Férfi kosár Ek: Litvániában került nehéz helyzetbe az Alba

2018.03.07. 19:18
Az Alba nagyon elszúrta a meccs elejét (Fotó: FIBA)
A férfi kosárlabda Európa-kupa nyolcaddöntőjének első mérkőzésén az Alba Fehérvár 87–74-es vereséget szenvedett Litvániában, a Juventus Utena vendégeként.

A magyar bajnoki címvédő a litván bajnokságban jelenleg ötödik helyen álló, sorozatban három vereséget elszenvedett Juventus Utena vendégeként folytatta a FIBA Európa-kupában.

Gyorsan kiderült, a BL-ből kiesett balti együttes komolyan veszi a kisebbik európai kupasorozatot. 12–0-val, és fojtogató védekezéssel kezdett, Lóránt Péter éppen öt perc után szerezte meg az első magyar kosarat (12–2). Sajnos ezután sem lett jobb a játék képe, a Fehérvár szinte dobóhelyzetbe sem került, míg a hazaiak sorra pörkölték be a triplákat.

A második negyedben Kasey Hill vette hátára az övéit – bedobott két hárompontost –, a felzárkózásban Lóránt volt a segítségére. Az első félidőben az említett két kosaras szerzett 25 pontot az Alba 34 egységéből.

A harmadik negyed közepén aztán mintha varázsütésre egy új meccs kezdődött volna. Talán a litvánok kicsit belealudtak a nagy előnybe, de ki kell emelni a vendégek szigorodó védekezését és a sokkal lendületesebb támadásvezetéseket.

A záró játékrész is így folytatódott, ráadásul a triplaspecialista Trevis Simpson is megszerezte az első pontjait, Hill is bedobott egy hármast, valamint Keller Ákos is hozzászólt a meccshez – a 36. percben már 71–69-et mutatott az eredményjelző.

Az utolsó perceket megint megnyomta a Juventus, és annak ellenére, hogy egy igazán szoros végeredmény is születhetett volna, 87–74-re alulmaradt a magyar együttes. A jövő heti fehérvári visszavágón semmi sem lehetetlen, de kétségtelen, hogy Dzunics Braniszlav fiainak nagyot kell játszaniuk, hogy ledolgozzák a 13 pontos hátrányt.

Férfi FIBA Európa-kupa
Nyolcaddöntő, 1. mérkőzés
JUVENTUS UTENA (litván)–ALBA FEHÉRVÁR 87–74 (29–6, 25–28, 15–20, 18–20)
Utena,
1013 néző. V: Krug (orosz), Matejek (cseh), Selkee (finn)
JUVENTUS: Bickauskis 2, GAINES 25/12, Siksnius 9/6, Kornienko 2, Kupsas 5. Csere: Ireland 10/6, DENDY 17/6, Buterlevicius 5/3, GUSCIKAS 12/3. Edző: Zydrunas Urbonas
FEHÉRVÁR: HILL 18/12, Simpson 9/9, Pointer 12, LÓRÁNT 16, Keller Á. 8. Csere: Mohammed 5/3, Kovács Á., Horton 6, Filipovity, Keller I. Edző: Dzunics Braniszlav
Az eredmény alakulása. 5. p.: 12–0, 7. p.: 22–4, 9. p: 28–6, 13. p.: 39–10, 15. p.: 42–19, 18. p.: 50–28, 23. p.: 60–36, 27. p.: 65–48, 29. p.: 65–51, 32. p.: 71–60, 36. p: 71–69, 38. p.: 79–71
Kipontozódott: Simpson (40. p.)
Dzunics Braniszlav: – Az első negyedben szinte semmit nem dobtunk be, pedig voltak helyzeteink, a másik oldalon viszont védekezésben túl sok hibát követtünk el, ezt könyörtelenül megbüntette az ellenfél. Utána összeszedtük magukat a védekezésben, de a távoli dobásokkal végig gondjaink voltak, így nehéz volt felzárkózni. Végül sikerült visszajönni mínusz két pontra, de a hajrában ismét hibáztunk, az ellenfél pedig bedobta a triplákat, így lett nagyobb a vereség. A különbség ledolgozható otthon, de csak akkor, ha negyven percen keresztül összeszedetten kosárlabdázunk.