Férfi kosár NB I: a Sopron kikapott Körmenden

2018.10.20. 16:36
A hazai pályán játszó Körmend a második negyedben több mint tíz ponttal ellépett, innentől pedig a Sopron képtelen volt felzárkózni az élvonalbeli férfi kosárlabda-bajnokság negyedik fordulójában lejátszott találkozón.

Az Egis Körmend 17 ponttal, 95–78-ra nyert a Sopron ellen, ezzel négy forduló után két győzelemmel és két vereséggel áll mindkét együttes a 2018–2019-es kiírásban.

A mérkőzés legjobbja 25 ponttal a körmendi Ferencz Csaba lett.

KOSÁRLABDA FÉRFI NB I
EGIS KÖRMEND–SOPRON KC 95–78 (23–22, 25–15, 22–27, 25–14)
Körmend 1800 néző. V: Kapitány G., Jakab L., Kovács N.
KÖRMEND: McNEAIL 17/3, PRICE 22/12, FERENCZ 25/15, Hammonds, CSORVÁSI 14. Csere: Delas 8, Bradford 9/3, Németh, Lajsz, Oroszi. Megbízott edző: Bojan Hrisztovszki.
SOPRON: WARNER 18/12, Lemar 9/3, Gilbert 15/9, Dénes 3/3, GORDON 17. Csere: Supola 5, WIGGINS 11, Takács. Edző: Sabáli Balázs.
Az eredmény alakulása: 4. perc: 7–15. 8. p.: 13–20. 13. p.: 30–26. 17. p.: 42–31. 24. p.: 57–52. 27. p.: 68–60. 33. p.: 79–67. 37. p.: 88–71.
Bojan Hrisztovszki: –
Az történt a pályán, amire készültünk. Igyekeztünk a hátvédjeiket agresszíven támadni már a labdafelhozatal során. Többször hibázásra kényszerítettük őket, a szerzett labdákból pedig könnyű kosarakat szereztünk vagy tiszta dobóhelyzeteket tudtunk kialakítani.
Sabáli Balázs: –
Tudtuk, hogy Körmend nagyon keményen fog védekezni, készültünk is erre, de a találkozó nagy részében nem sikerült megvalósítani mindazt, amit elterveztünk. Nem tudtuk a saját játékunkat ráerőltetni az ellenfelünkre. Húsz eladott labdával nehéz mérkőzést nyerni.