Férfi kosár NB I: idegenben nyert a Körmend az Atom ellen

RÓNAI GÁBORRÓNAI GÁBOR
2019.10.18. 20:03
A tartalékos ASE katasztrofális dobóformát fogott ki a Pakson könnyedén nyerő és továbbra is hibátlan Körmend ellen.
A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK MEG! (Fotók: Mártonfai Dénes)

Kovács Ákos szomorúan nézte a melegítő társakat, az ASE irányítójának még a fehérvári bajnokin szakadt el részlegesen a combizma, s bár az edzéseket elkezdte, még nincs olyan állapotban, hogy pályára léphessen.

Jövő héten talán már játszhat, nem úgy, mint Eilingsfeld János, aki gerincműtétje után az ágyat nyomja, legfeljebb negyedórákra kelhet fel, jó esetben is leghamarabb tavasszal öltheti magára a piros-kék mezt. Ha ott van a pályán, lehet, hogy Keller Ákos nem kezd hét ponttal, a vasiak első kosarait ugyanis a válogatott kapitánya jegyezte. Az ASE így foghíjasan – Kovács és Eilingsfeld mellett Horváth Kristóf is maródi, ráadásul az amerikai Orlando Coleman is megsérült a Jászberény ellen – is tartotta a tempót, aztán gyorsan felzárkóztak Keller mellé a többiek, s egy 11–0-s rohanással meglépett a legutóbbi ezüstérmes.

Nem jöttek a triplák paksi oldalon, pedig a helyi drukkerek abban reménykedtek, hogy a hárompontosokkal lesznek majd meccsben kedvenceik. Az Alba ellen Nick Faust nyolcat vágott be, most hiába próbálkozott...

De nem ment távolról Shannon Evans-nak sem, pedig ő is kísérletezett mindenhonnan (ketten kilenc hármast hagytak ki együtt Fausttal...). Így is visszajött az ASE, mert a Trey Porter helyére igazolt Justin Jackson jól játszott, és Lóránt Péter is hozzátette a magáét. Keményen védekezett mindkét fél, de annyira azért nem, hogy a játékvezetők ennyi faultot és technikai ítéljenek – többnyire a paksiak kárára. Kapták is az „áldást” a közönségtől, a szpíkernek többször is rendre kellett intenie a lelátót.

A körmendiek a második tíz percben többször is megléphettek volna, de ezen az estén ők sem remekeltek a triplavonalon túlról (a szünetig 3/16-os mutatót jegyeztek), s ez azért adott némi reménysugarat a paksiaknak.

Hogy a második félidőben három rontott triplával kezdett mindkét fél, nem jelentett meglepetést, aztán Ferencz Csaba bedobta a negyediket – majd három perc játék után ez volt az első kosár. Rengeteg volt a rossz megoldás, nem tett jót a szünet egyik félnek sem. Aztán megrázta magát a Körmend, és simán meglépett. A paksiak továbbra sem találták a játékukat, s a lendületet adó hármasok sem estek be hazai oldalon (a záró felvonás előtt 1/26-tal álltak).

Matthias Zollner azt is megengedhette magának, hogy huzamosabb ideig a fiataljait játszassa, az ezer sebből vérző ASE ezen az estén nem tudott újítani. Pedig egy jobb dobószázalékkal ez egy izgalmas, látványos meccs lehetett volna. A Körmend így megőrizte százszázalékos mérlegét, az ASE-nál pedig abban bízhatnak, hogy a szezonban ennél csak jobban célozhatnak távolról, s hogy még egyszer nem kell ilyen sok alapjátékosukat nélkülözniük.

KOSÁRLABDA
FÉRFI NB I
ATOMERŐMŰ SE–EGIS KÖRMEND 63–80
(18–22, 15–18, 10–19, 20–21)
Paks 1200
néző V: Földházi, Mészáros B., Lengyel
ASE: EVANS 15, Harris 5/3, Faust 15/3, JACKSON 17, Lóránt P. 9. Csere: Kis R., Valerio Bodon, Szalai 2. Edző: Dzunics Braniszlav
KÖRMEND: Turner 14, Edwards 11/3, Oroszi, Varnado 7, KELLER Á. 13/3. Csere: Ferencz 9/9, T. TAYLOR 16, Kastrati 3, Németh Á. 4, Durázi 3/3. Edző: Matthias Zollner
Az eredmény alakulása: 3. perc: 7–5. 6. p.: 10–14. 9. p.: 12–22. 12. p.: 20–27. 14. p.: 24–29. 17. p.: 28–35. 23. p.: 33–43. 26. p.: 39–48. 32. p.: 48–62. 37. p.: 57–70
Kipontozódott:
Keller Á. (38. p.)

Dzunics Braniszlav:
– A Körmend az első perctől az utolsóig jól kosárlabdázott. Mi nem találtuk a választ a játékára. Lehet ecsetelni a gyenge dobószázalékot, meg a problémáinkat, ám elég azt megnézni, hogy amíg a mi kispadunkról kettő, addig a vendégekéről harmincöt pont érkezett, és ezzel nem a játékosaimat szeretném kritizálni.
Matthias Zollner: – Nagyon kemény mérkőzés volt. Biztos vagyok benne, hogy a paksiak még egyszer nem fognak ilyen gyengén dobni a szezonban. Nagy harc volt a palánkok alatt, ezt a lepattanók magas száma is mutatja. Ha az ASE jobb dobóformát mutat, szoros meccs lehetett volna.

SZOLNOKI OLAJ BÁNYÁSZ–DEAC 80–62 (19–20, 24–14, 19–16, 18–12)
Szolnok, 1053 néző. V: Győrffy, Török R., Nyilas
SZOLNOK: K. SMITH 7/3, TUCKER 13/9, RUDNER 8/6, Krsztics 11/3, Morant 6. Csere: Tóth N. 5, JONES 28/15, Kovács P. 2. Edző: Dragan Alekszics
DEBRECEN: Manigat 11/9, Harrison 10/3, BORISZOV 13/9, Armwood 8, TÓTH Á. 14/6. Csere: Costa, Somogyi Á., Bognár K. 5, Omenaka, Polyák 1. Edző: Kovács Adrián
Az eredmény alakulása. 4. perc: 5–8. 8. p.: 10–15. 14. p.: 26–25. 17. p.: 30–30. 24. p.: 47–40. 28. p.: 57–47. 35. p.: 71–56. 38. p.: 76–60
Rudner (37. p.)

Dragan Alekszics:
– A körmendi vereség után összeszedtük magunkat. Különösen a védekezésünk működött jól, a támadójátékunk olykor döcögött, de voltak jó periódusaink, és közönségünk megint nagyon sokat vállalt a győzelemből.
Kovács Adrián:
– A Szolnok jól felkészült a játékunkból, agresszíven védekezett végig a mérkőzésen, és huszonegy eladott labdával képtelenség mérkőzést nyerni. Ki fogjuk elemezni, és ki is kell majd javítani hibáinkat.

ALBA FEHÉRVÁR–NATURTEX-SZTE-SZEDEÁK 95–83 (32-22, 14-21, 26-14, 23-26)
Székesfehérvár, 1600 néző. V: Benczur, Boros, Kulcsár
FEHÉRVÁR: LJUBICSICS 12/9, Markovics 10, GUYTON 28/18, Csupkovics 6/6, MOLNÁR M. 13. Csere: MCDUFFIE 15, Govens, Csorvási M. 4, Takács Martin 3/3, Keller I., LUKÁCS 4. Awogbemi. Edző: Jesús Ramírez
SZEGED: MILISZAVLJEVICS 16/12, Wirth 2, Balmazovics 7/3, KRAPIC 19/6, ASBURY 15. Csere: Kerpel-Fronius G. 10/6, Olasz 5, Kerpel-Fronius B. 9/6. Edző: Andjelko Mandics
Az eredmény alakulása: 3. p.: 8–4. 5. p.: 13–9. 8. p: 21–16. 12. p: 36–22. 15. p.: 36–29. 18. p.: 46–37. 22. p.: 48–47. 25. p.: 58–47. 28. p.: 66–54. 32. p.: 74–60. 35. p: 83–68. 38. p.: 90–76
Jesús Ramírez:
– Nyilván örülök a győzelemnek, de nem lehetek maradéktalanul boldog, hiszen eléggé hullámzó volt a teljesítményünk. Az első negyedben jól játszottunk, illetve a harmadik negyedben is volt egy jó periódusunk. A csapatnak azonban két arca van, megdolgozunk az előnyért, utána pedig hibát-hibára halmozunk és elveszítjük az előnyt.
Andjelko Mandics: – Nem lehet az Alba ellen, Fehérváron tizenhárom percet kosarazni. Tizennégy pontot dobtunk a második negyedben, ez nagyon kevés. Amiről sokat beszéltünk a héten, hogy próbáljunk meg minél kevesebb támadó lepattanót adni, azt nem tudtuk megvalósítani. A védekezésünknek vannak jó időszakai, de ezúttal is nagy volt a különbség, az ellenfél javára. Kihagytuk a tiszta dobásokat, míg az Alba a sajátjait bedobta.

1. Egis Körmend 4 4 337–266 1.000
2. Falco-Vulcano Szombathely 3 3 255–219 1.000
3. PVSK-VEOLIA 2 2 194–159 1.000
4. Alba Fehérvár 4 3 1 369–337 0.875
5. DEAC 4 3 1 317–302 0.875
6. KTE-Duna Aszfalt 2 1 1 170–167 0.750
7. Atomerőmű SE 4 2 2 313–314 0.750
8. Szolnoki Olaj KK 4 2 2 309–326 0.750