PLUS–KTE-DUNA ASZFALT 98–69 (29–15, 25–23, 29–15, 15–16)
Székesfehérvár, 1600
néző. V: Benczur, Söjtöry, Gorka
FEHÉRVÁR: B. TAYLOR 12/9, MOHAMMED 16/6, Shepard 17, LÓRÁNT 19/3, KELLER Á. 14/3. Csere: Farr 11/3, Keller I. 7/3, Markovics 2, Somogyfoki, Varga M., Nshimba. Edző: Dzunics Braniszlav
KECSKEMÉT: Pongó Máté 5/3, Pongó Martin 4, Djeraszimovics 4, IVOSEV 14/6, Karahodzsics 11. Csere: Hegedűs G., Mészáros M., DJUKANOVICS 24/12, Molnár M. 5, Molnár D. 2, Pálinkás, Fehér. Edző: Forray Gábor
Az eredmény alakulása. 3. p.: 8–4. 5. p.: 16–4. 8. p: 23–11. 12. p.: 33–17. 15. p.: 40–23. 18. p.: 48–29. 22. p.: 56–43. 25. p.: 67–45. 28. p.: 73–50. 32. p.: 85–55. 35. p.: 91–62. 38. p.: 94–66
Kipontozódott: Ivosev (24. p.)
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc végeredménye: 3–0 az Alba Fehérvár javára
Dzunics Braniszlav:
– Nem volt kérdéses, ki fog nyerni. Egy szoros, és egy kicsit szerencsés győzelem után felszabadultabban tudtunk játszani. A játék minden elemében jól teljesítettünk, a Kecskemét pedig bizonyította, hogy komoly ellenfél.
Forray Gábor: – Vita nem fér ahhoz, hogy a jobbik csapat nyert, és harcolhat tovább a bajnoki címért. Büszkeséggel tölt el, hogy az egyik legnagyobb bajnokaspiráns otthonában az első meccsen kiharcoltuk a hosszabbítást, és hazai pályán is méltó partnerei voltunk. Ahonnan december közepén elindultunk, a maximálisat kihoztuk ebből a csapatból, köszönöm a játékosaimnak, a klub minden dolgozójának, hogy segítette a munkámat, és amikor kisebb hullámvölgyben voltunk, bizalmat szavaztak.

ZALAKERÁMIA ZTE KKSZOLNOKI OLAJ KK 85–68 (21–13, 26–25, 19–17, 19–13)
Zalaegerszeg, 1750
néző. V: Cziffra, Kapitány, Minár
ZTE: UBILLA 16/3, Norfleet 10/3, BENKE SZ. 15, SZABÓ ZS. 16/9, DRUNGILAS 15. Csere: J. Wright 6, Mohácsi 3/3, Kis R. 2, Czinger 2, Gáll. Edző: Bencze Tamás
SZOLNOK: Pavlicsevics 8, Vojvoda 12, Barnies 6, Eilingsfeld 7, Andric 9/3. Csere: TÓTH Á. 11, Popovics 3, Boriszov 3, WITTMANN 9/6. Edző: Kmézics Zorán
Az eredmény alakulása. 3. perc: 7–6. 8. p.: 13–13. 9. p.: 21–13. 14. p.: 33–20. 19. p.: 45–38. 22. p.: 52–40. 27. p.: 58–51. 33. p.: 76–58. 35. p.: 75–61
Kipontozódott: Norfleet (36. p.)
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 2–1 a ZTE javára
Bencze Tamás:
– Nagyon fontos mérkőzés volt, fejben és fizikálisan is végig jól teljesítettünk. A támadójátékunkat átalakítottuk, ezúttal nem a hárompontosokra koncentráltunk. Védekezésben és támadásban is jó teljesítményt nyújtottunk. Szolnokra pedig úgy utazunk, hogy szeretnénk lezárni a párharcot.
Kmézics Zorán: – A kulcsembereink fáradtak, Vojvoda injekcióval a lábában játszott, főleg a támadójátékunk volt erőtlen. Ezt a játékot napjainkban sokkal gyorsabban kell játszani, mint ahogy azt most mi tettük. A következő mérkőzésen újra szeretnénk nyerni, hogy a mindent eldöntő találkozón itt legyünk Egerszegen.