Férfi kosár MK: sorozatban nyolcadszor döntős a Szolnok

GY. F.GY. F.
2018.02.17. 20:14
A Lóránt Péter ellen védekező Sztrahinja Milosevics húsz pontot szórt (Fotó: Dömötör Csaba)
Jobban játszott a címvédő Alba Fehérvárnál, és 75–67-es győzelemmel megérdemelten jutott be a férfi kosárlabda Magyar Kupa fináléjába a Szolnok. A vasárnapi ellenfele a Falco lesz.

Szombathely–Szolnok

A debreceni Magyar Kupa nyolcas döntő ötödik mérkőzésére végre megérkezett a pazar hangulat is, amit a Szolnoki Olaj drukkerei biztosítottak. Persze a pályán látottak miatt sem lehetett okunk panaszra, magas színvonalat és hatalmas feszültséget tapasztalhattunk. Az Alba 9–2-vel kezdett be, válaszul futott egy 16–2-t a Szolnok, így esélye sem volt a péntekihez hasonló, félidőben húszpontos előnyt kiépítenie Dzunics Braniszlav együttesének.

Olyannyira nem, hogy 45–40-es szolnoki vezetéssel zárult az első két játékrész. A végén Kasey Hill mindkét büntetőjét elrontotta, a túloldalon pedig hiába próbálták betakarni a zseniális Kendrick Perryt, két ember szorításából is bedobta valahogy, aztán értékesítette a megítélt büntetőt is.

A harmadik negyedben is őrizte előnyét az Olaj, sőt, hozzátett kettőt. Biztosabbnak tűnt ellenfelénél a 2016-os magyar bajnok, de volt még hátra tíz perc, ami után borulhatott minden.

Keller Ákos szinte egyedül tartotta a lelket csapatában, de ez nem volt elég. Bár volt lehetősége fordítania az álláson a Fehérvárnak, még egy videózás után megváltoztatott ítélet is segített rajta, de Hill eladta a labdát, az addig szürkén játszó Vojvoda Dávid pedig sorsdöntő triplát dobott. Nem volt visszaút, 75–67 lett a vége, a Szolnok sorozatban nyolcadszor lesz ott a Magyar Kupa fináléjában.

Az ellenfele a Falco lesz, amely szoros első félidő után 81–64-re legyőzte az Atomerőmű SE-t. A részletekről itt olvashat!

ZSÍROS TIBOR FÉRFI MAGYAR KUPA
ELŐDÖNTŐ
Szolnoki Olaj KK–Alba Fehérvár 75–67
(20–16, 25–24, 17–15, 13–12)
Debrecen, 1500 néző. V: Pálla, Győrffy, Praksch
SZOLNOK: PERRY 16/9, Vojvoda 8/3, MILOSEVICS 20/9, FORD 13/3, Andric 9/3. Csere: Kovács P. 3/3, Browning 1, Tóth Á. 5. Edző: Dragan Alekszics
FEHÉRVÁR: HILL 12, Simpson 11/3, Harris 3/3, LÓRÁNT 12/3, KELLER Á. 17/6. Csere: Kovács Ákos 1, Horton 3, Pointer 8. Edző: Dzunics Braniszlav
Az eredmény alakulása. 3.perc: 2–9. 8.p.: 18–11. 13.p.: 25–20. 18.p.: 40–31. 23.p.: 52–44. 28.p.: 55–54. 33.p.: 64–60. 38.p.: 69–67
Dragan Alekszics:
– Színvonalas, jó hangulatú csata volt. Mindkét csapat nagy energiákat mozgósított a győzelem érdekében. Döcögős kezdés után sikerült ritmust váltanunk, előnyt szereztünk, amit nem engedtünk ki a kezünkből. A döntő pillanatokban sem remegett meg a kezünk, így nyolcadszor is harcba szállhatunk a Magyar Kupáért.
Dzunics Braniszlav: – A mérkőzés elején elkaptuk a fonalat, de gyorsan magára talált az Olaj. A második félidőben úgy tűnt, megtalálhatjuk a számításaink, de a szolnokiak jobban koncentráltak a végén. Csalódott vagyok, de nem elégedetlen, szerintem kihoztuk magunkból, ami bennünk maradt.

Keller Ákos, az Alba centere: – Korán jutottunk tízpontos előnyhöz, de az Olaj fokozatot váltott, és kontrollálta a mérkőzést. A negyedik negyedben voltak fellángolásaink, de nem tudtuk átvenni a vezetést. Sok üres dobást engedtünk ellenfelünknek, mi pedig elhibáztuk a lehetőségeinket. A nyolcpontos különbség nem reális, de a végén faultolnunk kellett a meccsben maradásért. Nehéz lesz elfelejteni a vereséget, de most már a bronzmeccsre kell koncentrálnunk.