Férfi kosár NB I: a Szolnok a kezdeti kínlódás után 109 pontig jutott

2012.03.10. 20:50
A címvédő Szolnoki Olaj 109–80-ra győzött a Zalaegerszeg vendégeként a férfi kosárlabda NB I 22. fordulójának szombat esti záró mérkőzésén.

Az első negyedben a szebb napokat látott ZTE még 10–0-s rohamra is képes volt (23–19), sőt Tóth Gergely triplája után a második negyed elején majdnem tízpontosra növelte előnyét (35–26).

Ekkor azonban ébredt a Szolnok, előbb felzárkózott, majd 13–2-es részhajrával megnyugtató előnyt szerzett (39–49), és innentől fogva nem volt kérdés, ki nyeri meg a mérkőzést.

Horváth Ákos triplájával a harmadik negyed derekán húsz pont fölé nőtt a különbség (50–71), a végére az Olaj – amelyben hét játékos is elérte a tízpontos határt – 109-ig hatolt.

A korábbi mérkőzésekről itt olvashat.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
22. FORDULÓ
ZALAKERÁMIA-ZTE KK–SZOLNOKI OLAJ KK
80–109 (25–23, 20–34, 17–31, 18–21)
Zalaegerszeg, 1100 néző. V: Földházi, Pozsonyi, Benedek
ZALAEGERSZEG: KELLEY 18, VERTETICS 11/9, Whitworth 11/9, Henderson 16/6, Tóth Gergely 10/3. Cs: Bödör 8, Baki 6. Edző: Heinrich Róbert
SZOLNOK: FODOR M. 20/18, HORVÁTH Á. 13/9, NIKOLOV 15/3, GAY 14/9, BÁDER 14. Cs: Mills 10, Trotter 10/3, Trepák 6, Soós 4, Grebenár 2, Gaál 1, Lakosa. Megbízott edző: Dragan Alekszics
Az eredmény alakulása. 4. p.: 5–14. 9. p.: 23–19. 11. p.: 32–23. 16. p.: 37–44. 18. p.: 41–49. 22. p.: 45–62. 27. p.: 55–80. 36. p.: 68–94
Kipontozódott: Tóth Gergely (37. p.), Vertetics (40. p.)
Heinrich Róbert: – Amíg bírtuk erővel, addig cincáltuk az oroszlán bajszát. A játékosaim kitették a szívüket a pályára a bajnokaspiráns ellen.
Dragan Alekszics: – Sok rotációval játszottunk a keddi EuroChallenge-meccs, a szezon legfontosabb mérkőzése előtt. Elégedett vagyok játékosaim teljesítményével, a ZTE az első félidőben kiválóan játszott, aztán érvényesült a fölényünk.