Férfi kosár NB I: folytatta jó sorozatát a Falco és a Sopron

K. Zs.K. Zs.
2024.01.13. 20:11
Tulio da Silva 18 pontot szerzett a soproni csapatban (Fotó: Sopron KC)
A címvédő Falco 93–76-ra diadalmaskodott Kaposváron szombat este, azaz sorozatban a 12. mérkőzésén is győzött a férfi kosárlabda NB I-ben. A Sopron jó szériája is tart, a Körmend elleni sikere (98–79) már a hatodik volt egymás után, és nyerésben maradt az Alba Fehérvár is, amely az utolsó negyedben tette törvénnyé a papírformát Oroszlányban. A Szolnok nyert Debrecenben, míg a Szeged és az Atomerőmű hazai győzelemmel tudta le a 16. fordulót.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
16. FORDULÓ,
szombati mérkőzések
SOPRON KC–EGIS KÖRMEND 98–79 (26–25, 22–18, 25–22, 25–14)
Sopron, 2000
néző. V: Goda, Györfy, Major
SOPRON: NICHOLS 14, Meszlényi 7/3, GRIFFIN 12/12, DA SILVA 18/3, Molnár M. 8. Csere: SIDIBE 15, MATHIS 16/6, Csendes 6/6, Sitku M. 2, Fazekas Cs. Edző: Gasper Potocnik
KÖRMEND: MORGAN 19/6, Takács K. 4, FERENCZ 21/15, DURÁZI 15, TOLBERT 18. Csere: Kiss M., Sylla 2, Herczeg, Schmera, Nagy P., Geröly. Edző: Kocsis Tamás
Az eredmény alakulása. 3. perc: 2–8. 8. p.: 18–19. 12. p.: 31–30. 16. p.: 40–36. 18. p.: 42–40. 22. p.: 48–47. 25. p.: 61–56. 29. p.: 71–61. 32. p.: 78–65. 36. p.: 88–71. 38. p.: 91–79
Kipontozódott: Sylla (30. p.)
Gasper Potocnik:
– Az ilyen mérkőzések a legnehezebbek. Néhány győzelem után már szinte természetesnek vesszük, hogy mindig nyerünk. Az ellenfelünknek vannak problémái sérülések miatt, de mi hazai pályán telt ház előtt szerepeltünk, és mindenki győzelmet várt. Büszke vagyok a játékosaimra, hogy az egész meccsen küzdöttek, hajtottak, és megtalálták a módját annak, hogy a végén megszerezzük a sikert. Az egész találkozón túl idegesen játszottunk, túl sok hibát követtünk el, sem támadásban, sem védekezésben nem nyújtottuk a legjobb teljesítményt, ám a legfontosabb, hogy mindenki látja, a játékosok küzdenek a klubért, és ilyenkor érthető, hogy becsúszik néhány hiba. Mindenki nagyon keményen dolgozott azért, hogy elérjünk ide. Köszönjük a szurkolóknak a biztatást, nagyon fontos nekünk, hálásak vagyunk érte.
Kocsis Tamás: – Abszolút megérdemelten nyert a Sopron. Ezzel a kerettel, ami most rendelkezésre áll, kihoztuk a mérkőzésből a maximumot, mindenki, aki pályára lépett, megtett mindent. A végére elfáradtunk, de le a kalappal azon játékosok előtt, akik vállalták a szereplést, többen sérüléssel küzdve próbáltak meg segíteni. Ilyen szituációban nagyon nehéz mit lépni, próbálunk hétről hétre különböző dolgokat kitalálni. Ez hellyel-közzel működik, most ennyire volt elég. Nagyon köszönöm azoknak a szurkolóknak, akik kitartanak mellettünk, mert nem vagyunk könnyű helyzetben.

KOMETA KAPOSVÁRI KK–FALCO-VULCANO ENERGIA KC SZOMBATHELY 76–93 (17–22, 25–28, 16–28, 18–15)
Kaposvár, 1700
néző. V: Nagy V., Török D., Földesi Á.
KAPOSVÁR: R. JACKSON 19/3, Krnjajszki 3/3, ABELL 21/3, Szőke B. 6/3, Jean-Marie 12. Csere: Halmai 1, Puska 2, Paár, Bogdán 3/3, Eaddy 9/3, Hajduk, Antalics. Edző: Dalibor Damjanovic
SZOMBATHELY: TANOH DEZ 15/3, Benke Sz. 4, POT 14/3, Keller Á. 5, Tiby 6. Csere: PERL 22/3, Pongó Marcell 3/3, Kovács B. 3/3, Krivacsevics 2, Jordano 6/6, BARAC 13, Verasztó. Edző: Milos Konakov
Az eredmény alakulása. 3. perc: 0–8. 5. p.: 5–10. 7. p.: 10–11. 10. p.: 17–22. 13. p.: 24–26. 15. p.: 30–30. 18. p.: 40–41. 20. p.: 42–50. 24. p.: 47–58. 27. p.: 50–69. 30. p.: 58–78. 33. p.: 63–82. 36. p.: 65–89. 39. p.: 72–92
Dalibor Damjanovic:
– A mérkőzéseket jobban kell kezdenünk, főként hazai környezetben. Ehhez nagyobb koncentrációra és agresszívabb játékra van szükség. Úgy gondolom, túlzottan tiszteltük az ellenfelünket, kissé megijedtünk tőle, de amikor felismertük, hogy tudjuk vele tartani a lépést, akkor egészen jó játékot mutattunk. A második negyed végén azonban buta hibákat követtünk el, amelyekből hárompontosokat kaptunk. A meccs a harmadik negyedben dőlt el, akkor, amikor egymás után három triplát kaptunk. Ennek ellenére örülök, hogy a végéig küzdöttünk. Remek csapattól kaptunk ki.
Milos Konakov: – Ahogyan a mérkőzés előtt is mondtam, az új edző érkezésével védekezésben és támadásban is mást játszik a Kaposvár, mint eddig. A győzelemhez alaposan fel kellett készülnünk két hazai játékosból, akik az elmúlt találkozókon nagy önbizalommal kosaraztak és ponterősen játszottak. Egyébként jól kezdtünk, ám a folytatásban puhult a védekezésünk és támadásban rossz döntéseket hoztunk. A harmadik negyedben azonban sikerült eldöntenünk a meccset. Ekkor már agresszívan védekeztünk és támadóoldalon is jó döntéseket hoztunk. A játékosaim jobban játszottak, mint az elmúlt néhány alkalommal, de még mindig fejlődnünk kell.

MVM-OSE LIONS–ARCONIC-ALBA FEHÉRVÁR 88–106 (23–28, 33–24, 18–20, 14–34)
Oroszlány, 1137
néző. V: Benczur, Győrffy, Kapusi
OROSZLÁNY: RIDDLEY 20/9, Balsay 3/3, GHOLSTON 19/9, John Jr. 5/3, Polutak 10. Csere: KH. THOMAS 27/6, Ruják A. 4, Árva-File, Illés. Edző: Váradi Kornél
FEHÉRVÁR: CHAMBERS 22/18, Kass 5/3, Barnett 8, PHILMORE 17/6, Dickey 10. Csere: VOJVODA 20/6, Balogh M., ROBERTS 21/9, Takács Milán 3/3. Edző: Alejandro Zubillaga
Az eredmény alakulása. 3. perc: 0‒7. 6. p.: 8‒19. 8. p.: 19‒22. 9. p.: 21‒28. 14. p.: 38‒35. 16. p.: 47‒42. 20. p.: 56‒50. 24. p.: 65‒58. 28. p.: 67‒70. 30. p.: 74‒72. 32. p.: 76‒74. 36. p.: 76‒89. 39. p.: 85–102
Váradi Kornél:
– A legnagyobb problémánk eddig az volt, hogy a harmadik negyedet rosszul kezdtük, ezt ezúttal sikerült megoldanunk. A 35. percig jól tartottuk magunkat, ezt követően azonban már a tranzíciós játékot és a lepattanózást sem tudtuk kontrollálni, az Alba pedig van olyan minőségű csapat, hogy ezt kihasználja. Bizakodásra ad okot, hogy több gólpasszunk volt, mint eladott labdánk, illetve hogy a szurkolóink továbbra is mellettünk állnak. Keményen dolgoztunk a héten, ami ki fog fizetődni.
Alejandro Zubillaga: – Az első félidőben nem védekeztünk jól, az OSE pedig a hibáinkat kihasználva sok pontot szerzett. Ezekből a hibákból tanulnunk kell, mert nem ez a jó irány. A második félidőben viszont már kiválóan játszottunk, amiért büszke vagyok a fiúkra. Az elmúlt két hetünk nem volt egyszerű, ezért is vagyok boldog. Öt éve dolgozom Magyarországon, először éppen itt, Oroszlányban meccseltem. Már akkor nagyon megtetszett a közeg, azóta is szeretek ide járni. Tisztelem az Oroszlányt és a legjobbakat kívánom neki, emellett köszönöm a szurkolóink folyamatos támogatását.

DEAC–NHSZ-SZOLNOKI OLAJBÁNYÁSZ 80–88 (21–21, 16–22, 17–22, 26–23)
Debrecen, 1200
néző. V: Mészáros B., Söjtöry, Sörlei
DEAC: EDWIN 13/3, Neuwirth 3/3, Mócsán 2, Garamvölgyi, BULJEVIC 17. Csere: DRENOVAC 28, Williamson 9, T. Tadics 8/3, Hőgye. Edző: Andjelko Mandics
SZOLNOK: Pongó Máté 6/6, Eads 15/6, Pallai 3/3, D. THOMAS 24/6, WIGGINS 19. Csere: LUKÁCS N. 11/3, Sz. Jovanovics 10/3, Révész Á. Edző: Szarvas Gábor
Kipontozódott: Révész Á. (28. p.), Hőgye (31. p.)
Andjelko Mandics:
– Nagy lehetőség kapujában álltunk, de sajnos elszalasztottuk. Rendkívül bosszantó, hogy szinte minden negyed végén kaptunk egy dudaszós kosarat, összesen nyolc pontot így, és a lefújáskor a különbség is ekkora lett a felek között. A vereségünk viszont nem ezen múlt, sok technikai hibát követtünk el főként védekezésben, emellett pedig csapnivaló százalékkal dobtunk távolról.
Szarvas Gábor: – Kiélezett, férfias küzdelem zajlott a pályán, véleményem szerint igazi kosárlabdaünnepet láthattak a szurkolók. Talán azzal kerekedtünk riválisunk fölé, hogy kicsivel jobban akartuk a diadalt, dolgozott bennünk a dac a múlt heti vereségünk miatt. Ez a siker remek visszaigazolása annak, hogy jó úton haladunk.

ATOMERŐMŰ SE–NKA UNIVERSITAS PÉCS 81–79 (19–14, 25–21, 17–29, 20–15)
Paks, 1000
néző. V: Földházi, Pozsonyi, Jakab
PAKS: Ihring 6, WHITE 27/6, NICHOLSON 13/3, Wright Jr. 13/6, Géringer 3/3. Csere: Kékesi 5/3, Wooten Jr. 5, Kovács I Ákos 5/3, Kucsora 2, Dorogi 2. Edző: Sebastjan Krasovec
PÉCS: Nikolic 4, Kovács P. 6/6, Scherer 10/6, DURMO 23/3, MANJGAFIC 23/6. Csere: Kerpel-Fronius G., Walker 13/9, Herger, Lados, Benke K. Edző: Goran Tadics
Kipontozódott: Wooten Jr. (38. p.), Wright Jr. (40. p.)
Sebastjan Krasovec:
– Sajnos a lepattanócsatát elvesztettük, de óriásit küzdöttünk, le a kalappal a csapatom előtt! A mérkőzés alatt kicsit visszaestünk, volt egy negatív hullám, amelyből a végén ki tudtunk jönni, és meg tudtuk nyerni a meccset, ami nagyon fontos volt.
Goran Tadics: – Elismerésem a Paksnak, sorozatban a harmadik győzelmét húzta be, illetve a csapatomnak is, mert úgy küzdött, mint az oroszlánok, a lepattanóharcot toronymagasan nyertük. A végén sajnos nem volt szerencsénk, sok dobást hagytunk ki, innen kell továbbmennünk, építkeznünk.

SZTE-SZEDEÁK–BUDAPESTI HONVÉD SE 92–76 (23–13, 27–24, 25–21, 17–18)
Szeged, 1500
néző. V: Cziffra, Farkas G., Kovács N.
SZEGED: WOOLRIDGE 19, LOCKE 21/6, Balogh Sz. 4, BOGNÁR K. 15, Lake 15. Csere: Cohill 2, Zsíros 10/6, Mucza 6/3, Laluska. Edző: Nikola Lazics
HONVÉD: Kopácsi 2, DJOKOVICS 25/21, Wesson 9/6, Henry 2, Filipovics 8. Csere: BROWN 22, Peringer, Reizinger 2, Simon K. 6/3, Hajdu, Bazsó. Edző: Zlatko Jovanovic
Az eredmény alakulása. 3. perc: 7–5. 8. p.: 18–11. 12. p.: 27–17. 15. p.: 36–22. 17. p.: 45–24. 22. p.: 52–41. 27. p.: 68–48. 32. p.: 77–61. 35. p.: 80–67. 38. p.: 86–70
Kipontozódott: Brown (38. p.)
Nikola Lazics:
– Hálásak vagyunk a szurkolóinknak, hogy remek hangulatot teremtettek. Végig kontrolláltuk a mérkőzést, védekezésben és támadásban egyaránt felülmúltuk ellenfelünket.
Zlatko Jovanovic: – Annak, amit megbeszéltünk, a töredékét sem valósítottuk meg. A végig nagyobb koncentrációval kosárlabdázó Szeged megérdemelten nyert.