A Körmend a Paks, az Albacomp a Kecskemét ellen nyert

2011.11.05. 21:19
A Körmend remek hangulatú találkozón nyert a Paks ellen (Fotó: Gy. Balázs Béla)
Az élvonalbeli férfi kosárlabda-bajnokság alapszakaszának ötödik fordulójában a Körmend és az Albacomp is rangadót nyert hazai környezetben, előbbi a Paks, míg utóbbi a Kecskemét ellen diadalmaskodott.

Az előző fordulóban győztes kecskemétieket az első félidőben valósággal állva hagyta a fehérvári vendéglátó alakulat, az Albacomp előnye a nagyszünetben 22 pont volt. A kecskemétiek támadójátéka nyomaiban sem emlékeztetett a Pakson győztes időszakra, két negyed alatt mindössze 22 pontig jutottak. Negyedik sikerét könyvelte el az Albacomp, amely harmadik hazai mérkőzését követően is meg tudta őrizni hibátlan mérlegét otthon, a Kecskemét először kapott ki, vendégként eddig kétszer nyert.

SZAVAZÁS

Megvédi-e férfi kosárlabdabajnoki címét a Szolnok?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

Az Atomerőműnek nem sikerült feledtetni az egy héttel ezelőtti hazai, Kecskemét elleni kisiklást, bár a veretlen Körmend ellen idegenben erre eleve kevés esélye mutatkozott. Bár a nyitány a paksiaké volt, a körmendiek időben ébredtek, a nagyszünetben már ők vezettek, majd a záró felvonásban hengereltek. A Körmend így tovább őrzi veretlenségét, az Atomerőmű három győzelem után immár másodszor kapott ki egymás után.

Izgalmasan alakult a pécsiek kaposvári vendégjátéka, hiszen a házigazdák megléptek az első negyedben, de a fordulást követően belelendültek a pécsiek, viszont hátrányukból két pont megmaradt a végére. A Kaposvár első győzelmét aratta, a Pécs a negyedik vereségét szenvedte el, harmadik idegenbeli mérkőzését követően is nyeretlen maradt.

Kiegyenlített mérkőzésen a Jászberény a záró felvonásban fordította a maga javára a Zalaegerszeg ellen az eredményt. A Jászberény másodszor győzött, a sereghajtó ZTE ötödik vereségét elszenvedve továbbra is nyeretlen.

A Szeged a második negyedben lépett meg a Soprontól, ez elégnek is bizonyult a 12 pontos győzelemhez. A Szeged első győzelmét aratta, a Sopron a harmadik vereségét szenvedte el.

A Szombathely biztosan, 31 ponttal nyert Debrecenben, így vágva vissza a labdarúgók vereségéért. Utóbbi sportágban a DVSC-TEVA 1–0-ra nyert a Haladás vendégeként. A vendégek semmit nem bíztak a véletlenre, az első negyedben 35 pontot szerezve máris 23 pontos előnyre tettek szert, amelyet visszafogott folytatással is növelni tudtak. Negyedszer nyert a Falco, harmadik idegenbeli fellépésén másodszor, a Debrecen negyedszer kapott ki, harmadik hazai mérkőzésén másodszor.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I, ALAPSZAKASZ, 5. FORDULÓ
FORTRESS KÖRMEND–ATOMERŐMŰ SE 91–68 (12–21, 25–14 , 23–21, 31–12)
Körmend, 2000 néző. V: Kapitány., Benczur, Török
KÖRMEND: Ruják 2, Németh 5/3, Powell 10/3, Bell 17/3, Townes 22. Cs: Ferencz 5/3, Mladenovics 19/12, Dávid G. 5, Fodor G., Cseh 6/6. Edző: Sabáli Balázs
PAKS: L. Williams 5/3, Wilson 6, Vojvoda 20/3, Kámán 7/3, Tóth Á. 8. Cs: Cole 11/3, Kovács Á., Morgen 5/3, Körtélyesi 6/6. Edző: Völgyi Péter
Kipontozódott: Tóth Á. (34. p.), Mladenovics (37. p.)
Az eredmény alakulása. 2. p.: 0–7. 6. p.: 6–11. 8. p.: 9–16. 13. p.: 25–26. 15. p.: 29–28. 18. p.: 35–33. 24. p.: 44–44. 27. perc: 56–48. 34. p.: 72–59. 38. p.: 83–64
Sabáli Balázs: – Nagyon rossz kezdés után sikerült talpra állnunk és végül magabiztosan megnyerni ezt a találkozót. Nem volt egyszerű, de sikerült kihasználni a jó alsóposztos játékunkat. El kell ismerni, nem játszottunk valami fényesen, de a győzelem mindennél fontosabb. A különbség kicsit túlzott.
Völgyi Péter: – Három negyedig bírtuk a körmendi oroszlánbarlangban, utána elfogytunk fizikailag, emberben és koncentrációban.
KAPOSVÁRI KK–PVSK-PANNONPOWER 86–84 (25–12, 19–20, 20–26, 22–26)
Kaposvár, 650 néző. V: Vígh, Kiss L., Vétek
KAPOSVÁR: J. Wilson 13/6, RAIVIO 28/3, Szőke, LEKLI 17, FEY 19. Cs: Kiss K. 2, Kutasi 5/3, Koma 2. Edző: Fekete Ádám
PÉCS: Vaszojevics 13/9, Kovács P. 10/6, CSIRICS 20/12, TÓTH N. 12/3, EILINGSFELD 18/6. Cs: Vladovic 6, Deák 5, Csabay, Lepsényi. Edző: Szrecsko Szekulovics
Az eredmény alakulása. 3. p.: 6–3. 7. p.: 19–7. 13. p.: 30–15. 18. p.: 39–24. 27. p.: 56–42. 33. p.: 64–67. 37. p.: 75–75
Kipontozódott: Szőke (38. p.)
Fekete Ádám: – Nekünk az volt a lényeg, hogy végre megtörjön a jég, mindegy, hogy hogyan, de nyerjünk. Az első félidőben csapatunk megmutatta, mire képes. Bár a végén görcsösek voltunk, ha így dolgozunk tovább, könnyebb lesz.
Szrecsko Szekulovics: – Nem volt számunkra szerencsés a mérkőzés. Az elején gyengén játszottunk, a második szakaszban viszont egyre jobban, a végén Fortuna közbeavatkozott.
ALBACOMP FEHÉRVÁR–KECSKEMÉTI KSE 83–64 (23–13, 22–10, 20–19, 18–22)
Székesfehérvár, 2011 néző. V: Győrffy, Hegedűs T., Söjtöry
ALBACOMP: SIMON B. 17/9, El-Amin 11/3, HOLLIS 19/3, KELLER Á. 15, Chism 3. Cs: Bódi, HENDLEIN 10/6, Supola 6, Juhos 2. Edző: Dzunics Braniszlav
KECSKEMÉT: Wittmann 8, Kelley 10, RADONJICS 16/9, Dénes 1, Bencze 7. Cs: Csorvási M. 9, Vukadinov 11, Hegedűs G. 2. Szakmai igazgató: Sztojan Ivkovics
Dzunics Braniszlav: – Jól védekeztünk az első félidőben, és ez megalapozta a további játékunkat. Túlléptünk a szombathelyi kétpontos vereségen, igaz, az teljesen más összecsapás volt. Szorosabb végeredményre számítottam a Kecskemét ellen.
Sztojan Ivkovics: – Gratulálok az Albacompnak, jobb volt. Viszont tizenhárom százalékos tripladobással nem is lehet mérkőzést nyerni.
FACTUM SPORT DEBRECEN–FALCO-SZOVA KC 77–108 (12–35, 28–24, 19–27, 18–22)
Debrecen, 400 néző. V: Ádám, Király, Fodor A.
DEBRECEN: INGRAM 19/9, Boros 3/3, Kovács I. 7/3, Izzo 9, SZABÓ M. 20. Cs: Pék, KALUHA 19/9, Papp, Timkó, Takács D., Tóth G., Vas V. Edző: Mika Turunen
SZOMBATHELY: KÁLMÁN 15/3, Szanati 2, TIMBERLAKE 24/3, Szabó Zs. 13/9, PANTELICS 22. Cs: Simon L. 5/3, Jancsikin 8, Jarosevits 6, Simon B., Will 8/6, Harazin 5, Nárai. Edző: Bencze Tamás
Az eredmény alakulása. 5. p.: 6–20. 16. p.: 29–39. 24. p.: 46–75. 31. p.: 59–86. 35. p.: 65–101
Mika Turunen: – Rosszul játszottunk, sok védekezési hibánk volt, nem voltunk elég harcosak, és nagy kérdés számomra, hogy néhány játékos miért nem küzdött eléggé. Kaluha Csaba volt az egyedüli, aki a szintjén teljesített.
Bencze Tamás: – Megtiszteltük ellenfelünket azzal, hogy kellően felkészültünk ellene, és nemcsak ígértük ezt előtte. Az eredmény is ezt mutatja, rövid időszakot leszámítva a mi akaratunk érvényesült végig.
NATURTEX-SZTE-SZEDEÁK–KIS-RÁBA M. T. SOPRON 86–74 (18–18, 29–16, 15–13, 24–27)
Szeged, 1000 néző. V: Papp P., Gorka, Márton L.
SZEGED: DRAHOS 16, LEVY 17, IVOSEV 22/3, Djukics 11/3, Tanács 8. Cs: Kiss Zs. 9/3, Molnár M. 1, Vida 2. Edző: Fodor Péter
SOPRON: Thomas 9/6, Rubin 11, Molnár A. 18/6, Gombás 7/3, Egemonye 6. Cs: Keresztes 9, Boldizsár 5/3, Lakatos, Vesztergom 9/3. Edző: Horváth Imre
Kipontozódott: Egemonye (29. p.), Djukics (37. p.)
Fodor Péter: – Töretlen küzdőszellemünknek és jó védekezésünknek köszönhetjük a szezonbeli első győzelmünket.
Horváth Imre: – Ennyi hibával idegenben nem lehet mérkőzést nyerni.
JÁSZBERÉNYI KSE–ZALAKERÁMIA-ZTE KK 81–77 (24–22, 22–20, 14–20, 21–15)
Jászberény, 500 néző. V: Földházi, Pozsonyi, Gaál J.
JÁSZBERÉNY: DAWSON 17, Hodges 9/6, Medve 4, HORTI 10/3, JONES 30. Cs: Borszéki 3/3, Wehner, Sormaz, Helmeczi 2, FÜLÖP 6. Edző: Horváth Balázs.
ZALAEGERSZEG: PERINE 23/9, VERTETICS 12/6, Gáspár 12/3, Tóth G. 11/9, Kinter 6. Cs: Bödör, HINES 12, Délity B., Kertész 1. Edző: Kis Attila.
Az eredmény alakulása: 4. p.: 8–7. 8. p.: 15–16. 13. p.: 26–30. 17. p.: 36–34. 23. p.: 46–52. 32. p.: 64–62. 38. p.: 73–74.
Kipontozódott: Sormaz (39. p.), Hines (39. p.)
Horváth Balázs: – A győzelmet nem kell megmagyarázni. Helyenként még mindig döcögött a játékunk, de nagyon fontos sikert arattunk.
Kis Attila: – Baki Gergely nélkül játszottunk egy egylabdás meccset, ahol úgy érzem, megérdemeltük volna a győzelmet.
1. Szolnoki Olaj 5 5 441–313 1.000
2. MJUS-Fortress Körmend 5 5 463–334 1.000
3. Albacomp 5 4 1 439–336 0.900
4. Kecskeméti KSE 5 4 1 380–315 0.900
5. Falco-Szova KC Szombathely 5 4 1 423–377 0.900
6. Atomerőmű SE 5 3 2 411–410 0.800
7. Jászberényi KSE 5 2 3 381–410 0.700
8. Soproni KC 5 2 3 379–408 0.700