Férfi kosár NB I: kiütéses diadallal folytatta jó sorozatát a Szolnok

2012.03.23. 19:32
A nemzetközi porondon vitézkedő Szolnoki Olaj folytatta jó szereplését: a címvédő hazai pályán 95–71-re legyőzte a Kecskemétet a férfi kosárlabda NBI 23. fordulójának pénteki játéknapján.

Az 5. percig a vendég kecskemétiek vezettek, ám a Szolnok még az első negyedben fordított, sőt a különbség már akkor tíz pont fölé hízott (26–15), és a folytatásban egy pillanatig sem volt kétséges, hogy fölényes Olaj-győzelem születik.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
ALAPSZAKASZ, 23. FORDULÓ

SZOLNOKI OLAJ KK–KECSKEMÉTI KSE

95–71 (28–21, 26–15, 15–20, 26–15)

Szolnok, 1439 néző. V: Cziffra, Bognár, Török R.
SZOLNOK: TROTTER 15/3, MILLS 10/6, Horváth Á. 8/3, Nikolov 10/6, BÁDER 16. Cs: Soós G. 7/3, FODOR M. 10/6, Trepák 3, Gay 10/6, Grebenár 2, Lakosa 4, Nagy B. Edző: Pór Péter
KECSKEMÉT: WITTMANN 21/9, PERINE 12/3, MÉSZÁROS M. 10, Dénes G. 3, Bencze Z. 6. Cs: Csorvási M. 5, Hegedűs G. 2, Papp I. 10/3, Pongó M., Gruda 2. Szakmai igazgató: Sztojan Ivkovics
Az eredmény alakulása. 4. p.: 8–10. 8. p.: 20–13. 14. p.: 36–27. 18. p.: 46–33. 24. p.: 57–44. 28. p.: 65–47. 34. p.: 84–58. 38. p.: 88–69
Kipontozódott: Fodor M. (37. p.)
Kiállítva: Forray Gábor, kecskeméti edző (17. p.)
Pór Péter: – A legfontosabb az volt, hogy hozzuk a hazai győzelmet, innentől pedig készülhetünk a három nagyon fontos rangadóra, amely még vár ránk az alapszakasz hajrájában.
Sztojan Ivkovics: – Teljesen megérdemelten nyert a Szolnok. Örülök, hogy sokan elkísértek bennünket, és annak is, hogy időnként jól játszottunk.