Férfi kosár NB I: érett az újabb csoda, de egyenlített a Körmend

2017.05.12. 19:56
A férfi kosárlabda NB I negyeddöntőjében a Körmend sokáig hátrányban volt Pécsen, de a második félidőben óriásit fordítottak a vendégek és végül sima győzelemmel egyenlítették ki a párharcot.

A negyeddöntő első körének legnagyobb meglepetését a Pécs okozta, amely magabiztos játékkal 95–81-re győzött Körmenden, ezzel elvette a harmadik kiemelt pályaelőnyét. Gasper Potocnik vezetőedzőnek volt min változtatnia a második mérkőzésre, a szlovén tréner pedig meg is variálta kicsit a kezdőcsapatát – Németh Ákos és Ferencz Csaba helyett Lasan Kromah és Terry Allen került be.95–81-re győzött Körmenden, ezzel elvette a harmadik kiemelt pályaelőnyét. Gasper Potocnik vezetőedzőnek volt min változtatnia a második mérkőzésre, a szlovén tréner pedig meg is variálta kicsit a kezdőcsapatát – Németh Ákos és Ferencz Csaba helyett Lasan Kromah és Terry Allen került be.

A Pécs ezúttal is jobban kezdett, könnyű kosarakat szerzett és bár egy ideig tartották magukat a vendégek, 13–7-nél jött az első időkérés, mely nem sokat segített a vasiaknak – Anthony Nelson és Veljko Budimir vezérletével tovább nőtt a hazai előny, így 23–12-nél már az első negyedben kikérte a második idejét a Körmend.

Az első tíz percben már 13-mal is vezettek Csirke Ferenc tanítványai, a nagy előny azonban gyorsan elolvadt a második negyedben – Lanzelle Smith volt a legaktívabb ebben a periódsban (31–28). Ekkor ritmust váltott a PVSK, a félidőben ismét két számjegyű volt a csapatok közti különbség. 52–41

A szünetben kiderült, hogy a bokasérülést szenvedő Csorvási Milán nem tud visszatérni a második félidőre, így igazi magasember nélkül maradtak a vendégek. A fordulást követően sokáig folytatódott a húzd meg ereszd meg játék: Supola Zoltán bedobott két triplát (60–45), majd felzárkózott az MTE, de folyamatosan a hazaiak jártak előrébb. A harmadik negyed utolsó másfél percében aztán óriásit robbantott a Körmend, 65–59 után pillanatokon belül berámoltak 9 pontot, így a csapatok 67–68-cal futottak neki a záró etapnak.

A negyedik negyed közepéig fej fej mellett haladtak a csapatok, onnantól viszont állva hagyták a baranyaiakat Parish Pettyék, így bár a végeredmény szoros lett, meglepően sima győzelmet aratott a Körmend. 82–88

A Körmendnél ezúttal is remekelt Lanzelle Smith (23 pont, 9 lepattanó, 5 gólpassz, 6 kiharcolt fault), de jó volt Petty (19 pont, 10 lepattanó) és Allen is sok pontot szerzett (20 pont). A Pécsnél főleg az első félidőben villogott Nelson (18 pont, 5 lepattanó, 6 gólpassz), Chris Smith (21 pont) és Supola (20 pont).

A párharc május 16-án 1–1-ről folytatódik Körmenden.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
NEGYEDDÖNTŐ, 2. MÉRKŐZÉS

PVSK PANNONPOWER–EGIS KÖRMEND 82–88 (29–18, 23–23, 15–27, 15–20)
Pécs, 2500
néző. V: Cziffra, Farkas G., Rácz Zs.
PÉCS: NELSON 18/6, C. SMITH 21/6, SUPOLA 20/6, Budimir 11/3, Sejfic 4. Csere: Bíró 4, Halász 2, Harazin 2. Edző: Csirke Ferenc
KÖRMEND: GIBBS 15/9, L. SMITH 23/9, Kromah 6, ALLEN 20/3, Csorvási. Csere: PETTY 19, Ferencz 5/3, Németh Á., Doktor. Edző: Gasper Potocnik
Az eredmény alakulása. 3. perc: 4–2. 6. p.: 15–7. 8. p.: 23–12. 13. p.: 31–28. 17. p.: 42–32. 23. p.: 60–45. 26. p.: 60–53. 29. p.: 63–59. 33. p.: 70–70. 37. p.: 74–84
Kipontozódott: Sejfic (34. p.)
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 1–1
Csirke Ferenc:
– Talán Csorvási Milán sérülése volt a fordulópont, hiszen a Körmend alacsony szerkezetre váltott, kénytelen volt másfajta védekezést választani, és ez ellenünk általában jól működik. Sajnos egyénileg nem tudtuk megoldani a lehetőségeket.
Gasper Potocnik: – Kicsit idegesen kezdtünk, az első félidőben sok pontot kaptunk, de a másodikban javult a védekezésünk, több lefutásgólt is szereztünk. De ezt a győzelmet nem dédelgethetjük sokáig, hiszen jön a harmadik mérkőzés.