Férfi kosár MK: a Falco első kupagyőzelméért küzdhet

GY. F.GY. F.
2018.02.17. 17:38
Akcióban a szombathelyi 40-es, Govens Darrin (Fotó: Dömötör Csaba)
Szoros első félidő után 81–64-re legyőzte a Falco az Atomerőmű SE-t, így 2010 után ismét döntőt játszhat a Magyar Kupában. Az ellenfele a Szolnok lesz.

Szombathely–Szolnok

A Zsíros Tibor Magyar Kupa első elődöntőjét megelőzően úgy tűnt, a paksi drukkerek kevesebb nedűt ittak meg, mint előző nap, aztán erre gyorsan igyekeztek rácáfolni. A Falco–Atomerőmű mérkőzés legérdekesebb előhangja az volt, hogy vállalta a játékot a szombathelyiek magyar válogatott hátvédje, a lázas betegségből gyógyulgató Perl Zoltán, aki tíz és fél percet kapott, két pontot szerzett.

A mérkőzés első három kosara tripla volt. Aztán 14–8-ra ellépett a Paks, Szrecsko Szekulovics, a Falco edzője technikai hibát kapott, Váradi Benedek csapatkapitányt csupán figyelmeztették. A nyitó negyed végére összekapta magát a szombathelyi gárda, a következő periódus elejére némi előnyt is kovácsolt.

Szervezett és éles volt egyébként a Paks, R. T. Guinn ezúttal nagyszerű napot fogott ki, a Falco csupán kettő pont előnnyel mehetett nagyszünetre (34–32). Szoros volt a parti egészen a negyedik negyed második percéig: Milos Boriszov triplája után 64–50-re lépett el a Falco. Ekkor érkeztek meg a szolnoki szurkolók, úgyhogy beindulhatott a szópárbaj. Boriszov aztán gyorsan bevert még egy trojkát, a Falco bejutott a döntőbe, s vasárnap megpróbálhatja megszerezni fennállása első Magyar Kupa-trófeáját.

A fináléban a Szolnok vár rá, amely 75–67-re verte a címvédő Alba Fehérvárt. A részletekről itt olvashat!

ZSÍROS TIBOR FÉRFI MAGYAR KUPA
ELŐDÖNTŐ
Falco–Atomerőmű 81–64
(20–21, 14–11, 25–18, 22–14)
Debrecen, 500 néző. V: Kapitány, Tőzsér, Frányó
SZOMBATHELY: VÁRADI 10, GOVENS 22/9, Norfleet 13/9, BORISZOV 18/18, Tóth N. 6. Csere: Perl 2, Taylor 10. Edző: Szrecsko Szekulovics
ATOMERŐMŰ SE: Ruják 13/9, Hinds 17, Barnies, Eilingsfeld 6, GUINN 20/6. Csere: Ogunyemi 8, Medve, Garamvölgyi, Gulyás M. Edző: Teo Cizmic
Az eredmény alakulása. 3. perc: 3–9. 8.p.: 20–19. 13.p.: 26–23. 18.p.: 34–32. 23.p.: 41–34. 28.p.: 50-46. 33.p.: 64–50. 38.p.: 74–62
Szrecsko Szekulovics:
– A klub nevéhez hű teljesítményt nyújtottunk. A Paks kemény, szívós ellenfél, és a sorozatterhelést is nehéz megszokni, de sikerült kihozni magunkból a maximumot, és bejutni a fináléba.
Teo Cizmic: – Több szerkezeti variációt is kipróbáltunk, hogy megfordítsuk a meccset, de nem jártunk sikerrel. Jól játszottunk, végig tapadtunk ellenfelünkre, de sajnos ezúttal ennyire futotta.

Ruják András, a Paks irányítója: – Jó kezdés után visszaestünk, kicsit beleszürkültünk a mérkőzésbe. A második esélyből szerzett pontok tekintetében alulmaradtunk, és ezek a könnyű kosarak eldöntötték a mérkőzést. A végére az energiatartalékainkat is feléltük, és fejben is elfáradtunk. Megpróbáltuk, amit lehetett, emelt fővel hagytuk el a pályát.