Férfi kosár NB I: megszenvedett, de nyert Jászberényben a Falco

2019.11.17. 19:56
A férfi kosárlabda NB I alapszakaszát hibátlan mérleggel vezető Falco ötpontos győzelmet aratott a még nyeretlen sereghajtó, a Jászberényi KSE otthonában. A hazaiak a harmadik negyedet tíz ponttal nyerték, és úgy tűnt, akár meg is lephetik az éllovast, ám a szombathelyiek végül érvényesítették a papírformát.

Az első félidőben úgy tűnt, Benke Szilárd vezérletével simán győz az eddig nyeretlen Jászberény otthonában a bajnokság egyetlen hibátlan csapata, a Falco. Azonban a hazaiak a harmadik negyedben vérszemet kaptak, és egy perccel a zárás előtt már csak három pont volt a különbség. Végül a címvédő higgadt maradt, és megint nyert.

KOSÁRLABDA
FÉRFI NB I
JKSE–FALCO-VULCANO ENERGIA KC SZOMBATHELY 60–65
(14–18, 11–20, 21–11, 14–16)
Jászberény, 500 néző. Vezette: Czifra Cs., Tóth C., Pozsonyi L.
JÁSZBERÉNY: REED 16/6, Ruják B. 2, Miller 11, ALEKSZANDROV 18/6, Pantelics 8/3. Csere: Mészáros M., Buzás 5/3, Szigedi. Edző: Lo Elhadji Malick
SZOMBATHELY: HOOKER 14/6, CURRY 10/3, Bíró, Filipovity 7, Lake 4. Csere: Váradi 5, Washington 2, Krivacsevics 6, BENKE 17/6. Edző: Gasper Okorn
Az eredmény alakulása: 3. p.: 4–7. 6. p.: 6–10. 13. p.: 14–24. 16. p.: 16–27. 23. p.: 32–44. 26. p.: 34–46. 33. p.: 49–52. 36. p.: 53–58
Kipontozódott: Mészáros (33. p.)
Lo Elhadji Malick: – Profin, férfiasan álltunk a mérkőzéshez, és a körülményekhez képest jó teljesítményt nyújtottunk. Még mindig jobban kell védekeznünk és hatékonyabban támadnunk, s akkor a folytatásban a nyerhető mérkőzések után örülhetünk majd.
Gasper Okorn: – Tudom, hogy a jászberényiek sok gonddal küzdenek, de így is alaposan megnehezítették a dolgunkat. Sajnos a héten elveszítettük a fonalat, s ütemtelenül játszottunk. Ezt gyorsan helyre kell tenni.

1. Falco-Vulcano Szombathely 6 6 498–420 1.000
2. PVSK-Veolia 7 6 1 635–585 0.929
3. Egis Körmend 8 6 2 681–599 0.875
4. Atomerőmű SE 8 6 2 657–602 0.875
5. KTE-Duna Aszfalt 6 4 2 476–468 0.833
6. Debreceni EAC 8 5 3 643–623 0.813
7. Szolnoki Olaj KK 8 5 3 623–622 0.813
8. Alba Fehérvár 8 4 4 714–687 0.750