Férfi kosár NB I: nagy hajrá után nyert a Kecskemét a ZTE ellen

2019.11.22. 19:39
A Kecskemét 80–75-re legyőzte a Zalaegerszeget a férfi kosárlabda NB I pénteki játéknapján.

Az első félidőben kiegyenlített játék folyt, egyik csapat sem tudott ellépni a másiktól, a nagyszünetre pedig egypontos KTE-előnnyel vonulhattak a felek (37–36). Hat perccel a vége előtt a Kecskemét elhúzott öt ponttal (65–60), s az előnyét tartani tudta, így 80–75-re megnyerte a mérkőzést

KOSÁRLABDA
FÉRFI NB I
KTE DUNA ASZFALT–ZALAKERÁMIA ZTE KK 80–75 (22–20, 15–16, 20–20, 23–19)
Kecskemét, 1200
néző. V: Kapitány, Győrffy, Nyilas
KECSKEMÉT: WITTMANN 14/3, Thomas 6, DJERASZIMOVICS 15/3, DJURASOVIC 24/15, KARAHODZSICS 15. Csere: Révész 2, Lewis, Kucsera 2, Vukcsevics 2. Edző: Forrai Gábor
ZALAEGERSZEG: JOHNSON 18/12, Doktor 2, WILLIAMS 21/18, Szabó Zs., AGAFONOV 14. Csere: Djurics 6, Bagó 4, Gulyás 2, Simon K. 8/3. Edző: Bencze Tamás
Az eredmény alakulása. 4. perc: 7–5. 7. p.: 14–11. 13. p.: 27–23. 17. p.: 32–28. 23. p.: 40–41. 27. p.: 47–51. 33. p.: 59–60. 37. p.: 69–65
Forrai Gábor:
– Jó ZTE ellen sikerült nyernünk. Az utolsó periódusban higgadtabbak maradtunk, Bozo Djurasovic pedig fontos pillanatban szedett lepattanót, ez döntő volt.
Bencze Tamás: – Megérdemelten győzött a Kecskemét, a végjátékban jobb döntéseket hozott. Nem vagyunk elég jók ahhoz, hogy irányító nélkül játsszunk. A végén elsiettük a dobást, de a kulcs a támadólepattanók megszerzésében volt.

1. Falco-Vulcano Szombathely 6 6 498–420 1.000
2. PVSK-Veolia 7 6 1 635–585 0.929
3. Egis Körmend 8 6 2 681–599 0.875
4. Atomerőmű SE 8 6 2 657–602 0.875
5. KTE-Duna Aszfalt 7 5 2 556–543 0.857
6. DEAC 8 5 3 643–623 0.813
7. Szolnoki Olaj KK 8 5 3 623–622 0.813
8. Alba Fehérvár 8 4 4 714–687 0.750