Férfi kosár NB I: nagy hajrával nyerte az Atom a rangadót

2014.01.16. 22:09
A listavezető Atomerőmű 66–61-re nyert a második Kecskemét ellen a férfi kosárlabda NB I csütörtöki mérkőzésén.

Az Atom tízpontos hátrányban kezdte az utolsó játékrészt, de a negyedik negyedben ellenállhatatlan volt a támadójátéka: ezt a szakaszt 24–9-re nyerte meg a listavezető.

Az Atomerőmű ezzel tizenötödik győzelmét aratta a mostani bajnokságban.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
17. FORDULÓ

KTE-DUNA ASZFALT–ATOMERŐMŰ SE 61–66 (20–12, 18–14, 14–16, 9–14)
Kecskemét, 1000 néző. Vezette: Földházi, Papp, Farkas
Az eredmény alakulása. 4. p.: 7–0. 6. p.: 7–6. 9. p.: 18–8. 15. p.: 28–14. 18. p.: 32–20. 24. p.: 42–34. 29.p.: 52–37. 32. p.: 52–44. 36. p.: 55–53. 38. p.: 57–59. 40. p.: 61–61.
KECSKEMÉT: Pongó Martin 6, Pongó Máté, DJERASZIMOVICS 10, JOVANOVICS 18/3, KARAHODZSICS 15. Csere: Bencze 2, Kuntics 4, Stefanovics, Mészáros 4, Hegedűs 2
PAKS: VAUGHN 17/12, Baki, MCGRUDER 15, Szabó Zs. 8/3, Tóth Á. 6. Csere: Eilingsfeld 9, KOVÁCS Á. 11/3, Kerpel-Fronius
Sztojan Ivkovics, a Kecskemét szakmai igazgatója: – Kemény meccs volt, a triplákat tragikusan dobtuk és ez döntőnek bizonyult. Majdnem karácsony volt Kecskeméten, ajándékokat osztogattunk a paksiaknak. A rutintalanságunk miatt vesztettünk el egy szinte megnyert meccset.
Dzunics Braniszlav, a Paks edzője: – Minden elismerésem a játékosaimé, mert a végjátékra sikerült megtalálniuk a ritmust a védekezésben és a támadásban is. Ráadásul ehhez még jó egyéni teljesítmények is jöttek.