Férfi kosár NB I: hazai pályán nyert a Jászberény

2018.11.22. 20:22
Hazai pályán 73–67-re legyőzte a Jászberény a TF-Budapestet a férfi kosárlabda NB I. 9. fordulójában. A hazaiaknak ez volt az ötödik győzelmük, míg az újonc vendégek továbbra is megnyert mérkőzés nélkül állnak a tabella alján.
FÉRFI KOSÁRLABDA NB I.
9. FORDULÓFÉRFI KOSÁRLABDA NB I.
9. FORDULÓ

JP AUTO-JKSESERCO-TF-BP 73–67 (20–15, 18–22, 17–11, 18–19)
Jászberény, 400 néző. Vezette:Cziffra, Ádám, Vida
JÁSZBERÉNY: Pitts 19/3, Rakics 10/6, COLEMAN 16, Alekszandrov 13/3, Pantelics 9/3. Csere: Kerpel-Fronius B. 2, BRBAKLICS, Czirbus 4, Cseh. Edző: Nikola Lazics
TF:
Búzás, Szobi 8, CLARK 29/15, MCLANE 14/6, Bergstedt 13. Csere: Krjanjski 3, Beák. Edző: Merim Mehmedovics
Az eredmény alakulása. 3. perc: 7–2. 5. p.: 11–7. 8. p.: 17–9. 13. p.: 28–22. 15. p.: 30–29. 18. p.: 34–34. 23. p.: 40–41. 25. p.: 44–41. 28. p.: 50–46. 33. p.: 59–50. 35. p.: 61–54. 38. p.: 69–64
Kipontozódott: Búzás (40. p.)
Nikola Lazics:
– A TF jól játszott, mi pedig nagyon rosszul. Az elején vezettünk tíz ponttal, ám a folytatásban nagyon puhák voltunk, hiányzott az agresszivitás a játékunkból. Úgy láttam, hogy a bajnoki szünet előtti utolsó mérkőzésen „fejben” nem voltunk a pályán, ami az én hibám. Aleksza Brbaklics és Czirbus József viszont dicséretet érdemel, mert kellő energiával szálltak be a mérkőzésbe.
Merim Mehmedovics – Részünkről jó mérkőzés volt, sokat és keményen dolgozunk, hogy hétről hétre jobbak legyünk. Tudjuk, mi a célunk, és azt is, hogyan juthatunk el odáig. Örülök, hogy az új amerikai játékosunk egyre inkább beépül a csapatba. A Jászberény megérdemelten győzött.

1. Szolnoki Olaj KK 8 7 1 721–600 0.938
2. Pécsi VSK-Veolia 8 6 2 652–562 0.875
3. Egis Körmend 8 6 2 722–633 0.875
4. Zalakerámia ZTE KK 8 5 3 613–607 0.813
5. Alba Fehérvár 7 4 3 572–519 0.786
6. Falco-Vulcano Szombathely 7 4 3 550–532 0.786
7. JP Auto-Jászberény KSE 9 5 4 698–688 0.778
8. Sopron KC 8 4 4 641–616 0.750