Férfi kosár NB I: a PVSK elvette a Körmend pályaelőnyét

2017.05.10. 19:41
A zalaegerszegi Szabó Zsolt (fehérben) és a szolnoki Eilingsfeld János csatája (Fotó: Veres Viktor)
A PVSK a papírformát borítva 95–81-re nyert Körmenden a férfi kosárlabda NB I negyeddöntőjének első mérkőzésén, míg a Falco 82–72-re legyőzte a Kaposvárt. Az Alba Fehérvár csak hosszabbításban tudta legyűrni a Kecskemétet, a játéknap utolsó meccsén pedig a ZTE 79–76-ra múlta felül a Szolnokot.

KÖRMEND–PVSK

A PVSK meglepetésre elvette a pályaelőnyt, mégpedig viszonylag sima mérkőzésen. Az első három negyedben nem volt nagy különbség a csapatok között, de mindegyik játékrészt a vendégek nyerték meg néhány ponttal. Ismet Sejfic ezúttal is uralta a palánk alatti területet (20 pontos, 15 lepattanós dupla duplával zárt), de kintről is nagyon jó százalékkal dobtak a pécsiek, 25 triplájukból 12 sikeres volt. A Körmendnél nem volt kiugró teljesítmény, Sterling Gibbs bizonyult a legeredményesebbnek 19 ponttal.

FALCO–KAPOSVÁR

Simának indult, végül jutott egy kis izgalom is a nézőknek. A Falco 31–15-re megnyerte az első tíz percet, a második negyedben pedig, ha csak egy ponttal is, de tovább növelte előnyét. A harmadik játékrészben megkezdte a felzárkózást a Kaposvár, ami olyan jól sikerült neki, hogy a 35. percben egyenlíthetett is volna, ha Jaytornah Wisseh mindkét büntetőjét értékesíti. Így csak 71–70-ig jutott a vendéggárda, a Darrin Govens, Andrew Barham kettős által húzott szombathelyiek még időben kapcsoltak, és az utolsó öt percben újra elhúztak.

ALBA FEHÉRVÁR–KECSKEMÉT
A Pongó Máté asszisztjaira és az Ivosev Tomiszlav, Marko Djeraszimovics, Kemal Karahodzsics trió pontjaira támaszkodó KTE teljesen egyenrangú ellenfele volt a középszakaszt az élen záró Alba Fehérvárnak. Olyannyira, hogy a 37. percben 73–65-re vezetett! Az Alba egy 9–0-s sorozattal fordított, de ezzel még sem sikerült megtörnie a vendégeket. A rendes játékidőben 76–76-nál ők vezethették az utolsó támadást, ám nem tudtak a gyűrűbe találni, ahogy a hosszabbítás első két percében sem. Ez megpecsételte a sorsukat, a fehérváriak úgy is behúzták a párharc első meccsét, hogy pocsékul dobták a triplákat (2/16).

ZALAEGERSZEG–SZOLNOK
Nem sok hiányzott a hosszabbításhoz a zalai megyeszékhelyen sem, a ZTE ugyanis hiába vezetett a harmadik negyed közepén 50–38-ra, a Szolnoknak sikerült visszajönnie. Vojvoda Dávid labdaszerzése és kosara után az Olaj vezetett 76–75-re, és ekkor már csak fél perc volt hátra. Benke Szilárd keze nem remegett meg, két értékesített büntetőjével a ZTE fordított, majd kivédekezte a vendégek támadását. Emmanuel Ubilla is bedobott kettőt a vonalról, válasz pedig nem érkezett, három ponttal nyert a ZTE.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
NEGYEDDÖNTŐ, ELSŐ MÉRKŐZÉSEK
EGIS KÖRMEND–Pécsi VSK PANNONPOWER 81–95 (21–23, 22–26, 15–17, 23–29)
Körmend, 2000
néző. V: Benczur T., Tőzsér, Fodor A.
KÖRMEND: GIBBS 19/15, Németh, Smith L. 14/12, Ferencz 2, Csorvási 10. Csere: Kromah 14/6, ALLEN 17/3, Petty 5. Edző: Gasper Potocnik.
PÉCS: NELSON 20/12, Supola 7/3, C. SMITH 18/9, BUDIMIR 18/6, SEJFIC 20. Csere: Halász 4, Bíró 3/3, Harazin 2, Antóni 3/3, Demeter, Bödör. Edző: Csirke Ferenc
Az eredmény alakulása. 4. p.: 4–11. 8. p.: 15–17. 13. p.: 25–31. 18. p.: 34–44. 24. p.: 45–56. 28. p.: 50–62. 33. p.: 64–75. 37. p.: 73–87
Gasper Potocnik:
– Ez volt a szezonbeli leggyengébb teljesítményünk, s ezért én is felelősnek érzem magam. Nem vagyunk jó formában, de két nap múlva újabb mérkőzést játszunk, ahol lesz lehetőségünk javítani. Alaposan felkészülünk arra a találkozóra, tudom, nem lesz könnyű dolgunk, mert a Pécs nagyon jó csapat.
Csirke Ferenc: – Most kell nagyon szerénynek maradnunk, mert a Körmend kiváló csapat, még bármi megtörténhet. Jól játszottunk, elsősorban a védekezésünkkel vagyok elégedett, meg tudtuk akadályozni, hogy ellenfelünk gyors indításokból könnyű kosarakat szerezzen, de ezen túl jó százalékkal is dobtunk.

FALCO-VULCANO ENERGIA KC SZOMBATHELY–KAPOSVÁRI KK 82–72 (31–15, 19–18, 14–24, 18–15)
Szombathely, 2600
néző. V: Földházi, Török R., Boros T.
FALCO: GOVENS 20/6, Váradi B., BARHAM 26/15, Tóth N. 2, PUSZTAHVAR 14/6. Csere: Medford 7/3, Zsigeranovics 8, Bognár 5. Edző: Szrecsko Szekulovics
KAPOSVÁR: Wisseh 8, Frazier 14/6, COOKE 19/9, Hendlein 5/3, SIMMS 18. Csere: Fodor M. 5/3, Baki, Papp 3/3. Edző: Fekete Ádám
Az eredmény alakulása. 4. perc: 17–8. 9. p.: 31–11. 13. p.: 34–22. 16. p.: 42–22. 20. p.: 50–33. 23. p.: 52–41. 28. p.: 60–57. 30. p.: 64–57. 35. p.: 71–70. 38. p.: 76–72
Kipontozódott: Wisseh (36. p.)
Kiállítva: Simms (40. p.)
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 1–0 a Falco javára
Szrecsko Szekulovics: –
Kemény, kiélezett mérkőzést játszottunk. Nem mindig szerencsés, ha egy csapat korán nagy előnyre tesz szert. Mi is kicsit elkényelmesedtünk a harmadik negyedben, sokat hibáztunk, amit a Kaposvár kihasznált, és nyílttá tette a meccset. A hajrá viszont nekünk sikerült jobban, amihez kellett közönségünk támogatása is. A lényeg az, hogy nyertünk, vezetünk egy nullára, és megyünk tovább.
Fekete Ádám: – A Falco nagyon jól kezdett, az első negyeddel tulajdonképpen meg is nyerte a mérkőzést. A második félidőben jól játszottunk, jól küzdöttünk, feljöttünk egy pontra is, volt esélyünk a győzelemre, a meglepetésre, de a hajrában a kritikus pillanatokban nem mindig hoztunk jó döntéseket. Szombaton kulcsemberünk, Kenneth Simms nélkül is megpróbálunk nyerni.

ALBA FEHÉRVÁR-PUEBLA PLUS–KTE-DUNA ASZFALT 89–79 (22–20, 13–17, 24–21, 17–18, 13–3)
Székesfehérvár, 1800
néző. V: Kapitány, Farkas G., Praksch
FEHÉRVÁR: B. TAYLOR 19/6, MOHAMMED 18, Shepard 15, LÓRÁNT 17, Keller Á. 6. Csere: Farr 12, Keller I. 2, Somogyfoki P., Varga M., Nshimba. Edző: Dzunics Braniszlav
KECSKEMÉT: PONGÓ MÁTÉ 5/3, Pongó Martin 6/6, DJERASZIMOVICS15/3, IVOSEV 20/6, Karahodzsics 14. Csere: Molnár M., Mészáros M. 3/3, Hegedűs G. 9/6, Djukanovics 6/6, Pálinkás 1, Molnár D., Fehér. Edző: Forray Gábor
Az eredmény alakulása. 3. perc: 4–5. 5. p.: 8–7. 8. p.: 15–13. 12. p.: 26–22. 15. p.: 26–27. 18. p.: 31–37. 22. p.: 37–38. 25. p.: 50–45. 28. p.: 54–50. 32. p.: 59–63. 35. p: 63–67. 38. p.: 70–73. 43. p.: 83–76
Kipontozódott: Hegedűs G. (38. p.), Karahodzsics (42. p.)
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 1–0 az Alba javára
Dzunics Braniszlav:
– Igazi playoff-meccs volt! Mindkét csapatnak jár az elismerés, a Kecskemét tényleg nagyon jól játszott, a végjátékban győzelmi esélyük volt. Mi az utolsó öt percben játszottunk azzal az energiával, amelyre szükség lett volna az egész mérkőzésen. Nem hiszem, hogy olyan rosszul játszottunk volna, de a dobószázalékunk, főleg a távoli dobásainknál, nem tetszett.
Forray Gábor: – Megérdemelten nyert a Fehérvár, de jár a gratuláció a csapatomnak is. Senki sem számított arra, hogy ilyen jól játszunk, az egyik legnagyobb bajnokesélyes otthonában a győzelemért támadtunk, és az utolsó labda a mi kezünkben volt, ez nagy dolog. Ez mutatja a csapat erejét, illetve azt, hogy nem érdemtelenül jutottunk a playoffba. Várjuk szombaton az Albát, és szeretnénk javítani.

ZALAKERÁMIA ZTE KK–SZOLNOKI OLAJ KK 79–76 (19–22, 16–14, 23–17, 21–23)
Zalaegerszeg, 1800 néző. V: Pálla, Papp, Hegedűs
ZTE:
Ubilla 15, NORFLEET 11/3, BENKE 16/6, Szabó Zs. 2, Drungilas 14. Csere: Wright 7, MOHÁCSI 10/6, Kis R. 4. Edző: Bencze Tamás
SZOLNOK: PAVLICSEVICS 16/12, VOJVODA 19/9, Barnies 11/9, Eilingsfeld 4, Andric 9. Csere: Tóth Á. 9, Boriszov, Popovic 8/6, Wittmann. Edző: Kmézics Zorán
Kipontozódott: Andric (39. p.), Pavlicsevics (40. p.)
Bencze Tamás:
– Nagyon nehéz mérkőzés volt, itt nem lehet már sokat hibázni. A meccs első felében sok helyzetünk volt kevés ponttal. A közönség rendkívül sokat segített, különösen a hajrá kiélezett szakaszában, amikor helyzet nélkül is pontokat dobtunk. Közös a sikerünk a publikummal. Végig nagy csata volt, korrekt játékvezetéssel.
Kmézics Zorán: – Zalaegerszegen mindig valamit elrontunk, most 18 labdát eladtunk. Olyan passzokat kerestünk, amire nem nagyon van magyarázat. Mindenki nagyon akart győzni, ez lehet az alapja annak, hogy a következő mérkőzésen nyerjünk.